اصول سئو برای مبتدیان و سئوکاران حرفه ای + 7 اصول سئو

اصول سئو
چکیده مطلب
لیست یادگیری در این مقاله : 1- اصول سئو برای مبتدیان 2- 7 اصل سئو جهت کمک به کسب و کار ها ( نکات به اصول سئو اضافه میشود ) 3- چگونه سئو را یاد بگیرم؟ 4- در اصول اولیه سئو چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟ ( به زودی اضافه می شود ) 5- پیش نیازهای یادگیری سئو ( به زودی اضافه می شود ) 6- چرا سئو اینقدر مهم است؟ ( به زودی ) 7- موتور جستجوگر گوگل و دیگر موتور ها چگونه کار می کنند؟ ( به زودی ) 8- چرا مدیران سایت ها و کسب و کارهای سنتی باید علم سئو را بدانند؟ ( به زودی ) 9- 10- اصول سئو برای حرفه ای ها و سئو کاران ( به زودی )
دسترسی آسان به مطالب

اصول سئو برای مبتدیان

مزایای سئو چیست؟
اکثر جستجوگران روی یکی از چند نتیجه اول ( 10 نتایج صفحه اول ) کلیک می کنند، بنابراین رتبه های بالاتر معمولا منجر به ترافیک بیشتر می شود.

ترافیک جستجو نیز “رایگان” است. روش های تبلیغاتی دیگر نسبت به سئو ممکن است هزینه بر باشند. خدمات سئو میتواند برای شما از تبلیغات کلیکی و دیگر تبلیغات از نظر هزینه با صرفه تر در بیاید .

اصول سئو برای مبتدیان
اصول سئو برای مبتدیان

یک دامنه خوب بگیرید

اکثر دامنه‌ها برای سئو مناسب هستند، بنابراین اگر قبلاً یکی از آن‌ها دارید، نگران نباشید. اما اگر هنوز در حال خرید هستید، این دو نکته را رعایت کنید تا یک دامنه خوب را در نظر داشته باشید.

نکته اول – نام دامنه

اسمی کوتاه و به یاد ماندنی در اینجا بهترین است. سعی نکنید کلمات کلیدی را به شکل شاخک درآورید. نام کسب و کار شما بدون خط تیره یا کاراکترهای خاص معمولاً شرط خوبی برای انتخاب اسم دامنه است.

انتخاب دامنه مناسب
انتخاب دامنه مناسب برای اصول سئو مبتدیان

نکته دوم – دامنه سطح بالا (TLD) 

از دامنه های سطح بالا استفاده نمائید . این قسمت بعد از نام است، مانند  دات کام ( com. ) انتخاب TLD شما برای سئو تفاوتی ندارد. اما از نظر مجموعه متا وبز دات کام .com برای اکثر مردم بهترین است، زیرا قابل تشخیص ترین و قابل اعتمادترین است. برای موسسات خیریه، .org یا معادل محلی شما نیز کار می کند.

« شما در مقاله انواع دامنه و کاربردشان میتوانید در انتخاب یک دامنه خوب و مناسب تصمیم نهایی خود را بگیرید »

بهتر است از TLD هایی مانند .info و .biz که مردم تمایل دارند با هرزنامه مرتبط می شوند، دوری کنید. اما اگر یکی داشته باشید، فکر نکنید تموم میشه یا سئو نمیشود این نوع پسوند دامنه ها . شما هنوز هم می توانید یک وب سایت قانونی بسازید که رتبه بندی می کند.

یک هاست مناسب انتخاب کنید و از میزبان وب خوب استفاده کنید

اگر به یک هاست خوب نیاز داریدباید موارد زیر را داشته باشد :

اینها سایت شما را روی یک هارد دیسک ذخیره می کنند که هر کسی که به اینترنت متصل است می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

امنیت : مطمئن شوید که گواهینامه SSL/TLS رایگان دریافت می کنید. یا حداقل، پشتیبانی از Let’s Encrypt – یک سازمان غیرانتفاعی که گواهینامه های رایگان ارائه می کند.
مکان سرور انتقال داده ها بین سرور و بازدید کننده زمان می برد. بنابراین بهتر است میزبانی با سرورهایی در همان کشوری انتخاب کنید که بیشتر ترافیک شما وجود دارد.
پشتیبانی: پشتیبانی 24/7 ایده آل است. با پرسیدن موارد بالا قبل از ثبت نام، میزان پشتیبانی آنها را بررسی کنید.

انتخاب هاست مناسب
انتخاب هاست مناسب یکی از اصول سئو مبتدیان است

متاوبز به شما دو هاست پیشنهاد میدهد : 

1- نت افراز

2- هاست دل

شما میتوانید مقاله تاثیر هاست بر روی سئو را هم مطالعه نمائید تا بهتر بتوانید هاست مناسبی برای سایت خود انتخاب نمائید .

سئو شامل پنج مرحله اصلی است:

  1. تحقیق کلمات کلیدی آنچه را که مردم جستجو می کنند پیدا کنید.
  2. تولید محتوا. تولید محتوا برای جستجوگران و کسانی که نیازی دارند یا بهتره بگیم دنبال راه حلی هستند .
  3. سئو داخلی صفحه محتوای خود را تا حد امکان شفاف کنید.
  4. لینک بیلدینگ یا می توان به رپورتاژ اگهی اشاره کنید ( ایجاد اعتماد و اعتبار از سایر وب سایت ها )
  5. سئو فنی یا تکنیکال . به موتورهای جستجو کمک کنید محتوای شما را به طور موثر پیدا کنند، بخزند و فهرست کنند.

7 اصل سئو جهت کمک به کسب و کار ها ( نکات به اصول سئو اضافه میشود )

آیا می دانستید که تنها 44 درصد از کسب و کارها کل جهان از بهینه سازی موتور جستجو (SEO) استفاده می کنند؟

اگر قبلاً روی این روش سرمایه‌گذاری نکرده‌اید، فرصت خوبی را برای بازاریابی به سرنخ‌هایی که قبلاً به کسب‌وکار شما علاقه‌مند هستند و پتانسیل تبدیل شدن به تبدیل را دارند، از دست می‌دهید

7 اصل سئو برای زندگی (و کمک به موفقیت کمپین خود)
در این صفحه، ما هفت اصل اساسی سئو را در اختیار شما قرار می دهیم و در نهایت به این اصول های سئو مجدد اضافه می شود و هدف از این مقاله این است که به شما در ایجاد یک کمپین سئو موفق ، کمک کنیم.

1- جستجو و ادغام کلمات کلیدی

یکی از اساسی ترین اصول سئو همین جستجو کلمات کلیدی پر سرچ و ادغام آن می باشد و به عنوان دو جزء مهم سئو است. هنگامی که کاربران جستجو می کنند، از کلمات کلیدی برای یافتن اطلاعات مرتبط در مورد موضوعی که جستجو می کنند استفاده می کنند. اگر می خواهید این سرنخ ها کسب و کار شما را پیدا کنند، باید از کلمات کلیدی مناسب برای کمک به آنها برای یافتن آن استفاده کنید.

 جستجو و ادغام کلمات کلیدی
تحقیق یا جستجو کلمه کلیدی و ادغام کلمات کلیدی

تحقیق یا جستجو کلمه کلیدی 

تحقیق کلمات کلیدی یک جزء حیاتی برای کمک به رتبه بندی شما در نتایج جستجوی مرتبط است.برای جستجوی کلمات کلیدی میتوانید از ابزارهای سئو و ابزار های جستجو کلمات کلیدی سئو استفاده نمائید .

ادغام کلمات کلیدی

هنگامی که کلمات کلیدی خود را انتخاب کردید، آنها را در سایت خود ادغام خواهید کرد. ادغام کلمات کلیدی بخش مهمی از سئو است.

اگر می خواهید در نتایج جستجوی مرتبط برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی کنید، باید آنها را در محتوای سایت خود ادغام کنید. هنگامی که کلمات کلیدی را ادغام می کنید، آنها را به طور طبیعی در نسخه خود استفاده کنید. اگر از کلمات کلیدی در صفحه خود بیش از حد استفاده کنید، منجر به پر کردن کلمات کلیدی می شود.

گوگل پر کردن کلمات کلیدی را به عنوان یک سیگنال منفی می بیند، بنابراین اگر صفحه خود را با کلمات کلیدی بیش از حد پر کنید، خطر آسیب به رتبه سایت خود را خواهید داشت. با ادغام کلمات کلیدی، به سایت خود کمک می کنید در نتایج جستجوی مرتبط تری ظاهر شود. این یکی از بهترین شیوه های سئو برای داشتن یک کمپین موثر است که کسب و کار شما را رشد می دهد.

2- روی تجربه کاربری تمرکز کنید

اگر می خواهید بدانید که چگونه سئو را بهبود دهید، میتوانم به شما بگویم که با بهبود تجربه کاربری شروع کنید . تجربه کاربری نقش اساسی در سئو دارد. هر زمان که شخصی از وب سایت شما بازدید می کند، می خواهید تجربه مثبتی داشته باشد و با محتوای سایت شما تعامل داشته باشد.

گوگل می خواهد صفحاتی را رتبه بندی کند که به بازدیدکنندگان تجربه مثبتی می دهد. بیایید به چند روش برای انجام این کار نگاه کنیم.

تجربه کاربری یکی از اصول سئو اصلی
تجربه کاربری یکی از اصول سئو اصلی

1- افزایش سرعت سایت

83 % از مردم انتظار دارند وب سایت شما در سه ثانیه یا کمتر بارگذاری شود. اگر سایت شما به اندازه کافی سریع بارگذاری نشود، در خطر از دست دادن ترافیک ارزشمند برای کسب و کار خود هستید.

شما میتوانید برای افزایش سرعت سایت خود مقاله راه های افزایش سرعت سایت  مطالعه نمائید .

افزایش سرعت سایت یکی از اصول مهم سئو
افزایش سرعت سایت یکی از اصول مهم سئو

2-افزودن تصاویر بصری

تصاویر بخش مهمی از سایت شما هستند. اگر مخاطبان شما از وب سایت شما بازدید کنند و دیواری از متن ببینند، علاقه خود را از دست خواهند داد.

شما میتوانید تاثیر سئو عکس را مطالعه نمائید و بدانید که چقدر تصاویر در سئو تاثیر دارند . 

دیدن صفحه ای که دارای گرافیک و تصاویر سفارشی است بسیار جذاب تر است. شما می توانید انواع مختلفی از تصاویر را در سایت خود قرار دهید. این تصاویر شامل عکس، فیلم و اینفوگرافیک است.

این تصاویر، نقطه‌ای جالب برای مخاطبان شما ایجاد می‌کند که باعث می‌شود آنها در وب‌سایت شما مشارکت کنند.

3- از HTTPS استفاده کنید

هیچ چیز برای بازدیدکنندگان بدتر از این نیست که اطلاعات شخصی آنها در معرض هکرها باشد. همیشه سایت خود را با SSL/TLS رمزگذاری کنید.

مقاله های مرتبط با ssl 

1- افزایش امنیت با فعالسازی SSL در پرستاشاپ

2- گواهینامه های اس اس ال ssl چیست؟

4- یک طرح جذاب انتخاب کنید

هیچ کس دوست ندارد از سایتی دیدن کند که قدیمی است یعنی مربوط به دهه های قبل و قدیم است. بنابراین در حالی که نیازی به طراحی مجدد وب سایت خود هر چند ماه یکبار نیست، باید ظاهر خوبی داشته باشد و این ظاهر خوب نشان دهنده برند قوی شما می باشد.

5- مطمئن شوید که سایت شما سازگار با موبایل است

اکنون جستجوهای بیشتری در تلفن همراه نسبت به دسکتاپ انجام می شود . بنابراین بسیار مهم است که استفاده از وب سایت شما در تلفن همراه به همان اندازه روی دسکتاپ خوشایند باشد.

6- از اندازه فونت قابل خواندن استفاده کنید

جستجوگران با استفاده از سیستم های مختلف و انواع دستگاه های ، نیازشان را جستجو میکنند . اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در سراسر صفحه قابل خواندن است.

7- از پاپ آپ ها و تبلیغات مزاحم خودداری کنید

همه از تبلیغات متنفرند، اما گاهی اوقات شما به آنها نیاز دارید. اگر به تبلیغات نیاز دارید و الزامی هستش ، از مطالب بینابینی مزاحم خودداری کنید. صفحاتی که این تبلیغات را دارند ممکن است رتبه بالایی نداشته باشند.

8- مطمئن شوید که سریع بارگذاری می شود

سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی در دسکتاپ و موبایل است. اما این بدان معنا نیست که سایت شما نیاز به بارگذاری سریع رعد و برق دارد. این فقط بر صفحاتی تأثیر می گذارد که کندترین تجربه را به کاربران ارائه می دهند.

9- یک ساختار منطقی سایت ایجاد کنید

برای بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو باید به راحتی محتوای سایت شما را پیدا کنند. به همین دلیل مهم است که یک سلسله مراتب منطقی برای محتوای خود ایجاد کنید. می توانید این کار را با ترسیم نقشه ذهنی انجام دهید.

3- بهینه سازی تگ های عنوان 

برچسب‌های عنوان یکی از اجزای مهم سئو هستند. وقتی کاربران از طریق گوگل جستجو می کنند، برچسب عنوان شما را در نتایج جستجو می بینند، و در واقع، این اولین چیزی است که مخاطبان شما هنگام یافتن لیست شما می بینند. یکی از مهم‌ترین اصول سئو، بهینه‌سازی تگ‌های عنوان است.

از آنجایی که این اولین چیزی است که مخاطبان شما می بینند، می خواهید تأثیر خوبی داشته باشید و به آنها نشان دهید که صفحه شما با جست و جوی آنها مرتبط می باشد.

برای بهینه‌سازی برچسب‌های عنوان، ابتدا مهم‌ترین کلمه کلیدی خود را در عنوان خود ادغام می‌کنید. شما می خواهید که در جلوی عنوان شما ظاهر شود تا مطمئن شوید که مخاطبان شما آن را می بینند و می دانند صفحه شما با نتایج جستجو مرتبط است.

4- توضیحات متا را بهینه کنید

یکی از اصول اولیه سئو، در کنار بهینه سازی تگ عنوان، بهینه سازی توضیحات متا می باشد.یکی از مهم ترین اجزای سئو شما توضیحات متا ( متا دسکریپشن ) میباشد که مخاطبان شما قبل از کلیک بر روی وب سایت شما به آن نگاه می کنند. توضیحات متا شما یک خلاصه مطلب کوچک است که در زیر تگ عنوان اصلی شما ظاهر می شود.

این مختصر توضیح از متن به شما این امکان را می دهد که به مخاطبان خود یک پیش نمایش سریع از صفحه خود ارائه دهید تا به آنها کمک کنید که آیا صفحه شما بدرد آنها میخورد یا خیر .

شما فقط 150 الی 160 کاراکتر برای توضیحات خود دارید قبل از اینکه قطع شود. شما می خواهید از این شخصیت ها عاقلانه استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات بیشتری را در اختیار مخاطبان خود قرار می دهید که برای آنها ارزشمند است.

مشابه عنوان شما، توضیحات متا شما نگاهی گذرا به مقاله شما است.

اگر یک یا دو جمله خاص در مقاله خود دارید که به ارائه اطلاعات ارزشمند بیشتر به مخاطب کمک می کند، می توانید از آن در توضیحات متا خود استفاده کنید.

5- مطالب ارزشمند را منتشر کنید 

اگر میخواهید سایت شما یک سایت مناسب و واقعاً بدرد بخور از آب در بیاد باید یک برنامه بازاریابی محتوا برای کسب و کار خود داشته باشید و شروع کنید .

بازاریابی محتوا یکی از اجزای مهم کمپین سئوی شما است. وقتی محتوا تولید می کنید، ترافیک ارزشمندی را به صفحه خود هدایت می کنید.

این استراتژی همچنین به شما کمک می‌کند تا سرنخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری در صفحه خود نگه دارید، که باعث افزایش زمان ماندگاری و ارسال سیگنال مثبت به Google می‌شود. برای شروع تولید محتوا، باید قالب خود را انتخاب کنید.

محتوا شما در قالب و اشکال مختلفی ارائه می شود، از جمله آنها :

وبلاگ ها
فیلم ها
اینفوگرافیک
کتابهای الکترونیکی
راهنماها
از انواع این قالب ها استفاده کنید تا محتوای خود را برای مخاطبان خود جذاب نگه دارید.

وقتی محتوا تولید می کنید، روی موضوعات مرتبط با صنعت تمرکز کنید. شما می خواهید ترافیک را به سمت محتوایی که به تجارت شما علاقه مند است هدایت کنید.

اگر در مورد مسائل ، مرتبط نمی نویسید، بدانید با آمدن در سایت شما دیگر مخاطبی به مطالب شما علاقه ای ندارد. و از سایت شما خیلی سریع خارج میشود .

شما باید کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید با محتوای خود ترافیک مرتبط را جذب کنید.

بازاریابی محتوا یک فرصت عالی برای کسب و کار شما می باشد تا دانش خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. هنگامی که تجربه خود را به اشتراک می گذارید، کسب و کار خود را به عنوان یک مرجع در زمینه خود معرفی می کنید. این یک راه عالی برای ایجاد اعتماد بین مخاطبان است.

اگر به دنبال بهبود سئو هستید، راه حل آن بازاریابی محتوا می باشد . بازاریابی محتوا یک راه عالی برای شما برای هدایت ترافیک به سایت شما و نگه داشتن سرنخ ها در صفحه خود طولانی تر است.

6- تصاویر را تگ کنید

هنگامی که صفحات خود را تنظیم می کنید، می خواهید مطمئن شوید که تصاویر شما همیشه قابل خواندن هستند. تگ های Alt جزئیات ارزشمندی را برای مخاطبان شما فراهم می کنند.
تگ های Alt برای سئو اساسی هستند.

گوگل نمی تواند تصاویر را صرفاً به عنوان فایل های تصویری درک کند. تگ‌های Alt زمینه را به تصاویر شما اضافه می‌کنند و به Google کمک می‌کنند تا ارتباط تصاویر شما را با صفحه شما درک کند. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که تصاویر شما در صفحه بارگیری نشود.

مهم است که برچسب‌های alt روی تصاویر خود داشته باشید، بنابراین کاربران و گوگل بدانند عکس چه چیزی را به تصویر می‌کشد. تگ کردن تصاویر یکی از بهترین اصول سئو برای کمک به گوگل برای خواندن سایت شما و ایندکس کردن آن است.

7- لینک داخلی 

پیوند داخلی ( لینک داخلی ) یکی از اصول سئو می باشد که بر زمان ماندن مخاطبان شما در صفحه شما تأثیر می گذارد. هنگامی که به صورت داخلی لینک می دهید، مخاطبان خود را به صفحات اضافی در موضوعات مرتبط با صفحه خود راهنمایی می کنید. لینک های داخلی مخاطبان شما را در صفحه شما درگیر می کند. مانند :

شما میتوانید مقاله مهمی را هم مطالعه نمائید و بدانید در کنار لینک داخلی معنی لینک شکسته چه می باشد ؟

آنها به هدایت مخاطبان شما به صفحات آموزنده کمک می کنند که دانش آنها را در مورد موضوعی که قبلاً به یادگیری آن علاقه مند هستند، گسترش می دهد. پیوند داخلی حتی می تواند آنها را به یادگیری چیزهای جدید سوق دهد! آنها می توانند به یادگیری در مورد موضوعات مختلف و مرتبط ادامه دهند و در عین حال با برند شما بیشتر آشنا شوند.

هنگامی که به صورت داخلی پیوند می دهید، می خواهید متن لنگر مربوطه را انتخاب کنید . Anchor text ( انکر تکست یا متن لنگر ) معنای متنی است که پیوند را نگه می دارد. این به کاربران و موتورهای جستجو کمک می کند تا زمینه لینک شما را درک کنند.

چگونه سئو را یاد بگیرم؟

( به زودی اضافه می شود )

اپدیت هر ماه

منابع : 

  1. www.webfx.com
  2. ahrefs.com
  3. ویکی پدیا
نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *