افزایش امنیت با فعالسازی SSL در پرستاشاپ

افزایش امنیت پرستاشاپ
چکیده مطلب
در این مقاله به آموزش گام به گام مراحل فعالسازی SSL در پرستاشاپ به صورت تصویری می پردازیم .
دسترسی آسان به مطالب

در سال های اخیر طراحی سایت فروشگاهی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند و غالباً این طراحی در پلتفرم پرستاشاپ انجام می شود و همراه با آن ، نیاز زیادی به امنیت مناسب ایجاد شده است. مشتریان جزئیات پرداخت و سایر اطلاعات حساس شخصی خود را به فروشگاه های آنلاین می سپارند، که آنها را برای مجرمان و هکرها بسیار جذاب می کند. در چنین زمانی، افزایش امنیت در پرستاشاپ با فعالسازی SSL در پرستاشاپ باید اولویت اصلی صاحبان فروشگاه های آنلاین باشد.

بنابراین در این مقاله ، در این مقاله، بهترین اقدامات برای افزایش امنیت در پرستاشاپ را بررسی خواهیم کرد. همچنین در مورد حملات هکری که بیشتر برای نقض امنیت فروشگاه های پرستاشاپ استفاده می شود و نحوه برخورد با آنها آشنا خواهیم شد.

افزایش امنیت با فعالسازی SSL در پرستاشاپ
افزایش امنیت سایت با فعالسازی SSL پرستاشاپ

SSL چیست ؟

SSL (Secure Sockets Layer) یک فناوری امنیتی است که اتصال رمزگذاری شده بین وب سرور و مرورگر وب بازدید کننده را امکان پذیر می کند. به لطف اتصال SSL، تمام داده های منتقل شده بین سرور و مرورگر از آنجایی که رمزگذاری شده اند، خصوصی باقی می مانند. (برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله گواهینامه های اس اس ال ssl چیست؟ مراجعه نمایید. )

این نوع اتصال در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از رایج ترین آنها زمانی است که پرداخت های آنلاین انجام می شود زیرا به این ترتیب تمام اطلاعات شخصی حساس مانند حساب های بانکی، شماره کارت و غیره رمزگذاری می شوند.بنابراین فعالسازی SSL در پرستاشاپ امری واجب است .

نشانگر اتصال SSL زمانی است که URL در مرورگرهای وب شما با “https://” شروع می شود و معمولا یک قفل سبز را نشان می دهد. دو ویژگی بسیار مهم همراه با فعالسازی SSL در پرستاشاپ وجود دارد:

 • رمزگذاری : به این معنی است که داده های مورد استفاده بین وب سایت شما و بازدیدکنندگان توسط برخی از مهاجمان غیرقابل خواندن است.
 • احراز هویت  : به این معنی است که شما در واقع همان چیزی هستید که ادعا می کنید هستید و بازدیدکنندگان می توانند به وب سایت شما اعتماد کنند.

اکثر مرورگرهایی که از اتصال SSL استفاده می کنند، نماد قفل را در نوار آدرس، درست قبل از رشته “https://” نمایش می دهند. وقتی روی نماد قفل کلیک می کنید، گواهی SSL وب سایت بازدید شده و جزئیات مربوط به آن را نمایش می دهد.

معمولاً چیزی که یک گواهی SSL حاوی نام دامنه، نام شرکت، آدرس، شهر، ایالت (در صورت وجود) و کشور شما است. همچنین باید حاوی تاریخ انقضای گواهی و جزئیات مرجع صدور گواهینامه مسئول ایجاد گواهی باشد.

هنگامی که مرورگر به یک وب‌سایت امن متصل می‌شود، SSL سایت را بازیابی می‌کند، اما اگر هر یک از بررسی‌ها ناموفق باشد، مرورگر هشداری را به کاربر نشان می‌دهد که به کاربر اطلاع می‌دهد که سایت یا با گواهی معتبر ایمن نشده است یا گواهی ممکن است منقضی شده باشد.

برای اینکه بتوانید یک SSL برای فروشگاه آنلاین خود تنظیم کنید، ابتدا باید به فعالسازی SSL در پستاشاپ بپردازید و از این طریق افزایش امنیت در پرستاشاپ را تجربه کنید.

توصیه می شود هنگام تنظیم فعالسازی SSL  از یک مرجع گواهی معتبر استفاده کنید. هنگامی که گواهی SSL را برای نام دامنه خود نصب کردید، باید ادامه دهید و برای افزایش امنیت در پرستاشاپ پشتیبانی SSL را در پلتفرم پرستاشاپ خود فعال کنید .

مقایسه HTTP با HTTPS با فعالسازی SSL در پرستاشاپ
با فعالسازی SSL پرستاشاپ امنیت سایت خود را افزایش دهید.

گواهی SSL داده هایی را که از سرویس گیرنده به وب سرور ارسال می شود و برعکس می شود رمزگذاری می کند. فعالسازی SSL در پرستاشاپ یکی از اساسی ترین و ضروری ترین اقدامات امنیتی محسوب می شوند.

چرا باید فعالسازی SSL در پرستاشاپ را انجام دهیم ؟

وب سایت ها برای ایمن نگه داشتن اطلاعات کاربر، تأیید مالکیت وب سایت، جلوگیری از ایجاد نسخه جعلی سایت توسط مهاجمان و انتقال اعتماد به کاربران، به گواهینامه های SSL نیاز دارند.

اگر وب‌سایتی از کاربران می‌خواهد وارد سیستم شوند، اطلاعات شخصی مانند شماره کارت اعتباری خود را وارد کنند یا اطلاعات محرمانه مانند مزایای سلامتی یا اطلاعات مالی را مشاهده کنند، محرمانه نگه داشتن داده‌ها ضروری است.

واهینامه‌های SSL به خصوصی نگه داشتن تعاملات آنلاین کمک می‌کنند و به کاربران اطمینان می‌دهند که وب‌سایت معتبر و امن است تا اطلاعات خصوصی با آن به اشتراک گذاشته شود.

گواهی SSL به ایمن سازی اطلاعاتی مانند:

 • اعتبار ورود
 • تراکنش های کارت اعتباری یا اطلاعات حساب بانکی
 • اطلاعات قابل شناسایی شخصی – مانند نام کامل، آدرس، تاریخ تولد یا شماره تلفن
 • اسناد حقوقی و قراردادها
 • مدارک پزشکی
 • اطلاعات اختصاصی

پس برای افزایش امنیت پرستاشاپ خود به فعالسازی SSL در پرستاشاپ نیاز دارید.

برای این که با فعال سازی SSL آشنا شوید در ادامه به بررسی طریقه افزایش امنیت در پرستاشاپ از طریق فعالسازی SSL پرستاشاپ می پردازیم :

افزایش امنیت پرستاشاپ (به کمک فعالسازی SSL در پرستاشاپ) :

در گام اول برای فعالسازی SSL پرستاشاپ باید ابتدا SSL را برای دامنه خود و این تنظیمات را باید بر روی هاست خود انجام دهید. از آنجایی که گواهینامه های SSL حاوی جزئیات فنی و اقدامات امنیتی زیادی هستند، برای اینکه وب سایت خود را از طریق HTTPS کار کنید، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • دریافت یک درخواست امضای گواهی (CSR)؛
 • گواهی SSL را با استفاده از CSR خود فعال کنید.
 • اعتبار دامنه را برای گواهی SSL فعال کنید.
 • گواهینامه SSL صادر شده را روی سرور میزبان نصب کنید.

برای دریافت اطلاعات در زمینه این که آیا SSL بر روی دامنه سایت شما فعال است یا خیر می توانید از www.geocerts.com/ssl-checker استفاده کنید .

بررسی فعالسازی SSL برای سایت
بررسی سایت جهت افزایش امینت پرستاشاپ با فعالسازی SSL پرستاشاپ

در گام دوم فعالسازی SSL در پرستاشاپ :

ابتدا وارد پنل مدیریت پرستاشاپ شوید.

در نوار کناری سمت چپ، روی الویت ها و سپس روی عمومی کلیک کنید. برای اینکه بتوانید رمزگذاری SSL را برای فروشگاه آنلاین خود فعال کنید، باید یک گواهی SSL برای نام دامنه فروشگاه خود داشته باشید.

لطفاً به خاطر داشته باشید که اگر ارائه دهنده هاست شما از SSL پشتیبانی می کند، همیشه می توانید پشتیبانی SSL پرستاشاپ را فعال کنید. برای بررسی روی لینک آبی کلیک کنید تا اطلاعات سایت شما را بررسی کند.

گام دوم فعالسازی SSL در پرستاشاپ
افزایش امنیت در پرستاشاپ با فعالسازی SSL پرستاشاپ

اگر پس از اجرا تنظیمات یک پیام هشدار (یا هر نوع پیام خطای دیگری) دریافت کردید، سایت شما یا گواهی SSL نصب نکرده است یا به اشتباه پیکربندی شده است. برای رفع آن کافی است بر روی گزینه PROCESS TO PRESTASHOP.IR کلیک کنید :

ادامه روند فعالسازی SSL در پرستاشاپ
بررسی فعالسازی SSL پرستاشاپ برای افزایش امنیت در پرستاشاپ

حال شما می توانید مانند تصویر زیر فعالسازی SSL پرستاشاپ را با کلیک روی “بله” در تنظیمات “فعال کردن SSL” انجام دهید.

ادامه روند افزایش امنیت در پرستاشاپ
مراحل فعالسازی SSL پرستاشاپ

حتی می توانید فعالسازی SSL پرستاشاپ را برای تمام صفحات سایت فروشگاهی خود فعال کنید . کافی است مطابق با تصویر زیر اقدام کنید:

فعالسازی SSL در پرستاشاپ برای تمامی صفحات
امکانات فعالسازی SSL پرستاشاپ برای افزایش امنیت تمام صفحات

و در نهایت تغییرات انجام شده را ذخیره کنید .

نتیجه گیری :

یک فروشگاه اینترنتی باید در برابر هکرها و حوادث امنیتی محافظت شود. بنابراین لازم است تدابیر امنیتی مناسب ایجاد شود و از منابع اضافی برای افزایش امنیت استفاده شود.

در نهایت می توان گفت هدف از فعالسازی SSL پرستاشاپ بهبود و افزایش امنیت در پرستاشاپ است و این بدان معناست که هر URL مختص یک مشتری است و نمی توان از همان URL در مرورگر دیگری استفاده کرد. این نیز تضمین دیگری برای محافظت از اطلاعات ذخیره شده در طول عملیات خرید است.

در این آموزش شما یاد گرفتید گه چگونه می توانید با فعالسازی SSL پرستاشاپ امنیت اطلاعاتی سایت خود را افزایش دهید.

اگر در این زمینه با مشکلی یا سوالی مواجه شدید آن را با ما در میان بگذارید.

منابع :

 • www.kaspersky.com/resource-center/definitions/what-is-a-ssl-certificate
 • www.namecheap.com/support/ knowledgebase/article.aspx /10095/67/how-to-enable-an-ssl-certificate
 • www.hostarmada.com/tutorials/e-commerce/prestashop-1-7/how-to-configure-prestashop-1-7-to-use-ssl
 • www.tmdhosting.com/ tutorials/prestashop/enable-ssl.html
 • www.belvg.com/blog/how-to-secure-prestashop-store-from-hackers-update-ssl-htacess-etc

 

نویسنده
حسین جدیدی
حسین جدیدی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *