فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند به نام Samsung 837X

فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند به نام Samsung 837X
چکیده مطلب
دسترسی آسان به مطالب

فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند به نام Samsung 837X راه اندازی شد، این فروشگاه مجازی از فروشگاه فیزیکی معروف این غول صنعت الکترونیک در خیابان واشنگتن منطقه میت پکینگ 837 در شهر منهتن نیویورک الگوبرداری شده است. ورود به این فروشگاه متاورس تجربیات منحصربه‌فردی را برای مهمانان فراهم میکند، مانند ماموریت‌هایی برای برنده شدن نشان‌های 837X NFT. در این مقاله ابتدا به معرفی مفاهیم و عبارت پایه میپردازیم سپس درادامه با این فروشگاه مجازی و خصوصیات و نحوه کار آن بیشتر آشنا میشویم. اگر علاقه مند هستید با این دنیای مجازی و این فروشگاه بیشتر آشنا شوید تا پایان همراه ما باشید.

فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند به نام Samsung 837X راه اندازی شد
فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند به نام Samsung 837X راه اندازی شد

متاورس چیست؟

متاورس یک دنیای برتر مجازی سه بعدی است که بسیار شبیه دنیای واقعی است. این کلمه از ترکیب دو کلمه متا و ورس تشکیل شده است. متا به معنای فراتر و ورس دنیا نامیده میشود. از این پلتفرم دیجیتال به عنوان نسل بعدی اینترنت یاد میشود. در حال حاضر بسیاری از شرکت ها محصولات یا خدمات خودشان را در این دنیای مجازی به مصرف کنندگان ارائه میدهند. زندگی در این جهان مجازی بسیار زیبا است، کافی است پشت لپ تاپ خودتان بنشیند و با طراحی آواتار سه بعدی دلخواهتان به گشت و گذار در این دنیای مجازی مبتی بر واقعیت بپردازید. هم اکنون بسیاری از کشورها در حال فعالیت در این حوزه هستند، جهت آشنایی بیشتر پیشنهاد میشود مفاله متاورس در دبی رامطالعه بفرمایید.

متاورس چیست ؟
متاورس چیست ؟

توکن NFT چیست؟

توکن غیر مثلی یا غیر قابل معاوضه NFT مخفف non-fungible token است. این توکن‌ رمزنگاری همان گونه از نامش پیدا است قابل کپی برداری نیست ومنحصربه‌فرد است. این توکن های غیر مثلی می توانند دارایی های دنیای مجازی شما باشند که مالکیت کالاهای دیجیتال را مشخص و اثبات میکند. از ژوئن 2021 تا ژوئن 2022، فروش NFT به 29 میلیارد دلار رسید. توکنNFT در تضاد با ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و بسیاری دیگر از رمزها است که ماهیت تعویض دارند، به همین علت احتمال تقلب در آنها کاهش می یابد. در واقع هر توکن ان‌اف‌تی مانند سند خاصی برای دارایی ها است و هر یک از آن‌ها ارزش متفاوتی در مقایسه با یکدیگر دارند.

توکن ان اف تی چیست
توکن nft چیست ؟

دیسنترالند چیست

دیسنترالند هم یک دنیای مجازی مشترک است که بر پایه بلاک چین اتریوم کار میکند. رمز ارز داخلی دیسنترالند مانا (MANA) نام دارد که از آن برای خرید، فروش یا ساختن استفاده میکنند. مانا توکنی هست دارای استاندارد ERC20 و قابل خرید معامله در صرافی ها است. این سرزمین غیر متمرکز از مناطقی تشکیل شده است که بر مبنای یک موضوع مشترک ساخته شده اند. محیط Decentraland در مقایسه با گیم های مجازی سه بعدی ازگرافیک پایین تری برخوردار است، اما در مقابل آزادی عمل در آن بسیار زیاد است. این جهان مجازی سه بعدی یک فضای دیجیتالی گسترده خرید زمین را برای بازدید کنندگان فراهم میکند. امکان دسترسی به انواع بازی ها با کیف پول یا حتی بدون آن هم امکان پذیر است. البته بدون کیف پول محدودیت های برای بازی وجود دارد.اما خرید گجت های پوشیدنی برای آواتارها حتما نیاز به کیف پول متامسک است، این کیف پول باید دارای توکن مانا به اندازه باشد. دیسنترالند معایبی هم دارد ازجمله میتوان به قیمت بالای زمین درمناطق مهم این پلتفرم اشاره کرد.

What is Dicenterland?
دیسنترالند چیست؟

سامسونگ در دیسنترالند

فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند بر روی گجت های پوشیدنی متمرکز است. اولین تجربه این کمپانی یرای حضور در دنیای مجازی متاورس با مای هاوس (My House) شروع شد که تمرکز اصلی آن تزئینات خانه است. این غول تکنولوژی الکترونیکی کره جنوبی قصد دارد در دیگر پروژه های متاورس هم فعالیت کند. با توجه به شهرت و اعتبار این کمپانی بزرگ، دور از انتظار نیست که کاربران زیادی حتی به بهانه سر زدن به این فروشگاه متاورس وارد شوند.

سامسونگ در دیسنترالند
سامسونگ در دیسنترالند متاورس

جوایز فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند برای بازدید کنندگان

جوایز فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند برای بازدید کنندگان در قدم اول مهمانی رقص زنده واقعیت ترکیبی برگزار می کند که توسط DJ Gamma Vibes از نسخه اصلی 837 در منهتن میزبانی می شود. در گام بعدی فروشگاه سامسونگ 837X یک ماجراجویی دیجیتالی منحصربه‌فرد را از طریق کانکتیویتی تئاتر «Connectivity Theatre» و سوستینبیلیتی فارست«Sustainability Forest» ارائه می‌کند. جایی که طرفداران می‌توانند ماموریت‌هایی را برای برنده شدن نشان‌های NFT 837X انجام دهند. اینThe Connectivity Theater اخبار سامسونگ به نمایش می گذارد. از سوی دیگر، Sustainability Forest یک پرتال تماشایی است که بازدید کنندگان می توانند سفری را در میان میلیون ها درخت آغاز کنند.

انواع جوایز فروشگاه سامسونگ 837X

انواع جوایز فروشگاه سامسونگ 837X برای دارندگان نشان NFT که در قرعه‌کشی شرکت کرده‌اند. عبارت است از ، به 727 مهمان تصادفی که یک نشان جمع آوری کرده اند با دو آیتم از مجموعه پوشیدنی Epic پاداش می دهد. سامسونگ همچنین به 100 مهمان تصادفی که دو نشان جمع‌آوری کرده‌اند، سه آیتم از مجموعه پوشیدنی افسانه‌ای را پاداش می‌دهد. و علاوه بر آن 10 مهمان تصادفی، تا زمانی که هر چهار نشان را جمع‌آوری کنند کلکسیون پوشیدنی اسطوره‌ای را به دست خواهند آورد.

سامسونگ و جوایز آن در متاورس دیسنترالند
جوایز سامسونگ در دیسنترالند

رقیبان فروشگاه سامسونگ در متا

رقیبان فروشگاه سامسونگ در متا انگشت شمار هستند. برخلاف برخی دیگر از شرکت‌های بزرگ، سامسونگ در سال‌های اخیر از ارتباط با صنعت ارزهای دیجیتال دوری نکرده است. این کمپانی یکی از اولین تولیدکنندگان تلفن همراه و نرم افزار بود که یک اپلیکیشن کیف پول رمزنگاری بومی را برای گوشی های خود معرفی کرد. همچنین اعلام کرد که یک مرورگر NFT و جمع‌آوری بازار را در خط تولید تلویزیون‌های ممتاز 2022 خود ادغام خواهد کرد. سامسونگ در زمینه رمزنگاری و بلاک چین چیزی شبیه به رقبای خود است. گوشی های پرچمدار گلکسی آن از سال 2019 کیف پول بلاک چینی را ادغام کرده اند و در سال گذشته از کیف پول های سخت افزاری کریپتو پشتیبانی می کنند.

چگونه از فروشگاه Samsung 837X در متاورس دیسنترالند خرید کنید؟

خرید از فروشگاه سامسونگ Samsung 837X در متاورس دیسنترالند بسیار آسان است، کافی است با آواتار دلخواهتان به این فروشگاه سر بزنید. بعد از ورود راهنمایی های از سمت فروشنده و فروشگاه صورت میگیرد تازودتربه هدفتان برسید. در نهایت هم این شرکت جوایز مجازی و اقعی به مناسبت افتتاح برای بازدید کنندگان در نظر دارد. طراحان مد و برندها به دنیای مجازی روی می‌آورند تا به مصرف‌کنندگان اجازه دهند لباس‌ها را با استفاده از واقعیت‌های افزوده یا مجازی آزمایش کنند، در حالی که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهند اقلامی را مستقیماً برای آواتارهای مجازی خریداری کنند. میشل کراسان ماتوس، معاون ارشد بازاریابی شرکتی و ارتباطات در سامسونگ الکترونیکس آمریکا، در بیانیه ای اعلام کرد: “متاورز ما را توانمند می کند تا از محدودیت های فیزیکی و مکانی فراتر برویم تا تجربیات مجازی منحصر به فردی ایجاد کنیم که غیر از این اتفاق نمی افتاد.”

راه اندازی فروشگاه در متاورس Samsung 837X

راه اندازی فروشگاه سامسونگ Samsung 837X در متاورس دیسنترالند در تاریخ 6 ژانویه 2022(16 دی 1400) به طور محدود آغاز شد. این فروشگاه مجازی یک کپی از شعبه واقعی است که در اختیار همه قرار گرفته است. این دنیای مجازی کاملا تعاملی برای زمانی که مردم با ویروس کرونا دست و پنجه نرم میکنند بسیار کاربردی است. دلیل آن هم دوری گرفتن مردم از حضور فیزیکی در فروشگاه ها است. این کمپانی یکی از شرکت های بزرگی است که رسما وارد حوزه متاورس شده است.

فروشگاه متاورس

فروشگاه متاورس سامسونگ Samsung 837X دیسنترالند با فناوری بلاک چین کار میکنند. این پلتفرم بر روی بلاک چین اتریوم (ETH) ساخته شده است و به کاربران دنیای مجازی منبع باز را برای ایجاد، کاوش و کسب درآمد از محتوا و برنامه های کاربردی خود ارائه می دهد. در حال حاضر شرکت های بزرگی در حال ورود به این دنیای مجازی هیتند،شرکت‌هایی مانند پپسی و بادوایزر اقدام به خرید NFT کرده‌اند. همچنین برند نایک درخواست‌های علامت تجاری برای کالاهای مجازی ارائه کرده است، و آدیداس همکاری خود را با پلتفرم متاورس The Sandbox اعلام کرده است. در اکتبر 2021، متا (فیسبوک سابق) چشم انداز خود را برای متاورس اعلام کرد، چیزی که به شدت بر واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) تمرکز دارد. و در نوامبر 2021، مایکروسافت (MSFT) از برنامه‌های خود برای ساخت متاورس در تیم‌های مایکروسافت با ترکیب پلتفرم کنفرانس ویدیویی و ارتباط با Microsoft Mesh، یک پلتفرم مشترک برای تجربیات مجازی، پرده برداری کرد.

زمین سامسونگ در دیسنترالند

زمین فروشگاه مجازی سامسونگ در دیسنترالند به ادعای این کمپانی یکی از بزرگ ترین زمین های متاورسی است. البته این پیش بینی میشود که به احتمال زیاد سامسونگ در دیگر پروژه های متاورسی مانند توپیا هم فعال شود. با توجه به علاقه شرکت ها برای حضور پر رنگ دراین دنیای مجازی پیش بینی میشود فیمت زمین در دیسنترالند بالا رود. در مارس 2021، به طور متوسط، یک قطعه زمین در دیسنترالند تقریباً 6900 MANA فروخته شد که معادل 5800 دلار آمریکا است.

Samsung land in Decentraland
زمین سامسونگ در دیسنترالند

دیسنترالند و متاورس

دیسنترالند و متاورس زندگی در جهان دیجیتالی مبتنی بر واقعیت را فراهم میکند. دیسنترالند یکی از بزرگترین ذینفعان متاورس است که در اواخر سال 2021 آغاز به کار کرد. ارزش بازار آن از حدود 1 میلیارد دلار به 6.9 میلیارد دلار افزایش یافته است. دلیل آن هم اعلام فیس بوک بر تغییر نام تجاری خودش به متا است. همچنین دیسنترالند به یکی از محبوب‌ترین دنیای مجازی مبتنی بر رمزنگاری افراد مشهور تبدیل شد، با ستاره‌هایی مانند دوقلوهای Winklevoss و Snoop Dogg. اکنون سامسونگ نیز به آنها ملحق شده است و صاحب زمین مجازی بزرگی شده است.

اتریوم فناوری بلاک چینی است که Decentraland بر روی آن ساخته شده است و می توان از آن برای خرید قطعه زمین در متاورس استفاده کرد. سند باکس یکی دیگر از متاورزهای مشابه دیسنترالند است که به کاربران اجازه می دهد تجربیات خود را بسازند، مالکیت کنند و کسب درآمد کنند. به طور کلی دیسنترالند و سندباکس دو پروژه معروف متاورسی هستند که از بلاک چین اتریوم استفاده میکنند. Decentraland هدفش راه اندازی فروشگاه در متاورس است و سندباکس تمرکزش بر روی بازی است.

نحوه ورود به فروشگاه Samsung 837X در متاورس دیسنترالند

نحوه ورود به فروشگاه Samsung 837X در متاورس دیسنترالند بسیار آسان است. هر کسی که به مرورگر اینترنت کروم دسترسی دارد، می‌تواند به صورت رایگان به سامسونگ Samsung 837X در دیسنترالند دسترسی داشته باشد، چه با استفاده از یک حساب کاربری یا به عنوان مهمان. ابتدا باید از طریق مرورگر وب وارد دیسنترالند شوید، پس از ورود آواتار آنها به خارج از ساختار متاورس سامسونگ فرستاده می شود. هنگامی که آواتار وارد لابی می شود، یک راهنمای مجازی آواتار را به یکی از سه اتاق داخلی هدایت می کند. سامسونگ Samsung 837X دارای سه حوزه اصلی مرحله سفارشی سازی ، جنگل پایداری و تئاتر اتصال است . بازدیدکنندگان می توانند ماموریت ها را آغاز کنند و نشان های NFT را جمع آوری کنند. فضای مجازی سامسونگ برای مدت زمان محدودی وجود خواهد داشت، اما بازدیدکنندگان می توانند NFT را در قالب اقلام پوشیدنی مجازی از سه مجموعه کسب کنند.

در نتیجه …

فروشگاه سامسونگ در متاورس دیسنترالند به نام Samsung 837X یکی از بزرگ ترین شرکت های متاورسی است. این دنیای مجازی سه بعدی تجربه‌ای کاملاً متفاوت برای بازدیدکنندگان فراهم میکند، این کمپانی قصد فعالیت در دیگر پروژه های متا را دارد. همچنین سامسونگ سرمایه گذاری های زیاد بر روی توکن NFT انجام داده است، به نظر شما آینده این فروشگاه مجازی به چه صورت است و چه اتفاقاتی در گذر زمان روی میدهد؟

منابع :

مطالب مرتبط :

 

 

نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *