خرید زمین در متاورس

طریقه خرید زمین در متاورس
چکیده مطلب
در این مقاله ابتدا به بررسی ارزش زمین در متاورس و سپس راهنمایی در مورد طریقه خرید زمین در متاورس می پردازیم .
دسترسی آسان به مطالب

امروزه در حالی که رسانه‌های اجتماعی به اشتراک‌گذاری متن، تصاویر و ویدئو محدود می‌شوند، متاورس یک زندگی مجازی کامل است. برندها شروع به جدی گرفتن این موضوع کرده اند. از این رو خرید زمین در متاورس و این که چه زمینی در متاورس بخریم و چگونه در متاورس زمین بخریم امروزه به یک امر مهم برای گسترش کسب و کار های جهانی بدل شده که می توان به کمک آن در عرصه رقابت بر همتایان برتری داشت.
ما در این مقاله طریقه خرید زمین در متاورس را برای شما آموزش می دهیم.
برخی مانند سامسونگ در حال افتتاح مراکز نمایشگاهی متاورس هستند، در حالی که برخی دیگر مانند مک دونالد در حال ثبت علائم تجاری برای رستوران های مجازی هستند که غذا را به دنیای واقعی تحویل می دهند. شما به عنوان یک آواتار در فراجهان زندگی می کنید، یک زندگی مجازی دارید، با افراد مجازی دیگر معاشرت می کنید، از اجراهای زنده لذت می برید، تجارت می کنید، و غیره.

ما شما را در مورد چگونگی خرید زمین در متاورس راهنمایی می کنیم.
طریقه خرید زمین در متاورس

خرید زمین در متاورس :

توکن غیر قابل تعویض (NFT) یک دارایی دیجیتالی است که بر روی فناوری بلاک چین میزبانی می شود و می توان آن را به صورت آنلاین خرید و فروش کرد. هر توکن مدرکی بر مالکیت یک دارایی (چه دیجیتال یا فیزیکی) است. با توجه به شناسه‌های منحصربه‌فرد که در فراداده قرارداد هوشمند نگهداری می‌شوند، توکن‌ها منحصربه‌فرد و تغییرناپذیر هستند.
شما می توانید زمین متاورس NFT را از طریق فروش زمین یک پروژه یا استفاده از بازار NFT برای خرید مستقیم از مالکان خریداری کنید. برای خرید زمین به ارز دیجیتال نیاز دارید. زمین همچنین می تواند در پلتفرم های مختلف به کاربران دیگر فروخته شود و می توانید زمینی که خریداری کرده اید در آینده به افراد دیگر اجاره دهید.
هنگام خرید زمین NFT خود، همیشه آن را از به طور امن در بازار ثانویه از طریق یک صرافی قابل اعتماد NFT خریداری کنید. (این امر در خرید زمین متاورس بسیار مهم است. ) مطمئن شوید که پروژه مرتبط با زمین را کاملاً درک کرده اید و ریسک مالی مربوط به آن را در نظر بگیرید.

علت خرید زمین در متاورس :

طبق تحقیقات و آمار های ارائه شده از سرمایه گذاران و شرکت های تحلیلی ، فروش املاک و مستغلات در متاورس در سال گذشته به بیش از 500 میلیون دلار رسید و امسال می تواند دو برابر شود.
هم چنین فروش املاک و مستغلات در چهار پلتفرم اصلی متاورس در سال 2021 به 501 میلیون دلار رسید. به گفته ارائه‌دهنده داده‌های متاورس، فروش در ژانویه به بیش از 85 میلیون دلار رسید. پیش‌بینی می‌کند که با این سرعت فروش در سال 2022 به نزدیک به 1 میلیارد دلار برسد.
افزایش فروش اخیر با اعلام فیس بوک در 28 اکتبر مبنی بر تغییر نام تجاری متا برای تمرکز بر متاورس آغاز شد. بر اساس گزارش متامتریک، فروش املاک و مستغلات در ماه نوامبر نزدیک به 9 برابر افزایش یافت و به 133 میلیون دلار رسید. رشد فروش از آن زمان کاهش یافته است، اما مجموع فروش ژانویه همچنان بیش از 10 برابر سطح ژانویه 2021 خواهد بود.
در نتیجه در آینده ی نزدیک تمامی شرکت ها برای رقابت در بازار جهانی باید از تکنولوژی متاورس استفاده کنند. پس باید هرچه زودتر اقدام به خرید زمین در متاورس نمایید.
جنین یوریو(مدیر عامل ریپابلیک ریلم، سرمایه گذار و شرکت مشاوره ای در املاک و مستغلات) گفت:

“ریسک های بزرگی وجود دارد، اما در کنارآن به طور بالقوه پاداش های بزرگی وجود دارد.”

ارزش سهام زمین در متاورس
نمودار ارزش سهام زمین در متاورس

من چه زمینی را در متاورس بخرم؟

محبوب ترین راه برای خرید زمین در متاورس، خرید NFT است که نشان دهنده یک قطعه املاک مجازی است . همچنین می توانید زمین مجازی موجود را اجاره کنید. علاقه فزاینده ای به ایجاد NFT ها (که نشان دهنده مالکیت دارایی واقعی و همچنین دارایی در متاورس است.) وجود دارد . اگر شما توانایی این خرید و توسعه ی آن را ندارید این کار را به دست گروه متاوبز بسپارید.
تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید یک کیف پول و مقداری ارز دیجیتال است. مانند هر سرمایه‌گذاری، قبل از ریسک کردن، حتماً تحقیقات خود را انجام دهید.

چگونه در متاورس زمین خریداری کنم ؟

مرحله 1: یک پلت فرم متاورس را انتخاب کنید :

 • قبل از خرید زمین در متاورس، باید یک پلت فرم متاورس را انتخاب کنید. دلایل شما برای خرید زمین بر پروژه انتخابی شما تأثیر می گذارد . این پلتفرم های عبارتند از :
 •  HyperVerse
 •  SANDBOX
 •  Decentraland
 •  Nakamoto (NAKA)
 •  Metahero (HERO)
 • Star Atlas (ATLAS)
 • Bloktopia (BLOK)
 •  Roblox
 •  Stageverse
 •  Spatial
 •  PalkaCity

مرحله 2: کیف پول خود را برای ارز دیجیتال تنظیم کنید :

شما باید کیف پولی بسازید که به شما امکان دسترسی به ارزهای رمزنگاری شده (ارز های دیجیتال) را بدهد. بسته به اولویت خود می توانید از موبایل یا مرورگر کامپیوتر شخصی استفاده کنید. با این حال، استفاده از مروگر کامپیوتر شخصی معمولاً با مشکلات کمتری مواجه می شود.
نکته : همیشه بررسی کنید که کیف پولی که استفاده می کنید از بلاک چین NFT پشتیبانی می کند. ما در اینجا ارزدیجتال اتریوم را پیشنهاد می کنیم.
هنگامی که کیف پول خود را تنظیم می کنید، یک رشته از کلمات به نام عبارت seed (که همان رمز ورود به کیف پول ارز دیجیتال است) خود را دریافت خواهید کرد. آن را در مکانی امن نگه دارید، زیرا در صورت فراموش کردن آن ، می توانید کیف پول خود را بازیابی کنید. بهتر است آن را در جایی ذخیره کنید که امن باشد و امکان هک کردن آن وجود نداشته باشد.

مرحله 3: کیف پول خود را به بازار مورد نظر متصل کنید :

در نقشه بازاری که می خواهید از آن خرید کنید، می‌توانید قطعه‌های زمینی را مشاهده کنید که برای پیشنهاد قیمت در دسترس است. قبل از اینکه بتوانید برای هر چیزی پیشنهاد بدهید، باید کیف پول خود را وصل کنید. قبل از آن اطمینان حاصل کنید که کیف پول شما نیز روی بلاک چین صحیح پروژه (به عنوان مثال اتریوم) ، تنظیم شده است.

مرحله 4 : ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید :

از طریق کیف پول دیجیتال خود ارز مورد نظر را خریداری کنید.

مرحله 5: یک قطعه زمین را در متاورس انتخاب کنید :

می‌توانید به راحتی زمین‌های موجود را برای پیشنهاد یا خرید در پلتفرم مورد نظر خود دسته بندی کنید (البته باید هرچه زودتر برای خرید اقدام نمایید چون بسیاری از زمین ها در متاورس در حال فروش است.) و سپس زمین مورد نظر خود را خریداری کنید.
نکته : در خرید زمین از متاورس بسیار بسیار بسیار مهم است که از پلفرم یا نقشه ای زمین را خریداری کنید که از NFT پشتیبانی کند ، این بهترین راه برای تأیید خرید یک طرح NFT قانونی است .

نقشه زمین در متاورس
متاورس بازاری فراجهانی

نحوه فروش زمین در متاورس:

معمولاً هنگام فروش NFT Land خود دو گزینه وجود دارد. شما می توانید آن را از طریق بازار پروژه متاورس یا در بازار ثانویه بفروشید و پس از فروش میزان مبلغ فروش به صورت ارزدیجیتال در کیف پول دیجیتالی شما قرار می گیرد. برای قیمت گذاری بر روی زمین متاورس خود می توانید یک قیمت ثابت یا حراج به موقع ایجاد کنید.

نحوه اجاره زمین در متاورس :

برخی از پلتفرم ها این فرصت را برای صاحبان زمین فراهم می‌کند تا زمین خود را به اشخاص ثالث اجاره دهند. با این حال، هیچ سیستم رسمی برای انجام این کار وجود ندارد. هنگام اجاره، هرگز نباید مالکیت NFT خود را به مستاجر منتقل کنید. ایمن تر است که منتظر بمانید تا یک سیستم اجاره رسمی و ایمن راه اندازی شود.

نویسنده
حسین جدیدی
حسین جدیدی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *