اصول و نکات سئو در سایت فروشگاهی

نکات سئو در سایت فروشگاهی
چکیده مطلب
در این مقاله، می خواهیم درباره اصول سئو سایت فروشگاهی یا نکات سئو سایت فروشگاهی صحبت کنیم و درباره ی آن، اطلاعات مفید و مناسبی را به شما مخاطبین عزیز ارائه کنیم. اگر دارای یک فروشگاه هستید یا قصد افتتاح آن را دارید و دغدغه ای به نام جذب مشتری دارید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا به اطلاعات ارزشمندی در این رابطه، دست پیدا کنید.
دسترسی آسان به مطالب

مقدمه 

اصول سئو سایت فروشگاهی، عنوانی می باشد که در این مقاله می خواهیم درباره ی آن، اطلاعات مفیدی را به شما مخاطبین گرامی بدهیم. در واقع از بزرگترین و اصلی ترین چالش هایی که یک فروشنده پس از طراحی فروشگاه خود با آن دست و پنجه نرم می کند، افزایش بازدید و به تبع آن، افزایش فروش محصولات است. مرورگر ها علی الخصوص گوگل، دارای الگوریتم های خاصی می باشند تا مخاطبین به بهترین شکل ممکن، راهی وب سایت های هدف خود شوند. این عملیات و استراتژی به وسیله ی موضوعی به نام سئو امکان پذیر است. فروشندگان سایت با انجام سئو سایت خود، می توانند مخاطبین هدف خود را به سمت فروشگاه خود روانه کنند. بنابراین سئو می تواند نقش بسزایی در افزایش فروش یک وب سایت فروشگاهی داشته باشد.

سئو باعث بهبود رتبه سایت می شود.
سئو باعث بهبود رتبه سایت می شود.

اصول سئو فروشگاهی چه می باشد؟

در نخستین گام از مقاله اصول سئو سایت فروشگاهی، می خواهیم بررسی کنیم که این عنصر، به چه مفهومی اشاره می کند و چگونه می توان این مفهوم را به خوبی درک کرد. سئو در واقع فرآیندی می باشد که با آن افزایش بازدید سایت امکان پذیر می شود و مردم می توانند به خوبی سایت های مخاطب خود را پیدا کنند. در واقع سئو هم برای فروشنده و هم برای خریدار ارزشمند است؛ زیرا هر دو شخص که در دو طرف یک موضوع قرار دارند، به اهداف خود می رسند. افزایش سئو در یک وب سایت، باعث می شود سایت مورد نظر به رتبه های بهتری در گوگل دست پیدا کند و همین موضوع باعث می شود بازدید کننده بیشتری از این مرجع، دریافت کند.
اصول سئو سایت فروشگاهی به قدری مهم است که هر فروشگاهی به دنبال دستیابی به آن می باشد. مردم در بیشتر موارد برای دریافت اطلاعات وارد مرورگر ها و علی الخصوص گوگل می شوند. آن ها به دنبال دریافت جواب یا مشاهده ی کالای خود می باشند. اگر با جستجویی که مخاطبین در گوگل می کنند، وب سایت هدف که وب سایت شما می باشد نمایش داده نشود، بخش زیادی از مشتریان خود را از دست می دهید و این موضوع روی کسب و کار شما تاثیر منفی می گذارد. در واقع اگر از این اصول استفاده نکنید، مانند فروشگاهی می باشید که در یک بیابان تاسیس شده است و هیچ شخصی حتی نزدیک آن نیز نمی آید. همین موضوع حیاتی بودن سئو را برای فروشگاه های اینترنتی عنوان می کند.

سئو باعث می شود مخاطبین هدف وارد وب سایت شوند.
سئو باعث می شود مخاطبین هدف وارد وب سایت شوند.

مزایای انجام سئو برای سایت فروشگاهی چه می باشد؟

نکات سئو فروشگاهی، برای مدیران این وب سایت ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا با انجام آن ها، می توانند مزیت های بالقوه زیادی را کسب کنند. در این بخش از مقاله، می خواهیم نگاهی به این مزیت ها کنیم و از فایده ی آن ها، مطلع شویم. با ما همراه باشید.

1- نخستین مزیتی که رعایت اصول سئو سایت فروشگاهی در بر دارد، این است که این وب سایت در صفحه های نخست گوگل قرار می گیرد. همین موضوع باعث می شود مخاطب به وب سایت مورد نظر، اعتماد پیدا کرده و پروسه خرید در چنین وب سایتی انجام شود. این موضوع باعث افزایش مخاطب، رتبه سایت و صد البته میزان فروش می شود.
2- با انجام سئو و افزایش بازدید کننده و بهبود رتبه وب سایت، می توانید از هزینه های سرسام آور تبلیغات نیز در امان باشید و بخش اعظمی از هزینه های خود را از بین ببرید.
3- با انجام و رعایت اصول سئو سایت فروشگاهی، می توانید برگشت سرمایه سریع تری را تجربه کنید و کسب و کار خود را رونق ببخشید. همچنین این موضوع باعث می شود به صورت 24 ساعته به مشتریان خود، خدمات ارائه دهید و از این بابت درآمدزایی کنید.

چگونه می توان به وسیله نکات سئو سایت فروشگاه خود را بهبود بخشید؟

برای اینکه بتوانید به کمک اصول سئو سایت فروشگاهی، کسب و کار خود را رونق ببخشید، نیاز است مراحلی را طی کنید. در واقع با انجام چنین فرآیند هایی، می توانید به سئو مناسبی در وب سایت خود برسید.

 

نخستین گام، این است که ساختار سایت خود را متناسب با اصول ارائه شده تنظیم کنید. در واقع نحوه چیدمان سایت، صفحه آرایی، آسان بودن بخش های مختلف و … باید به صورت اصولی تنظیم شود. این موضوع باعث می شود خریدار به محض ورود به وب سایت، بتواند فرآیند خرید خود را کامل کند.

دومین مرحله، بهبود بخشید به تجربه کاربری می باشد. در واقع می توانید به وسیله نکاتی مانند افزایش سرعت سایت، طراحی منعطف و … این مورد را تحکیم ببخشید. بهبود رابطه کاربری، باعث می شود مخاطب به راحتی به امورات خود بپردازد و از انجام این کار در وب سایت شما، لذت ببرد.

سئو سایت فروشگاهی با سایر سایت ها، متمایز است.
سئو سایت فروشگاهی با سایر سایت ها، متمایز است

مورد سوم از اصول سئو سایت فروشگاهی، مربوط به کلمات کلیدی می باشد. کلمات کلیدی عنصری بسیار مهم در افزایش سئو سایت می باشد. معمولا مخاطبین با جستجویی از کلمه ی مورد نظر، وارد مرورگر می شود. در نتیجه مهم است که با چند کلمه کلیدی مهم، بتوانیم اهداف و مخاطبین هدف خود را شناسایی کنیم. برای اینکه بتوانیم کلمات کلیدی مناسبی را پیدا کنیم، نیاز است این موارد را در کسب و کار خود جستجو کرده و آن ها را دریافت کنیم.
مورد چهارم، سئو داخلی برای صفحات مختلف وب سایت می باشد. در واقع مدیران می توانند با بهینه سازی تگ های عنوان شده، قرار دادن متا مناسب برای محصولات، ارائه تصاویر مناسب و توضیحات کامل، روی سئو داخلی تاثیر بگذارند.

ادامه موارد نکات سئویی

مورد پنجم از نکات و اصول سئو سایت فروشگاهی مربوط به لینک هایی می باشد که درون وب سایت شما قرار دارد. بک لینک ها معمولا توسط مرورگر ها و موتور های جستجوگر تعیین می شوند. این بک لینک ها باعث می شوند استراتژی مناسبی برای بهینه سازی شکل بگیرد و مفهومی به نام سئو خارجی تشکیل شود. این موضوع مستقیم با اعتبار و اعتمادی که مخاطبین به وب سایت دارند، تشکیل می شود. بهبود این لینک ها باعث می شود سئو سایت تا حد زیادی افزایش یابد و رتبه وب سایت نیز بهبود می یابد.

مورد ششم، بازاریابی محتوا در سطح مناسبی است. تولید محتوا در سطح مناسب به همراه بازاریابی محتوا، می تواند نقش بسیار مهمی را در بهبود سئو سایت داشته باشد. در واقع با تولید محتوای مناسب که مخاطبین هدف به دنبال آن می باشند، می توانید محصولات خود را معرفی کنید و همین موضوع باعث می شود مخاطبین علاقه مند به حضور در وب سایت شما و خرید از محصولاتتان باشند. بنابراین می توانید این موضوع را نیز جدی گرفته و آن را در ارتقاء سئو سایت خود، استفاده نمایید.

مرحله هفتم و آخر، بررسی سئو سایت و تست آن می باشد. در واقع باید بررسی کنیم که آیا با انجام موارد بیان شده، می توان نتیجه ی مثبتی دریافت کرد و آن را در بهبود شرایط کاری در نظر گرفت؟ اگر پاسخ بله باشد که استراتژی مناسبی را اخذ کرده اید. در صورتی که این موضوع با جواب منفی رو به رو شود، باید در استراتژی و برنامه های خود صرف نظر کنید و دوباره اصول سئو مناسبی را از نو پی ریزی کنید. همچنین می توانید در این زمینه مشاوره سئو نیز دریافت کنید.

جمع بندی نهایی و پاسخ به برخی از سوالات متداول درباره اصول سئو سایت فروشگاهی

همانطور که مشاهده کردید، برای اینکه بتوانید حداکثر بازدهی را وب سایت و فروشگاه خود داشته باشید، نیاز است از اصول سئو سایت فروشگاهی پیروی کنید. در واقع با رعایت برخی از نکات و دستور العمل ها، می توانید به خوبی رتبه های برتر گوگل را از آن خود کنید. این موضوع باعث می شود افراد و مشتریان هدف به وب سایت شما سرازیر شوند. چنین عملی با افزایش فروش و درآمدزایی که هدف اصلی هر وب سایتی می باشد، همراه است.

افزایش فروش، از نتایج سئو می باشد.
افزایش فروش، از نتایج سئو می باشد.

افزایش فروش، از نتایج سئو می باشد.

یکی از سوالاتی که در این زمینه عنوان می شود، این است که آیا باید در وب سایت فروشگاهی خود، از وردپرس استفاده کنیم یا روی به کدنویسی بیاوریم؟

در این رابطه، باید عنوان کنیم که اگر تازه وب سایت خود را تاسیس کرده اید و در زمره دو دسته ی فروشگاه کوچک و متوسط فعالیت دارید، می توانید از وردپرس استفاده نمایید. اما این موضوع هنگامی که به یک فروشگاه بزرگ مانند دیجی کالا تبدیل شده اید، فرق می کند. زیرا در چنین شرایطی، نیاز دارید که یک قالب یا تم بخصوصی داشته باشید و این مشخصه، به عنوان یک علامت خاص برای فروشگاه شما باشد.

یکی دیگر از سوالات مطرح شده در این زمینه، این است که آیا می توان سئو سایت خود را برون سپاری کرد؟ بله در صورتی که فرصت یا علاقه ی این کار را ندارید، می توانید آن را برون سپاری کنید تا افراد ماهر در این زمینه، برایتان این فرآیند را انجام دهند.

جهت پرسش سوال های دیگر می توانید به سایت انجمن متاوبز مراجعه نمائید ویا در قسمت پایین نظرات و سوالات خود را بپرسید . 

نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *