بهبود سئو پرستاشاپ

بهبود سئو پرستاشاپ
چکیده مطلب
دسترسی آسان به مطالب

نکات مهم در سئو پرستاشاپ

برای اینکه پرستاشاپ برای شما به صورت آنلاین سودآور باشد، مشتریان باید بتوانند فروشگاه شما را پیدا کنند. به همین دلیل، اجرای استراتژی های مختلف سئو برای موفقیت فروشگاه شما حیاتی است. به نکات زیر برای کمک بهبود سئو پرستاشاپ خود، جذب ترافیک و فروش بیشتر توجه کنید.

بهینه سازی عملکرد و سرعت در پرستاشاپ

برای رشد بهتر پرستاشاپ ، مهم ترین نکته ای که باید هنگام خرید آنلاین در نظر داشته باشید این است که سرعت به طور مستقیم بر معاملات خرید تأثیر می گذارد. بنابراین، باید کاری کنیم تا مشتری اطلاعات را در سریعترین زمان ممکن دریافت کند. زیرا هر چه زمانی بیشتری بگذرد، احتمال تصمیم گیری برای خرید کمتر میشود. علاوه بر این، افزایش سرعت سایت نیز یکی از اولویت های رتبه بندی موتورهای جستجو است. اگر وب سایت کندی دارید، گوگل و سایر موتورهای جستجو شما را در لیست های خود در اولویت قرار نمی دهند. در اینجا چندین راه برای بهینه سازی سرعت وب سایت و در نتیجه عملکرد شما وجود دارد:

 • استفاده از جاوا اسکریپت و سفارشی سازی سنگین وب سایت را از طریق کدنویسی محدود کنید.
 • روی سرورهای هاست پرسرعت سرمایه گذاری کنید.
 • Smart Cache و CCC را در تنظیمات PrestaShop خود در قسمت Advanced Parameters فعال کنید. این کار سرعت بارگذاری صفحات مختلف را افزایش می دهد.
 • از ابزاری مانند PageSpeed Insights برای اجرای تست عملکرد استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید فوراً سایت خود را بررسی کنید و نکات بسیار خوبی در مورد بهبود عملکرد آن دریافت کنید.
 • رعایت نکات برای سئوی هدفمند پرستاشاپ شامل بهینه سازی عملکرد، سرعت و خلاص شدن از شر محتوای تکراری است.

از ابزار گوگل استفاده کنید

گوگل ابزارهای مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد، که می تواند به بهبود سئو پرستاشاپ شما کمک کند. می توانید از دو ابزار زیر برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید.

گوگل آنالیتیکس : این به شما امکان می‌دهد تا معیارهای مختلف سئو، مانند اطلاعات آنی درباره ترافیک، فروش و تبدیل‌های فروشگاه خود را زیر نظر داشته باشید. همچنین می توانید درباره قومیت، جنسیت و سن کاربرانی که از فروشگاه آنلاین شما بازدید می کنند و همچنین نحوه پاسخ آنها به گزینه های مختلف اطلاعات کسب کنید.

کنسول جستجوی گوگل : از این ابزار برای تایید و ایندکس شدن وب سایت خود با ثبت نام برای یک حساب کاربری استفاده کنید. این ابزار به شما این امکان را می دهد که جریمه ها، پرس و جوهای جستجو، وضعیت نمایه سازی و بررسی خطاها را در وب سایت خود پیدا کنید تا بتوانید اقدامات لازم را برای رفع آنها انجام دهید.

پرستاشاپ خود را برای موبایل سازگار کنید

یکی از عواملی که باعث رشد سئو پرستاشاپ می شود این است که باید، پرستاشاپ را با گوشی های هوشمند سازگار کنید. جالب است بدانید ایجاد یک وب سایت مناسب برای دستگاه های تلفن همراه هرگز به این اندازه حیاتی نبوده است. تقریباً نیمی از تمام بینندگان در سراسر دنیا، کاربران اینترنت موبایل هستند. بنابراین، عملاً 50 درصد از بازدیدکنندگان شما ممکن است از گوشی های هوشمند باشند. به همین خاطر بسیار مهم است که مطمئن شوید وب سایت شما برای گوشی های هوشمند نیز سازگار است. علاوه بر این، سازگاری صفحات برای گوشی های هوشمند یک عامل رتبه بندی مهم است که توسط موتورهای جستجو استفاده می شود.

سازگاری پرستاشاپ برای تلفن همراه
سازگاری پرستاشاپ برای تلفن همراه در بهبود سئو

بهبود سئو پرستاشاپ با خلاصی از محتوای تکراری

دیدن محتوای تکراری، چه بین دو صفحه در یک وب سایت یا بین دامنه های مختلف، برای موتور های جستجو ایده آل نیست. در صورت مشاهده چنین موردی محتوای شما را، محتوای کیفیت پایین تشخیص داده که می تواند به طور قابل توجهی به عملکرد سئوی شما آسیب برساند. در اینجا چند روش برای حل مشکلات محتوای تکراری وجود دارد:

از تگ‌های استاندارد استفاده کنید: با افزودن این تگ‌ها به پرستاشاپ، نسخه اصلی یک صفحه محصول را به گوگل نشان می‌دهید. بنابراین به موتورهای جستجو اطلاع داده می شود که URL هایی وجود دارند که تغییراتی از صفحات اصلی هستند.

تنوع محصول: به بازدیدکنندگان اجازه دهید تنوع محصول را در یک صفحه انتخاب کنند. این به شما این امکان را می دهد که یک توضیح محصول اصلی با URL های نامربوط کمتری در سایت خود داشته باشید. همچنین تجربه کلی کاربر را بهبود می بخشد.

اضافه کردن برچسب Hreflang: این به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا بدانند که شما نسخه های متعددی از یک صفحه به زبان های مختلف دارید. این باعث می‌شود که محتوای شما را تکراری نبینند. به علاوه، به موتورهای جستجو کمک می کند تا زبان مناسب را مطابق با اولویت بازدیدکننده نمایش دهند.

یک گواهی امنیتی را نصب کنید

بهتر است برای پرستاشاپ خود یک گواهی امنیتی را در نظر بگیرید. برای هر نوع وب سایتی، نصب گواهی SSL در وب سایت هایی که تراکنش های خرید انجام می شود بسیار ارزشمند است. این از داده های مشتری شما محافظت می کند و به آنها اجازه می دهد هنگام سفارش در فروشگاه وب شما احساس امنیت کنند. علاوه بر این، گوگل وب سایت های HTTPS ایمن را به HTTP اولویت می دهد، بنابراین قطعاً باید این مورد را در نظر گرفت. برای فعال کردن SSL برای پرستاشاپ، به «پنل مدیریت» بروید.

نصب گواهی امنیتی برای پرستاشاپ
نصب گواهی امنیتی برای پرستاشاپ برای بهبود سئو پرستا

 

یک نقشه سایت XML ایجاد و ارسال کنید

برای بهبود سئو پرستاشاپ بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که خزنده وب ساختار محتوای فروشگاه شما را درک می کنند. نقشه سایت XML این امکان را به آنها می دهد. این به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا از قرارگیری دسته ها، محصولات و صفحات CMS در فروشگاه آنلاین شما مطلع شوند، تقریبا مانند یک طرح کلی. پیاده سازی این طرح می تواند یک راه موثر برای سرعت بخشیدن و اطمینان از این باشد که گوگل صفحات شما را به سرعت فهرست کند. نقشه سایت XML را می توان به صورت دستی یا با کمک افزونه ها ایجاد کرد.

از فایل Robots.Txt استفاده کنید

فایل Robots.txt دستورالعمل هایی برای روبات های موتورهای جستجو در مورد نحوه مرور و فهرست بندی یک وب سایت دارد. این ربات‌ها معمولاً ممکن است از تمام محتوای پرستاشاپ شما بازدید کرده و ایندکس کنند. علاوه بر این استفاده از یک فایل Robots.txt به شما این امکان را می‌دهد که آنها را از فهرست کردن بخش‌ها یا صفحات خاصی از وب‌سایت منع کنید. حتی اگر قصد استفاده از این فایل را برای محدود کردن خزنده‌ وب از صفحات خاص ندارید، مهم است که مطمئن شوید فایل معتبر، دقیق است و محتوای با ارزش را از فهرست‌سازی مسدود نمی‌کند. شما می‌توانید یک فایل Robots.txt از «پنل مدیریت» ایجاد کنید.

اطمینان حاصل کنید که URL های شما خوانا هستند

عاقلانه است که URL های توصیفی را بدون کدهای سیستمی و کاراکترهای خاص دنبال کنید. به عنوان مثال، هنگام ایجاد صفحات محصول، نباید دسته بندی را در URL ها وارد کنید. این یک مشکل نسبتا رایج در سایت های تجارت الکترونیک است که منجر به مشکلات محتوای تکراری می شود. ابزار فوق‌العاده‌ای که URL های پرستاشاپ شما را سئو می‌کند، PrestaShop Advance Pretty URL Module است.

در مورد یو ار ال شاید این مقاله بدردتان بخورد ” آیا باید یک اسلش (/) در انتهای URL ها داشته باشیم؟

url مناسب برای بهبود سئو پرستاشاپ
url مناسب برای بهبود سئو پرستاشاپ

کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنید

بسیار مهم است که کلمات کلیدی مرتبط را در محتوا و کپی صفحه بگنجانید تا مخاطبان را به فروشگاه خود بکشانید و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهید. برای انجام این کار، باید تحقیقات کاملی در مورد کلمات کلیدی انجام دهید و مشخص کنید که افراد چه چیزی را جستجو و چه عباراتی را که استفاده می کنند. این روند به وب سایت شما کمک می کند تا در جستجوهای مرتبط بالاتر ظاهر شود و ترافیک بیشتری را جذب کند. بهترین مکان ها برای قرار دادن کلمات کلیدی عبارتند از محتوا، ابرداده، عنوان فرعی و سرفصل. یک ابزار فوق العاده برای تحقیق کلمات کلیدی، برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل است.

برای بهبودی پرستاشاپ، روی محتوای درون صفحه خود کار کنید

پادشاه دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت های فروشگاهی اساسا حاوی محتوای مفید و ارزشمندی است. این محتوا چهره محصول و خدمات شما می شود و به مشتری امکان می دهد آنچه را که شما ارائه می دهید درک کند. در اینجا چند راه برای اطمینان از داشتن محتوای ارزشمند وجود دارد:

 •  جملات ساده و کوتاهی بنویسید که به راحتی قابل درک باشند.
 •  تصاویری با کیفیت بالا طراحی کنید که ویژگی های محصول را نشان می دهد.
 • از کلمات کلیدی متمرکز در پاراگراف اول یا خط آغازین استفاده کنید.
 • توضیحات جامع محصول را در کمتر از 300 کلمه بنویسید.
 • هر ویژگی محصول را در یک مقاله مفصل و کاملاً تحقیق شده مورد بحث قرار دهید.
 • لینک های داخلی و خارجی را در محتوای خود قرار دهید.
 • از اینفوگرافیک استفاده کنید

منبع :

https://nuoptima.com/prestashop-seo-services

نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *