9 نکته مهم سئو برای فروشگاه های آنلاین

9 نکته مهم سئو برای فروشگاه های آنلاین
چکیده مطلب
اگر قصد دارید محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین بفروشید، باید مطمئن شوید که مردم واقعاً می توانند شما را پیدا کنند. که در این مقاله به آن پرداخته میشود .
دسترسی آسان به مطالب

اگر مردم هنگام جستجوی آنلاین شما را پیدا نکنند، داشتن یک وب سایت با طراحی سایت حرفه ای با بهترین محصولات با قیمت های مناسب و عالی ، در حقیقت هیچ فایده ای ندارد. در اینجا هر چه رتبه شما بالاتر باشد بهتر است. اگر صفحه شما ابتدا برای یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود، درامد شما ده برابر خواهد شد بیشتر از زمانی که دهمین کلیک باشد، و میانگین بازدید و نرخ کلیک برای وب سایت های صفحه دوم گوگل کمتر از 1 درصد است.

این جایی است که تلاش های سئوی شما وارد عمل می شود. در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و احتمال اینکه افراد شما را پیدا کنند بیشتر است. و هرچه ترافیک بیشتری داشته باشید، احتمال فروش شما بیشتر می شود.

در اینجا 9 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا تلاش های سئو سایت فروشگاهی خود را به حداکثر برسانید:

1. کلمات کلیدی موثر را پیدا کنید

کلمات کلیدی عباراتی هستند که افراد بصورت آنلاین جستجو می کنند. آنها اصطلاحاتی هستند که می خواهید روی آنها تمرکز کنید تا به مشتریان بالقوه ای که به دنبال محصولات شما هستند نشان دهید.

شما می توانید به تعداد دلخواه کلمات کلیدی داشته باشید. هدف شما این است که به گوگل بگویید هر صفحه در سایت شما درباره چیست، تا بتواند برای جستجوهای مرتبط نشان داده شود. روی چندین کلمه کلیدی برای هر صفحه تمرکز نکنید – این فقط آب را گل آلود می کند! در عوض، یک (یا شاید دو) عبارت را برای هر محصول، صفحه یا دسته بندی هدف قرار دهید.

اما چگونه می توان کلمات کلیدی مناسب را برای استفاده تعیین کرد؟ در اینجا چند نکته برای شما شرح میدهیم :

با آنچه می دانید شروع کنید. فهرستی از کلماتی که باید ارائه دهید و شرایط مرتبط تهیه کنید. بنابراین، اگر محصولات حیوانات خانگی را می فروشید، این لیست ممکن است شامل «برچسب شناسنامه»، «موش اسباب بازی» یا «غذای سگ» باشد. این اصطلاحات می توانند بسیار گسترده باشند.
به داده ها نگاه کنید. همچنین، به تجزیه و تحلیل‌ها و داده‌هایی که دارید نگاه کنید تا متوجه شوید که افراد از چه کلمات کلیدی برای یافتن شما استفاده می‌کنند. ابزارهایی مانند Google Analytics و Moz Keyword Explorer می توانند در اینجا فوق العاده مفید باشند.
مشخص کنید. حالا، می‌خواهید دقیق‌تر شوید. پس از همه، شما نمی توانید با کلمات کلیدی عمومی مانند “غذای سگ”، بازیکنان اصلی (مانند، در مثال ما، Chewy یا Petsmart) را شکست دهید. محصولات و متمایز کننده های منحصر به فرد خود را تحسین کنید. برای مثال، کلمات کلیدی خاص ممکن است شامل «غذای سگ غیر GMO برای توله‌ها» یا «برچسب‌های سگ سفارشی و دست‌دوخته» باشد.
حجم جستجو را با رقابت متعادل کنید. شما می خواهید کلمات کلیدی را پیدا کنید که بسیاری از افراد در جستجوی آنها هستند، اما همچنین می خواهید که آنها قابل دستیابی باشند. باز هم، یک فروشگاه حیوانات خانگی احتمالاً در رتبه اول “غذای سگ” قرار نخواهد گرفت. در حالت ایده‌آل، می‌خواهید عبارات مرتبط را با حجم جستجوی بالا که رتبه‌بندی آنها نسبتاً آسان است، هدف قرار دهید. اما ممکن است بخواهید برخی از عبارات عالی را نیز هدف قرار دهید، تا زمانی که بدانید که این بیشتر یک بازی طولانی مدت است. می توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner استفاده کنید برای یافتن داده‌های هر عبارت استفاده کنید.
از طریق قصد کاربر فکر کنید. هدف کاربر هدفی است که فرد هنگام جستجوی آنلاین دارد. برای یک فروشگاه تجارت الکترونیک، یک هدف خوب کاربر خرید است. کلمات کلیدی می توانند به شما سرنخ هایی بدهند که نشان دهنده هدف هر جستجوگر باشد. به عنوان مثال، شخصی که به دنبال “متوسط ​​درآمد فروشگاه حیوانات خانگی” است ممکن است به دنبال اطلاعاتی در مورد راه اندازی شرکت خود باشد. اما کسی که در جستجوی «فروشگاه های حیوانات خانگی با حمل و نقل یک شبه» است، احتمالاً می خواهد همین الان چیزی بخرد . تمرکز بر روی کلمات کلیدی که احتمال بیشتری برای خرید دارند، البته استراتژی بهتری خواهد بود.

کلمات کلیدی موثر
کلمات کلیدی موثر بنویسید

2. توضیحات محصول متفکرانه و واقعی بنویسید

هر صفحه محصول باید قیمت، عکس و عنوان داشته باشد. علاوه بر آن باید دارای توضیحات مفصلی درباره خود محصول باشد. هم به خریداران و هم به موتورهای جستجو این محصول را معرفی نمائید .

با فکر کردن در مورد نوع اطلاعاتی که مشتریان بالقوه مفید خواهند بود، شروع کنید. بسته به محصولات شما، این ممکن است شامل اندازه‌گیری‌ها، مواد تشکیل دهنده، محدوده سنی یا دستورالعمل‌ها و ویژگی ها باشد .

توضیحات محصول متفکرانه بنویسید
توضیحات محصول متفکرانه و واقعی بنویسید

3. مراقب محتوای تکراری باشید

محتوای تکراری متنی است که به صورت آنلاین در مکان‌های مختلف ظاهر می‌شود، چه در سایت خودتان یا شخص دیگری. موتورهای جستجو مانند گوگل از محتوای تکراری متنفرند زیرا، خوب، گیج کننده است. آنها هیچ ایده ای ندارند که کدام نسخه دقیق و صحیح است و بنابراین مطمئن نیستند که کدام نسخه باید رتبه بندی شود.

بنابراین چگونه از محتوای تکراری برای فروشگاه آنلاین خود جلوگیری کنید؟

فقط توضیحات سازنده را کپی/پیست نکنید. اگر محصولات را دراپ می‌کنید، مطمئن شوید که فقط توضیحات پیش‌فرض تامین‌کننده را اضافه نمی‌کنید. از این گذشته، هر کس دیگری که اقلام مشابهی را می فروشد احتمالاً همان کار را انجام می دهد. در عوض، منحصربه‌فرد باشید و به صورت هوشمندانه عمل کنید و متمرکز بر روی ویژگی ها ، مزایا و معایب محصولات برای مشتری باشید .
برای هر محصول توضیحات منحصر به فردی بنویسید. اگر محصولات مشابهی دارید، ممکن است وسوسه انگیز باشد که همان توضیحات را چندین بار کپی و جایگذاری کنید. اما این می تواند رتبه بندی هر دو صفحه محصول را کاهش دهد. مدتی را صرف فکر کردن در مورد اینکه چه چیزی هر یک را متفاوت می کند و روی آن تمرکز کنید.
ساختار URL خود را دوباره بررسی کنید. مراقب مواردی مانند شناسه جلسه، پیوندهای ردیابی و مشکلات صفحه بندی باشید. Yoast این نوع مشکلات فنی را با جزئیات بیشتری بررسی می کند.

مراقب محتوای تکراری باشید
مراقب محتوای تکراری باشید

4. از کلمات کلیدی استراتژیک در انکر تکست استفاده کنید

پیوندهای داخلی – پیوندهایی به محتوای دیگر در سایت شما – از دیدگاه سئو بسیار ارزشمند هستند. آنها یک راه عالی برای کمک به Google برای درک رابطه بین تمام صفحات شما هستند.

اما هنگامی که این پیوندها را ایجاد می کنید، فقط از عباراتی مانند “اینجا کلیک کنید” یا “این را بررسی کنید” به عنوان متن لنگر خود استفاده نکنید. در عوض، در صورت لزوم، کلمات کلیدی خود را درج کنید.

برای مثال، نگویید «برای لیست ما از بهترین اسباب‌بازی‌ها برای کودکان نوپا، اینجا را کلیک کنید».

در عوض، بگویید: «لیست ما از بهترین اسباب‌بازی‌ها برای کودکان نوپا، ایده‌های هدیه‌ای عالی‌تر هم دارد!»

از کلمات کلیدی استراتژیک در انکر تکست استفاده کنید
از کلمات کلیدی استراتژیک در انکر تکست استفاده کنید

5. ساختار URL خود را برای خزیدن موتورهای جستجو آسان کنید

اول و مهمتر از همه، URL های خوب با ارائه پیش نمایشی از موضوع صفحه به بازدیدکنندگان سایت، تجربه کاربری به همان اندازه خوب را ارائه می دهند. اما آنها دقیقاً همین کار را برای موتورهای جستجو نیز انجام می دهند.

سعی کنید URL های خود را کوتاه، مختصر و توصیفی نگه دارید. بنابراین، برای مثال، اگر یک فرنچ پرس می فروشید، می خواهید از نشانی اینترنتی محصول مانند example.com/store/products/102010/dog اجتناب کنید. در عوض، چیزی مانند example.com/dog/ را امتحان کنید. ببینید چقدر کاربر پسندتر است؟

همچنین می‌خواهید در صورت لزوم کلمات کلیدی را نیز درج کنید. تمرکز اصلی شما باید روی تجربه بازدیدکنندگان سایت باشد. اما، ممکن است بتوانید یک کلمه کلیدی را به نحوی در URL قرار دهید که همچنان به خوبی جریان داشته باشد.

6. از متن جایگزین برای تصاویر خود استفاده کنید

موتورهای جستجو در واقع نمی توانند تصاویر شما را “ببینند”. پس چگونه می دانند در هر تصویر چه چیزی وجود دارد؟ با استفاده از متن جایگزین.

متن جایگزین اساساً عنوانی است که برای هر تصویر در سایت خود قرار می دهید و باید هم حاوی کلمه کلیدی هدف شما باشد و هم تا حد امکان توصیفی باشد. بخش دوم کلید اصلی است: هدف شما باید این باشد که تصویر خود را به گونه ای توصیف کنید که کسی که اصلا نمی تواند آن را ببیند، آن را درک کند. چرا؟ زیرا متن جایگزین نیز توسط صفحه خوان ها برای “خواندن” تصاویر برای افراد دارای اختلالات بینایی استفاده می شود.

متن جایگزین تصاویر در بهبود سئو فروشگاهی
ششمین نکته مهم سئوی فروشگاهی با متن جایگزین تصاویر در بهبود سئو فروشگاهی

بنابراین، اگر بتوانید یک کلمه کلیدی هدف را وارد کنید، عالی است! اگر توصیف تصویر مفید نیست، از کلمه کلیدی صرفنظر کنید.

7. از تبلیغات گوگل برای آزمایش اهداف خود استفاده کنید

یک راه نسبتاً ارزان برای تعیین ارزش رتبه بندی برای یک ترم یا دوره ، پرداخت موقت برای قرار دادن Google Ads اساساً به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید. افزونه Google Listings & Ads راه اندازی کمپین و اندازه گیری نتایج را بسیار آسان می کند.

به زودی خدمات و مقاله ای در مورد این مبحث از گروه متا برای شما به صورت مفصل و راهنمایی کامل انجام میدهیم .

تا زمانی که تبدیل ها را به درستی فعال کرده باشید، می توانید متوجه شوید که آیا ترافیک ایجاد شده توسط آن کلمات کلیدی واقعاً برای شما مشتریان پولی به ارمغان می آورد یا خیر. نتایج آن کمپین را با کمپین های دیگر خود یا سایر معیارهای فروشگاه مقایسه کنید تا کیفیت ترافیکی که به ارمغان می آورد را مشخص کنید.

اگر سودآور باشد، حتی ممکن است تصمیم بگیرید که به اجرای کمپین پولی ادامه دهید تا زمانی که به رتبه‌بندی‌های ارگانیک برسید و بتوانید رتبه برتر را به صورت رایگان دریافت کنید!

از تبلیغات گوگل برای آزمایش اهداف خود استفاده کنید
از تبلیغات گوگل برای آزمایش اهداف خود استفاده کنید

8. از لینک های شکسته اجتناب کنید

لینک های شکسته چیست ؟ در این مقاله کلیک نمائید میتوانید بفهمید لینک شکسته چیست

لینک های شکسته نه تنها برای بازدیدکنندگان سایت شما گیج کننده هستند، بلکه برای موتورهای جستجو نیز گیج کننده هستند. از این گذشته، پیوندها به گوگل کمک می‌کنند تا ساختار سایت شما را درک کند و اطمینان داشته باشد که شما اطلاعات معتبری را به اشتراک می‌گذارید.

اما نظارت دستی همه پیوندهای شما می تواند دشوار (و زمان بر!) باشد. بنابراین، می‌توانید از ابزارهایی مانند Screaming Frog یا افزونه Broken Link Checker برای زیر نظر گرفتن چیزها استفاده کنید. و اگر URL یک صفحه را تغییر دادید، یک تغییر مسیر 301 را در نظر بگیرید به موتورهای جستجو بگویید که پیوند به روز شده است.

افزونه بروکن لینک را نصب کنید و از لینک های شکسته جلوگیری نمائید
افزونه بروکن لینک را نصب کنید و از لینک های شکسته جلوگیری نمائید

9. سرعت سایت خود را افزایش دهید

جهت خدمات افزایش سرعت سایت میتوانید کلیک نمائید .

سایتی که به سرعت بارگذاری می شود، کلید تجربه کاربری عالی است، بنابراین جای تعجب نیست که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی صفحات شما، سرعت را در نظر بگیرند. و یکی از عامل های رتبه بندی در نتایج گوگل همین سرعت می باشد که در اینجا چند نکته برای اطمینان از سریع بودن فروشگاه شما وجود دارد:

تصاویر خود را بهینه کنید فقط از بزرگترین اندازه فایل لازم استفاده کنید و فایل های رسانه ای را فشرده کنید در صورت امکان فشرده کنید.
ذخیره سازی را راه اندازی کنید . ذخیره سازی یک نسخه از وب سایت شما را در مرورگرهای بازدیدکنندگان ذخیره می کند تا دفعه بعد که بازدید می کنند سریعتر بارگیری شود. می توانید این را با افزونه ای مانند WP Super Cache تنظیم کنید.
یک CDN را در نظر بگیرید. یک شبکه تحویل محتوا (CDN) فایل های سنگین را خارج از سایت ذخیره می کند تا سریعتر بارگذاری شوند. همچنین سایت شما را از سرورهای توزیع شده نزدیک به مکان هر بازدیدکننده سایت بارگیری می کند. Jetpack یک CDN رایگان وردپرس عالی دارد. که برای کاربران ایارنی ما تست نکردیم .
یک میزبان عالی انتخاب کنید. این پایه و اساس سرعت سایت عالی را تنظیم می کند. لیست کامل پیشنهادات میزبانی ما را بررسی کنید .
تعداد افزونه هایی را که استفاده می کنید محدود کنید . هرچه افزونه ها بیشتر باشد، کد بیشتر و وزن سایت شما بیشتر می شود. فقط موارد ضروری را نصب کنید و ابزارهایی را در نظر بگیرید که بیش از یک عملکرد را ارائه می دهند،

وردپرس، قالب و افزونه های خود را به طور منظم به روز کنید . به روز رسانی ها اغلب شامل کدهای بهینه شده ای هستند که سریعتر بارگیری می شوند. به علاوه، برای امنیت و عملکرد مهم است!
کد خود را بهینه کنید از ابزاری مانند Jetpack Boost استفاده کنید تا ساختار CSS خود را بهینه کنید، جاوا اسکریپت غیر ضروری را به تعویق بیندازید و تصاویر را با چند کلیک بارگذاری کنید.

برای درک بهتر و راه حال های صدرصدی بهتر می توانید =  مقاله ما در مورد بهبود سرعت و راه های افزایش سرعت مطالعه نمائید .

سرعت سایت خود را افزایش دهید
سرعت سایت خود را افزایش دهید

نتیجه گیری و مهمترین نکته= تمرکز روی تجربه کاربری

احتمالاً متوجه خواهید شد تمامی نکاتی که گفته شد در واقع روی یک مورد مشترک تمرکز دارد . آن هم تجربه کاربری است .

موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتایج ممکن را برای جستجوگران خود ارائه دهند. بنابراین، اگر برای تمرکز بر روی مخاطبان خود وقت بگذارید و تجربه ای عالی برای آنها فراهم کنید، به خوبی در راه بهینه سازی عالی برای موتورهای جستجو خواهید بود.

منبع : https://woocommerce.com/

نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *