بک لینک چیست؟ چگونه لینک های پیوندی بیشتر بگیریم ؟

بک لینک چیست؟ چگونه لینک های پیوندی بیشتر بدست آوردید
چکیده مطلب
بک لینک ها (همچنین به عنوان "لینک های ورودی"، "لینک های ورودی" یا "لینک های یک طرفه" نیز شناخته می شوند) پیوندهایی از یک وب سایت به یک صفحه در وب سایت دیگر هستند. گوگل و سایر موتورهای جستجوی اصلی، بک لینک ها را برای یک صفحه خاص در نظر می گیرند. صفحاتی که تعداد بک لینک بالایی دارند، معمولاً رتبه بالایی در موتورهای جستجوی ارگانیک دارند.
دسترسی آسان به مطالب

بک لینک ها پیوندهایی از یک صفحه در یک وب سایت به وب سایت دیگر هستند. اگر شخصی به سایت شما لینک دهد، پس شما یک بک لینک از او دارید. اگر به وب سایت دیگری لینک دهید، آنها یک بک لینک از شما دارند.

بک لینک ها نشانگر میزان محبوبیت وب سایت شما در بین کاربران در نظر گرفته می شوند. پیاده سازی، مدیریت و تجزیه و تحلیل عملکرد بک لینک ها جنبه مهمی از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و استراتژی های سئو است.

بک لینک چیست ؟
بک لینک چیست ؟

برای افزایش ترافیک ارگانیک و جلب توجه موتورهای جستجو، باید روی سئو داخلی و خارجی سرمایه گذاری کنید. بهینه سازی روی صفحه فرآیندی برای ایجاد محتوا است که به موتورهای جستجو (و کاربران) کمک می کند تا بفهمند وب سایت شما در مورد چیست. بهینه سازی خارج از سایت در مورد نشان دادن این موضوع به موتورهای جستجو است که محتوای شما برای اشخاص ثالث ارزش ارائه می دهد. و مهمترین بیانیه ارزش یک بک لینک است.

چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها اساسا رای هایی هستند که از سایر وب سایت ها گرفته می شود. هر یک از این آرا به موتورهای جستجو می گوید: “این محتوا ارزشمند، معتبر و مفید است”.

بنابراین هرچه تعداد این «رای ها» بیشتر باشد، سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت .

استفاده از لینک ها در الگوریتم موتورهای جستجو چیز جدیدی نیست. در واقع، بک لینک ها پایه و اساس الگوریتم اصلی گوگل (معروف به ” PageRank “) را تشکیل دادند.

حتی اگر گوگل از آن زمان هزاران تغییر را در الگوریتم خود ایجاد کرده است، بک لینک ها همچنان یک سیگنال اصلی رتبه بندی هستند.

چرا بک لینک ها مهم هستند؟
چرا بک لینک ها مهم هستند؟

بک لینک ها به سه چیز اصلی کمک می کنند.

1. رتبه بندی

موتورهای جستجو مانند گوگل، بک لینک ها را به عنوان رای اعتماد می بینند. به طور کلی، هرچه صفحات وب شما رای بیشتری داشته باشند، احتمال بیشتری برای رتبه بندی برای جستجوهای مربوطه خواهند داشت.

چگونه بدانیم؟ ما عوامل رتبه‌بندی مبتنی بر پیوند را در چند مورد مطالعه کرده‌ایم و همیشه یک چیز را پیدا کرده‌ایم: تعداد بک لینک‌های وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (دامنه‌های ارجاع‌کننده) به شدت با ترافیک جستجوی ارگانیک مرتبط است.

عکس

2. قابلیت کشف

موتورهای جستجو با مراجعه مجدد به صفحاتی که از قبل می‌دانند برای بررسی لینک‌های جدید، محتوای جدید را پیدا می‌کنند.

از آنجایی که موتورهای جستجو بیشتر از صفحات پرطرفدار بازدید می کنند، ممکن است در صورت دریافت بک لینک از صفحات محبوب، محتوای شما را سریعتر کشف کنند.

قابلیت کشف بک لینک
قابلیت کشف بک لینک

3. ترافیک ارجاعی

بک لینک ها برای راهنمایی افراد به منابع مفید وجود دارند. به همین دلیل قابل کلیک هستند.

وقتی شخصی روی لینکی به وب سایت شما کلیک می کند، ترافیک ارجاعی دریافت می کنید.

تفاوت بین لینک و بک لینک چیست؟

اسناد منفرد در وب از طریق پیوندها به یکدیگر متصل می شوند – آنها چسبی هستند که وب را به هم متصل می کند. لینکهای داخلی پیوندهایی بین صفحات وب در یک دامنه هستند و اساساً برای کمک به افراد در مسیریابی وب سایت وجود دارند. لینکهای خارجی به صفحات وب در دامنه های دیگر متصل می شوند و طیف وسیع تری از اهداف ممکن از جمله:

  • زمینه وسیع تری را در اختیار خواننده قرار دهید
  • از ادعایی که در نسخه ارائه شده پشتیبانی کنید
  • ذکر یا ارائه منبع
  • چیزی را توصیه کنید
  • اصالت را اضافه کنید
تفاوت بین لینک و بک لینک چیست؟
تفاوت بین لینک و بک لینک چیست؟

در هر مورد، پیوند در صفحه است تا ارزش بیشتری را برای خواننده فراهم کند، بنابراین پیوند خروجی دارایی ارزشمندی است. درک این نکته کلیدی است که پیوند دارای جهت است. هنگامی که در صفحه وب پیوند دهنده خروجی است، به صفحه هدف وارد می شود. بنابراین، این یک بک لینک به صفحه هدف است.

موتورهای جستجو تشخیص می دهند که بک لینک دارای ارزش است و به URL هدف پاداش می دهد و لینک را کاملا عمدی تفسیر می کند. آنها فرض می کنند که سطحی از ارزیابی سرمقاله از صفحه وب مورد نظر وجود داشته است.

به همین دلیل است که بک لینک هایی که به وب سایت شما اشاره می کنند به موتورهای جستجو نشان می دهند که محتوای شما دارای ارزش است. در واقع بک لینک ها یکی از قوی ترین فاکتورهای رتبه بندی هستند. آنها نقش بزرگی در موفقیت (یا شکست) هر وب سایت در مورد ترافیک جستجوی ارگانیک دارند.

یک بک لینک خوب چیست؟

همه بک لینک ها یکسان ایجاد نمی شوند. در اینجا برخی از ویژگی های متعددی که به کیفیت و کاربرد بک لینک کمک می کنند، آورده شده است.

ارتباط

گوگل برای بک لینک های مرتبط ارزش بیشتری قائل است، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که افراد روی آنها کلیک کنند. این چیزی است که آنها در حق اختراع “موج سوار معقول” خود در مورد آن صحبت می کنند . یعنی همان سایت رقیب

این به معنای واقعی چیست؟ اگر یک متخصص سئو از دو صفحه بک لینک داشته باشد، یکی در مورد خدمات سئو و دیگری در مورد مشاوره سئو، به احتمال زیاد صفحه دوم ارزشمندتر است.

این ایده در سطح دامنه نیز اجرا می شود.

خوانندگان metawebz.org بیشتر از خوانندگان fiverr.com روی پیوند به وب سایت لوله کش کلیک می کنند .

قدرت

بک لینک ها از صفحات وب قوی معمولا “اقتدار” بیشتری نسبت به صفحات ضعیف منتقل می کنند.

اقتدار در سطح صفحه چیزی است که ما چند بار مطالعه کرده ایم و رابطه واضحی بین آن و ترافیک ارگانیک پیدا کرده ایم.

گفته می شود، بک لینک از صفحات قوی همیشه قدرت بیشتری را منتقل نمی کند.

حق اختراع اصلی گوگل بیان می کند که اختیارات به طور مساوی بین همه پیوندهای خروجی در یک صفحه وب تقسیم می شود. بنابراین اگر از دو صفحه بک لینک دارید و یکی از آن ها لینک های خروجی بیشتری نسبت به دیگری دارد، در این صورت، اگر همه چیز برابر باشد، پیوند از صفحه ای که لینک های خروجی کمتری دارد، قدرت بیشتری را منتقل می کند.

آیا این روزها همه چیز به همین سادگی است؟ احتمالا نه. گوگل تعداد زیادی پتنت دارد که روش های مختلفی را برای تعیین ارزش به بک لینک ها توصیف می کند.

علاوه بر این، بک لینک های داخلی نیز به اعتبار صفحه کمک می کنند.

قدرت بک لینک
قدرت بک لینک

ترافیک

بک لینک از صفحات پربازدید معمولاً ترافیک ارجاعی بیشتری را نسبت به صفحات کم بازدید برای شما ارسال می کند. این واضح است. سوال واقعی این است که آیا بک لینک از صفحات پربازدید بیشتر از صفحات کم بازدید بر رتبه بندی تاثیر می گذارد؟

این سوالی است که ذهن خیلی از متخصصین را مشغول کرده بود .
به طور خلاصه، یک همبستگی کوچک اما واضح بین رتبه بندی و بک لینک از صفحات با ترافیک جستجوی ارگانیک وجود دارد. با این حال، تعداد زیاد بک لینک‌ها از وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (دامنه‌های ارجاع‌دهنده) و مرجع در سطح صفحه مهم‌تر به نظر می‌رسد.

تعیین سطح

از آنجایی که مردم بیشتر روی پیوندهای برجسته کلیک می کنند، برخی از پیوندها در صفحات وب احتمالاً نسبت به سایرین اعتبار بیشتری دارند.

دنبال شده در مقابل nofollowed

بک لینک های بدون فالو معمولاً بر رتبه بندی صفحه پیوند شده تأثیر نمی گذارند – اگرچه می توانند .

از آنجایی که ساخت لینک نیاز به زمان و تلاش دارد، بهتر است لینک های دنبال شده را در اولویت قرار دهید. فقط اگر لینک nofollow گرفتید نگران نباشید . ممکن است هنوز مقداری ارزش سئو داشته باشد.

متن لنگر

Anchor text به کلمات قابل کلیکی اطلاق می شود که یک بک لینک را تشکیل می دهند.

گوگل می گوید که متن لنگر بر رتبه بندی در حق اختراع اصلی آنها تأثیر می گذارد .

گوگل از تعدادی تکنیک برای بهبود کیفیت جستجو استفاده می کند، از جمله رتبه صفحه، متن لنگر و اطلاعات مجاورت.

بنابراین متن لنگر اهمیت دارد، به اندازه چیزهای دیگر مهم نیست.

اعتبار بک لینک چیست و چگونه تعیین می شود؟

یکی از دلایل اصلی که گوگل اولین کسی بود که به اهمیت بک لینک در سئو پی برد. هنگامی که گوگل در سال 1998 راه اندازی شد، از یک الگوریتم انقلابی برای رتبه بندی صفحات وب بر اساس محبوبیت لینک استفاده کرد، به این معنی که یک صفحه در صورت وجود لینک های بیشتری در رتبه بالاتری قرار می گیرد.

این الگوریتم که به نام “PageRank” از لری پیج (از بنیانگذاران گوگل به همراه سرگی برین) نامگذاری شده است، فقط تعداد پیوندهایی را که یک صفحه وب دریافت می کند محاسبه نمی کند. همچنین اقتدار آن پیوندها را می سنجد.

این بدان معناست که همه بک لینک ها برابر نیستند. تصور کنید یکی از صفحات وب سایت شما دارای بک لینک از 2 صفحه وب در دامنه های خارجی مختلف است:

صفحه A دارای 100 بک لینک است
صفحه B دارای 8 بک لینک است
اگر این 2 صفحه در مورد یک موضوع بودند، صفحه A احتمالاً بالاتر از صفحه B قرار می گرفت. این به این دلیل است که صفحه A به دلیل این واقعیت که 10 برابر بیشتر لینک دارد، معتبرتر است.

از نظر این 2 بک لینک به سایت شما، لینک از صفحه A ارزش بیشتری نسبت به لینک صفحه B دارد زیرا دارای اعتبار بالاتری است.

اساساً، الگوریتم PageRank بر اساس کمیت و کیفیت لینک‌های دریافتی، به هر صفحه وب یک مقدار اعتبار اختصاص می‌دهد.

این محتوا ادامه دارد  …..

منابع :

نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *