سئو کلاه خاکستری(Gray Hat SEO) چیست ؟

Gray Hat SEO
چکیده مطلب
در این مقاله، مفهوم سئو کلاه خاکستری را برای شما شرح می دهیم. ما در مورد برخی از محبوب‌ترین تکنیک‌های کلاه خاکستری که می‌توانید استفاده کنید بحث خواهیم کرد و جایگزین‌های کلاه سفید برای آنها ارائه خواهیم کرد.
دسترسی آسان به مطالب

ایده سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) این است که تکنیک‌های بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) وجود دارد که کاملاً به سمت نابودی سایت نمی‌رود، بلکه به آن نزدیک می‌شود. بنابراین : سئو کلاه خاکستری یک روش سئو است که از سئو کلاه سفید خطرناک تر است، اما ممکن است منجر به ممنوعیت سایت شما شود. از نظر فنی، استراتژی های سئو کلاه خاکستری توسط موتورهای جستجو مجاز است. با این حال، این تاکتیک ها هم از نظر اخلاقی و هم از نظر عملی در یک منطقه خاکستری قرار می گیرند (از این رو نام آن است).

روش سئو کلاه خاکستری
سئو کلاه خاکستریGray Hat SEO تکنیکی نسبتاً خطرناک

سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) چیست؟

White hat SEO سئو کلاه سفید:  به دنبال پیروی از دستورالعمل های مشخص شده توسط الگوریتم های گوگل و سایر موتورهای جستجو است. این شامل ایجاد محتوا بر اساس هدف جستجوی کاربر، ایجاد پیوندها به صورت ارگانیک و ارائه یک تجربه کاربری دلپذیر است. اینها روشهای آزمایش شده، تایید شده و رسمی برای رتبه بندی بالا در SERP ها هستند. نقطه ضعف رفتن به مسیر کلاه سفید این است که برای دیدن نتایج زمان می برد.

از سوی دیگر،Black hat SEO سئو کلاه سیاه بر روی دستیابی به نتایج در سریع ترین زمان ممکن تمرکز می کند، اغلب با زیر پا گذاشتن قوانین. برخی از نمونه‌های سئو کلاه سیاه به جای ساختن لینک‌ها، جعل یا خرید لینک‌ها را شامل می‌شود.تاکتیک‌های کلاه سیاه دستورالعمل‌های موتورهای جستجو را کنار می‌گذارند، که همه ی این کار ها برای دستیابی به رتبه بهتر در اسرع وقت است.

Gray Hat SEO سئو کلاه خاکستری: یک روش سئو است که ترکیبی از سئو کلاه سفید و کلاه سیاه است. سئو کلاه خاکستری ریسک بیشتری نسبت به سئو کلاه سفید دارد، زیرا از دستورالعمل های موتور جستجو برای افزایش رتبه صفحه در SERP ها استفاده می کند. تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری سیاه به رنگ سفید در می‌آیند.

با این حال، سئوی کلاه خاکستری می تواند دشوارتر باشد. از نظر فنی، این تکنیک ها قوانین را زیر پا نمی گذارند. با این حال، آنها برای بهره برداری از نحوه محاسبه رتبه بندی توسط موتورهای جستجو طراحی شده اند. بسته به رویکرد شما به سئو کلاه خاکستری، وب سایت شما ممکن است جریمه یا بسته شود.

چرا سئو کلاه خاکستری(Gray Hat SEO) اهمیت دارد؟

درک صحیح از سئو کلاه خاکستری مهم است زیرا می تواند رتبه سایت شما را بدون عواقب منفی بهبود بخشد یا سایت شما را در برابر از دست رفتن هزاران ترافیک یا بازدید ایمن کند . البته بهترین روش‌ها و شرایط Google این ظرفیت را دارد که از نوآوری هوشمندانه و تفکر خارج از چارچوب جلوگیری کند و این توانایی گوگل برای سئوی کلاه خاکستری مناسب نیست اما باید در نظر داشت که سئو کلاه خاکستری به صورت دوره ای تغییر می کند.

آیا باید از روش های سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO استفاده کنید؟

با قرار گرفتن در رتبه بد گوگل چیز زیادی به دست نمی آورید، و اگر مطمئن نیستید که آیا یک روش معین سئوی کلاه خاکستری دستورالعمل های گوگل را نقض می کند یا خیر، احتمالاً بهتر است از آن تاکتیک اجتناب کنید. هر بازاریاب باید ریسک در مقابل پاداش را بر اساس شرایط خودش ارزیابی کند، اما با سخت‌تر و سخت‌تر شدن الگوریتم‌های گوگل همیشه، امن‌ترین مسیر شما به عنوان یک کسب‌وکار، سئو کلاه سفید است.

تکنیک سئو کلاه خاکستریGray Hat SEO
تکنیک های خطرناک سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO

تکنیک های سئو کلاه خاکستریGray Hat SE که باید مراقب آنها باشید :

وقتی صحبت از سئو به میان می‌آید، باید از هر روش که نشانه‌ای از نامناسب بودن دارد اجتناب کنید. درگیر شدن در سئو کلاه خاکستری و در ادامه ی آن سئوی کلاه سیاه می تواند منجر به جریمه هایی مانند از دست دادن رتبه بندی صفحه یا حذف فهرست شود.
سئوی کلاه خاکستری ممکن است سخت ترین مجازات ها را از جانب موتورهای جستجو برای شما به همراه نداشته باشد، اما هنگام اجرای آنها همیشه در معرض خطراتی قرار می گیرید. بیایید برخی از تکنیک‌های رایج کلاه خاکستری را باهم بررسی کنیم :

1. ایجاد محتوایی بدون ارزش :

در حالت ایده آل، هر صفحه و پست وبلاگی که منتشر می کنید باید ارزشی برای بازدیدکنندگان ایجاد کند. محتوای شما می تواند به سؤالات پاسخ دهد، کاربران را به منابع مرتبط راهنمایی کند، معاملات عالی ارائه دهد یا موارد دیگر.

رویکرد کلاه خاکستری برای تولید محتوا کاملاً بر روی کلمات کلیدی متمرکز است. شما بررسی های کلمات کلیدی را انجام می دهید تا امیدوارکننده ترین گزینه ها را بیابید و محتوایی ایجاد کنید که ارزش واقعی ارائه نمی دهد. تاکتیک های کلاه خاکستری به جای ارائه اطلاعات به بازدیدکنندگان، فقط بر ترافیک و نتایج کوتاه مدت تمرکز می کنند. این تاکتیک اغلب برای جلب توجه هر چه بیشتر به تبلیغات استفاده می‌شود، و کاملاً می‌داند که کاربر پس از کلیک چیزی برای نگه داشتن آنها در آنجا پیدا نمی‌کند.

اگرچه رویکرد کلاه خاکستری برای تولید محتوا ممکن است بازدیدکنندگان را جذب کند (گاهی اوقات به صورت انبوه)، اما این یک استراتژی بلند مدت نیست. هنگامی که کاربران متوجه می شوند که وب سایت شما شایستگی زیادی ندارد، نمی توانند در اطراف خود باقی بمانند. آنها به دنبال منابع دیگری می گردند و شاید حتی در آینده از صفحه شما اجتناب کنند. همچنین گوگل و سایر موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که نرخ پرش شما فوق العاده بالا است و بیشتر تحقیق می کنند.

نکته ایی که در این زمینه باید رعایت کنید:

هنگام جمع آوری اطلاعات وبلاگ یا وب سایت خود، اطمینان حاصل کنید که هر موضوع را تا حد امکان عمیق تر بررسی می کنید. لزوماً نیازی نیست که مقالات طولانی تر از مقالات رقبای شما باشند . با این حال، محتوای شما باید در حالت ایده‌آل جذاب‌تر، خواندنی‌تر باشد و ارائه اطلاعات در قالبی قابل هضم باشد و بدین وسیله به طور مستقیم به هدف جستجوی کاربران خود پاسخ دهید.

2. استفاده از دامنه های منقضی شده:

برای خرید دامنه گاهی اوقات، با نام دامنه ای مواجه می شوید که مالک ندارد اما سابقه طولانی دارد. اغلب می توانید دامنه هایی را برای خرید با صدها بک لینک پیدا کنید. خرید آنها می تواند به شما کمک کند تا وب سایتی را راه اندازی کنید که در مقایسه با شروع از ابتدا دارای اختیارات زیادی باشد.

با این تکنیک می توانید دامنه های منقضی شده را خریداری کرده و ترافیک آنها را به وب سایت دیگری هدایت کنید. این رویکرد به شما امکان می‌دهد تا برخی از پیوندها را از سایتی که موتورهای جستجو از قبل معتبر می‌دانند، منتقل کنید.

اما ممکن است موتور های جست جوی گوگل به دلیل داشتن بک لینک های زیاد و غیر مرتبط وب سایت شما را محدود و در مواقعی از دسترس خارج کند .

نکته ایی که در این زمینه باید رعایت کنید:

اگر یک دامنه منقضی شده را فقط برای احیای وب سایت آن خریداری می کنید، باید تا حدودی در زمینه کاری که با آن کار می کنید تجربه داشته باشید.

3. خرید لینک :

خرید لینک می تواند یک تکنیک سئو کلاه خاکستری یا سیاه باشد، بسته به اینکه از چه کسی و به چی منظور خریداری می کنید. با توجه به دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل، خرید لینک به منزله «سازماندهی پیوند ها و لینک ها» است. این استراتژی راهی برای دور زدن الگوریتم‌های موتورهای جستجو است، به همین دلیل است که مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

برخی از نشریات با دریافت هزینه برای وبلاگ نویسی مهمان (یا پست های «حمایت شده»)، این رویکرد را پنهان می کنند، که اساساً به این معنی است که شما در حال خرید لینک هستید. برچسب‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای علامت‌گذاری پست‌های حمایت‌شده استفاده کنید، که این موضوع را به تاکتیک‌های کلاه سفید نزدیک‌تر می‌کند، اما آن‌ها آنطور که باید استفاده نمی‌شوند، به همین دلیل است که به عنوان سئو کلاه خاکستری درنظر گرفته می شود.

نکته ایی که در این زمینه باید رعایت کنید:

اگر بودجه کافی داشته باشید و وب سایت های مناسب را هدف قرار دهید، خرید لینک می تواند بسیار موفق باشد. شما می توانید نتایج عالی SEO را به سرعت دریافت کنید. با این حال، اگر مالک تصمیم به حذف بک لینک بگیرد، محتوای شما نیز حذف خواهد شد.

همین اتفاق می تواند در مورد بک لینک های ارگانیک نیز رخ دهد. از آنجایی که شما پیوندها را به صورت ارگانیک ایجاد می کنید، دستورالعمل های وب مستر گوگل را نیز نقض نمی کنید.

سئوی تکنیکال کباه خاکستریGray Hat SEO
روش های سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO

4. استفاده از هاست های وبلاگ نویسی میزبان برای ایجاد بک لینک :

پلتفرم های وبلاگ نویسی دارای مخاطبین داخلی هستند. اگر بتوانید یک پست وبلاگی منتشر کنید که در یکی از این سایت ها مورد توجه قرار گیرد، آن محتوا می تواند شامل یک بک لینک با ارزش به وب سایت دیگری باشد.

مسلماً این تاکتیک سئو بیشتر سفید است تا کلاه خاکستری.زیرا اگر محتوایی را منتشر کنید که کاربران می خواهند بخوانند و به وب سایت خود پیوند می دهید چون مرتبط است، هیچ قانونی را زیر پا نمی گذارید.اما اگر در آن محتوایی کپی شده یا بی ارزش ایجاد کنید و یا از بک لینک غیر مرتبط استفاده کنید به جای سئو کلاه سفید از سئوی کلاه خاکستری استفاده کرده اید.

نکته ایی که در این زمینه باید رعایت کنید:

افزودن بک لینک به پلتفرم‌های ولاگ نویسی متوسط و مشابه، که قبلاً در بین مخاطبان شناخته‌شده محبوب نبوده یا به سرعت در حال پخش شدن است، سود چندانی برای وب‌سایت اصلی شما نخواهد داشت و بهتر محتوای جدید را مستقیماً در سایتی که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید منتشر کنید.

5. پرداخت برای بررسی :

گوگل نتایج جستجو را با نظرات مثبت در اولویت قرار می دهد زیرا بازدیدکنندگان معمولاً از این توصیه ها راضی تر خواهند بود. اگر کسب‌وکار اینترنتی با توصیفات مثبت و سئوی محلی عالی دارید، احتمالاً در بین نتایج برتر در منطقه خود ظاهر خواهید شد.
متأسفانه، دریافت نظرات خوب اغلب زمان زیادی می برد. ممکن است بلافاصله پس از راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی ، چند رتبه پنج ستاره دریافت کنید، اما جمع آوری صدها گواهینامه زمان می برد.

برخی از صاحبان کسب‌وکار اینترنتی با پرداخت پول نقدهای مثبت در مورد وب سایت خود دریافت می کنند. مسلماً این یک تاکتیک سئو کلاه خاکستری است، اما تشخیص آن دشوار است، که ادعای شهرت سئو کلاه خاکستری است.

خرید نقدهای مثبت بسیار شبیه خرید فالوور شبکه های اجتماعی است. اغلب، توصیفات آشکارا جعلی هستند و ارزش کمی به حساب شما اضافه می کنند. مهمتر از آن، گوگل به دلیل شرایط خدمات خود می تواند نظرات جعلی را در هر زمانی حذف کند. بنابراین مانند خرید بک لینک، هیچ راه حلی ندارید و پول خود را از دست خواهید داد.

نکته ایی که در این زمینه باید رعایت کنید:

اگرچه این رویکرد می تواند به شما کمک کند تا نتایج سئوی محلی را افزایش دهید، اما کسب و کار خود را نیز در معرض خطرات زیادی قرار می دهید. اگر گوگل تصمیم بگیرد که شما را جریمه کند، می تواند برای همیشه بر فهرست کسب و کار شما تأثیر بگذارد.

نکات سئو کلاه خاکستری
نکات اساسی سئو کلاه خاکستری Gray Hat SEO

نکته اساسی در زمینه سئو کلاه خاکستری :

برخی از تصورات غلط رایج در مورد تکنیک های سئو کلاه خاکستری وجود دارد، و اصلی ترین آنها این است که آنها غیرقابل شناسایی هستند و ممکن است کلاه سفید در نظر گرفته شوند. این درست نیست. این استراتژی ها ممکن است در اکثر موارد منجر به جریمه های سئو برای وب سایت شما نشود. با این حال، بسته به روشی که استفاده می کنید، ممکن است از مرز سئو کلاه سیاه عبور کنید، که قطعاً می تواند رتبه شما را در معرض خطر قرار دهد.

و همانطور که همه ما می دانیم گوگل در به روز رسانی های الگوریتم خود بی ثبات است، استفاده از تاکتیک های SEO که ممکن است در صورت تمایل جریمه شود، خطر بسیار بزرگی است.

اگر در مورد تکنیک های سئو کلاه خاکستری سوالی دارید؟ خوشحال می شویم در بخش نظرات شما را همراهی کنیم.

نویسنده
حسین جدیدی
حسین جدیدی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *