تاثیر هوش مصنوعی در سئو

تاثیر هوش مصنوعی در سئو
چکیده مطلب
دسترسی آسان به مطالب

هوش مصنوعی سئو سایت را برای همیشه متحول کرده است

هوش مصنوعی (AI) به سرعت در حال تغییر بسیاری از فرآیندها در بسیاری از بخش‌های اقتصادی است. همچنین در بازاریابی و به خصوص در سئو: رشته ای مبتنی بر مدیریت حجم زیادی از داده ها برای تأثیرگذاری بیشتر در نتایج آن.

ما سال ها و بدون اینکه متوجه باشیم در کنار هوش مصنوعی زندگی کرده ایم. در بسیاری از اقداماتی که ما به صورت روزانه انجام می دهیم، هوش مصنوعی درگیر است و زندگی ما را آسان می کند. به عنوان مثال، هنگامی که ما برای یک تصویر خاص در Google Photos جستجو می کنیم یا زمانی که از دستیار صوتی برای یافتن بهترین مسیر به نقطه مقصد استفاده می کنیم، هوش مصنوعی مداخله می کند تا بتوانیم بهترین پاسخ را دریافت کنیم.

هوش مصنوعی چیست ؟
هوش مصنوعی چیست ؟

اتفاقی که می افتد این است که ما به عنوان کاربر متوجه هوش مصنوعی نمی شویم. همانطور که ما به فناوری لازم برای راه اندازی ماشین ظرفشویی، روشن کردن تلویزیون، استفاده از کتابخوان الکترونیکی یا برقراری تماس تصویری فکر نمی کنیم. ما به فناوری پشت پاسخ‌های هوشمندانه و بی‌درنگ که نیازهای اطلاعاتی یا خدمات ما را برآورده می‌کند، فکر نمی‌کنیم.

به عبارت
دیگر، بیشتر مردم دوست دارند کارها، خودشان کار کنند و نمی دانند چگونه کار می کنند. به همین دلیل است که ما نمی دانیم که هوش مصنوعی واقعاً چگونه بر ما تأثیر می گذارد.

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

به زبان ساده می توان گفت که هوش مصنوعی مجموعه ای از فناوری ها است. از جمله این فناوری‌ها، یادگیری ماشینی است که امکان ایجاد ماشین‌های هوشمند را فراهم می‌کند.

تفاوت بین نرم افزارهای معمولی و نرم افزارهایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند این است که نرم افزار معمولی باید توسط انسان برنامه ریزی شود تا عملکرد آن را بهبود بخشد.

نرم افزاری که با هوش مصنوعی کار می کند قادر است نتایج خود را به تنهایی و به صورت خودکار بهبود بخشد. علاوه بر این، همچنین قادر به یادگیری از تجزیه و تحلیل عملیاتی خود و در طول زمان است.

هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟
هوش مصنوعی در مقاله متاوبز چگونه کار میکند

پیامدهای این ظرفیت بهبود خودکار عبارتند از:

– پردازش بهتر حجم وسیعی از داده ها.
– به دست آوردن بینش بهتر
– کاهش زمان و هزینه های مورد نیاز برای دستیابی به این نتایج.

با توجه به این مزایا، بخش‌ها و سازمان‌های اقتصادی بیشتری هوش مصنوعی را به عنوان مبنایی برای حفظ کسب‌وکار خود و دستیابی به پیشرفت‌های رقابتی پایدار انتخاب می‌کنند.
تحقیقات
انجام شده توسط PwC نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی جهانی در سال 2030 به دلیل هوش مصنوعی می تواند تا 14 درصد بیشتر شود. این امر هوش مصنوعی را به بزرگترین فرصت تجاری تبدیل می کند.
در
واقع، این رشد به لطف بهره‌وری بهبود یافته (از آنجایی که هوش مصنوعی فرآیندهای دستی را کاهش می‌دهد و رویه‌ها را خودکار می‌کند) و به لطف افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات، که توسط هوش مصنوعی ارتقا می‌یابد، رخ خواهد داد.

قطعاً استفاده از هوش مصنوعی به طور کلی بر بازاریابی دیجیتال و به طور خاص بر سئو تأثیر زیادی دارد.

تاثیر هوش مصنوعی بر سئو

اگر کسی در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر سئو شک دارد، این شک و تردیدها باید از بین بروند زمانی که بدانند گوگل سال هاست که از هوش مصنوعی برای بهبود نتایج جستجو استفاده می کند.

گوگل سالانه صدها تغییر کوچک انجام می دهد تا نتایج جستجوی موفق تری ارائه دهد. هرچند هر چند وقت یکبار یکی از این تغییرات کم نیست و به وضوح تاثیر زیادی دارد.

به عنوان مثال، این را می توان با Rankbrain در سال 2015 و با BERT در سال 2018 مشاهده کرد. هر دو مورد مربوط به هوش مصنوعی هستند.

RankBrain جزء الگوریتم اصلی گوگل است. چگونه کار می کند؟

اگر نیاز به آشنایی با الگوریتم های گوگل دارید روی آن بزنید و مطالعه نمائید .

این یک مدل تفسیری را برای جست‌وجوهای کاربر پیاده‌سازی می‌کند که می‌تواند عوامل احتمالی مانند مکان جستجوگر، شخصی‌سازی و کلمات پرس و جو را برای تعیین هدف واقعی جستجوگر اعمال کند.

بنابراین، می تواند نتایج بهتری ارائه دهد.

هوش مصنوعی در سئو
هوش مصنوعی در سئو سایت ها

BERT مخفف دو طرفه رمزگذار بازنمایی از ترانسفورماتور است. این تکنیکی است که توسط گوگل برای درک بهتر زبانی است که کاربران هنگام جستجو با عبارات استفاده می کنند.

Rankbrain و BERT هر دو بر روی بهبود پاسخ هایی که گوگل به 15 درصد جستجوهای روزانه ارائه می دهد که برای موتور جستجو جدید هستند و قبلا هرگز انجام نشده اند، متمرکز هستند.

بسیاری از آن جستجوها دم بلند (جملات طولانی) هستند. بنابراین، این بهبود تأثیر خاصی بر جستجوهای صوتی دارد (بسیار طبیعی تر از پرس و جوهای نوشتاری). در واقع، پرس و جوهای تایپ شده اغلب به صورت ناخودآگاه انجام می شوند و روش انسانی ما را برای پرسیدن و استفاده از کلمات کلیدی برای به دست آوردن نتایج بهتر تغییر می دهند.

Rankbrain و BERT به دنبال بهبود نتایج رضایت بخش برای سؤالات طولانی هستند: “آیا برای سفر از برزیل به ایالات متحده به ویزا نیاز دارم؟”

اگر گوگل از هوش مصنوعی برای بهبود نتایج جستجو استفاده می کند، سئو نیز می تواند این کار را برای به دست آوردن نتایج بهتر انجام دهد.

استفاده از هوش مصنوعی در فرآیندهای سئو

همانطور که قبلاً دیدیم، هوش مصنوعی با تسهیل پردازش هوشمندانه‌تر حجم وسیعی از داده‌ها مشخص می‌شود.

اگر به اقدامات مختلفی که متخصصان سئو برای بهبود موقعیت وب سایت ها انجام می دهند فکر کنیم، خواهیم دید که بسیاری از برنامه ها درگیر هستند، زیرا تجزیه و تحلیل داده ها بخش اساسی یک استراتژی موثر سئو است.

به عنوان مثال، این امر در تحقیقات کلمات کلیدی، در افزایش خوشه موضوعی و همچنین در تجزیه و تحلیل پروفایل پیوند برای شناسایی بهبودهای احتمالی اتفاق می افتد.

با نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل حجم زیادی از داده ها در مقیاس عظیم سریعتر و کارآمدتر است. علاوه بر این، مشخص می کند که کدام موضوعات در حال ترند هستند و بر اساس این تحلیل فرصت های تولید محتوا را پیدا می کند.

با این حال، هوش مصنوعی نه تنها هنگام تعریف موضوعاتی که می تواند در موقعیت یابی به ما کمک کند، مفید است. همچنین به لطف درک خوب قصد کاربر، کمک زیادی به ایجاد محتوای لازم برای پوشش آن فرصت می کند.

هوش مصنوعی و سئو: تشریح هدف کاربر

استراتژی های مدرن سئو مبتنی بر درک هدف کاربر به بهترین شکل ممکن است.

تا همین اواخر، این کار آسانی نبود زیرا فقط شناسایی کلمات مورد استفاده در جستجوها در دسترس بود. اکنون، با استفاده از هوش مصنوعی، درک هدف کاربران از پرس و جوهای خود و دانستن اینکه در کجای قیف تبدیل قرار دارند بسیار آسان تر است.

این امکان ایجاد محتوایی را فراهم می‌کند که بسیار شخصی‌تر و مناسب‌تر با آن پرسش‌ها باشد و برای کاربر مفیدتر باشد. دقیقا به همین دلیل، هوش مصنوعی برای موتورهای جستجو بسیار مرتبط است.

متخصصان سئو زمان زیادی را صرف تلاش های دستی برای تحقیق کلمات کلیدی و ایجاد محتوا و بهینه سازی می کنند. با این حال، بسیاری از این تلاش‌ها می‌توانند از قبل خودکار شوند.

به لطف تجزیه و تحلیل داده ها و قابلیت های جمع آوری اطلاعات هوش مصنوعی، سئوکاران می توانند زمان و تخصص خود را به کارهای با ارزش تر اختصاص دهند.

در حال حاضر ابزارهای SEO وجود دارد که بهینه سازی محتوا را خودکار می کند، وجود صفحات یتیم را حل می کند، صفحات را برای موبایل بهینه می کند و مشکلات مربوط به محتوای تکراری را حل می کند.

هوش مصنوعی و سئو: تشریح هدف کاربر
هوش مصنوعی و سئو: تشریح هدف کاربر

هوش مصنوعی و سئوی محلی

هرچه یک وب سایت بزرگتر باشد و موضوعات و جغرافیاهای بیشتری را پوشش دهد، مزایای بیشتری را که ابزار سئو مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به همراه داشته باشد، افزایش می دهد، زیرا به اتوماسیون توانایی افزایش قابلیت های آن را اضافه می کند.

تقریبا نیمی از جستجوهای انجام شده در گوگل دارای یک جزء محلی هستند. این امر مستلزم تلاش زیادی برای تطبیق محتوا با جغرافیا یا مکان های مختلف یک کسب و کار است. تاکنون به صورت دستی ساخته شده اند.

هوش مصنوعی به مدیریت این تلاش ها به صورت خودکار و در مقیاس بزرگ کمک می کند و نتایج بسیار بهتری به دست می آورد.

Yext، یک شرکت متخصص در جستجوهای محلی، بخش بزرگی از ارائه خدمات خود را مبتنی بر هوش مصنوعی است. این امر Yext را قادر می سازد تا اطلاعات دقیقی را از شرکت های مشتری خود در سراسر اکوسیستم جستجو، از جمله نقشه ها و دستیارهای صوتی، توزیع کند.

نرم افزار سئو مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مزایای بسیار زیادی را به متخصصان سئو ارائه می دهد. این راه حلی است که به لطف تجزیه و تحلیل نتایج و تکرارهای متوالی یاد می گیرد و بهبود می یابد.

بنابراین، این نرم افزار سازگاری با تغییرات سریعی که در بازار امروز رخ می دهد را آسان تر می کند. به روشی بسیار سریعتر و بدون اصطکاک و همیشه سعی می کند تا نیت کاربر را برآورده کند (هرچقدر هم که پویا باشد).

آینده روشن هوش مصنوعی در سئو – از استراتژی تا تحویل: چگونه بازاریابی جستجو توسط هوش مصنوعی تقویت می شود

روزهای خسته کننده سئو با کلمات کلیدی رو به پایان است. راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی در حال تغییر بازار هستند. سرویس‌های نوآورانه هوش مصنوعی را در سئو پیاده‌سازی می‌کنند و ارتباط و دیده شدن بسیار بیشتری را ارائه می‌دهند .

اگر هوش مصنوعی را در Google Images جستجو کنید، انواع ربات‌های شبیه انسان را می‌بینید که اغلب در نمایشگاه‌های فناوری یافت می‌شوند. این به خوبی توضیح می‌دهد که بخش بزرگی از جامعه چگونه هوش مصنوعی را تصور می‌کنند: روبات‌هایی که گام به گام، بیشتر و بیشتر از کار انسان را بر اساس یک به یک به دست می‌گیرند. اما هوش مصنوعی در حال حاضر بسیار متفاوت از آن است. به خصوص در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) فرصت های بهینه سازی قابل توجهی وجود دارد که با هوش مصنوعی می توان از آنها بهره برداری کرد.

استفاده از چنین هوش مصنوعی در سئو نه تنها اثربخشی، بلکه کارایی منابع مورد استفاده را نیز افزایش می دهد. بینش های استراتژی پیچیده در قالب توسعه محتوا، تبدیل و بهینه سازی قابلیت استفاده را می توان با هوش مصنوعی سریعتر و قابل اعتمادتر مدیریت کرد. از طریق بهینه سازی فنی، یادگیری ماشینی و پردازش زبان طبیعی، هوش مصنوعی در سئو به طور فزاینده ای با سرعت سرسام آوری بر بازار تسلط خواهد یافت. بر اساس فرآیندهای یادگیری ، هیچ فرصت بهینه سازی کشف نشده باقی نمی ماند. شکاف در سئو برطرف می شود و مقالات خاص یا حتی کل وب سایت ها با موتورهای جستجو مرتبط خواهند بود.

نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *