10 تکنیک سئو برای ترافیک بیشتر

10 تکنیک سئو برای ترافیک بیشتر
چکیده مطلب
هنگامی که اصول سئو چیست را درک کردید، ممکن است به دنبال تکنیک‌های سئوی اضافی باشید تا در سال 2022 ترافیک ارگانیک سایت خود را به سطح بالاتری برسانید. زمانی که برای اولین بار سایتی را راه‌اندازی می‌کنید (یا تازه شروع به یادگیری سئو کرده‌اید ) ، یک سری اصول اساسی وجود دارد که باید در جای خود داشته باشید. چیزهایی مانند: تحقیق کلمات کلیدی بهینه سازی تگ های عنوان و متا تگ ها ایجاد محتوای بهینه
دسترسی آسان به مطالب

سئو یک جانور همیشه در حال تغییر است. درست زمانی که فکر می کنید دقیقاً می دانید گوگل به دنبال چه چیزی است، به روز رسانی الگوریتم استراتژی شما را از مسیر خارج می کند.

دریافت ترافیک بیشتر به وب سایت شما از طریق جستجوی ارگانیک می تواند به سه روش انجام شود.
شما می توانید یا:

  1. رتبه بالاتر برای کلمات کلیدی موجود
  2. رتبه برای کلمات کلیدی بیشتر
  3. کلیک های بیشتری دریافت کنید

تکنیک های سئو زیر همگی به شما کمک می کنند تا یک یا چند مورد از آن کارها را انجام دهید.

1. از رقبای خود یاد بگیرید

رقابت زندگی را سخت‌تر می‌کند، اما رقبای شما نیز می‌توانند منبع ایده‌های موضوعی باشند.

برای پیدا کردن صفحات پرترافیک رقبای خود، می توانید از گزارش صفحات برتر در اکسپلورر سایت Ahrefs یا ابزارهای مشابه استفاده کنید .

به عنوان مثال، اگر یک رقیب خود را به ابزار متصل کنیم، می بینیم که راهنمای آن برای سئوی پرستاشاپ مقدار قابل توجهی از ترافیک جستجو را دریافت می کند.

از رقبای خود یاد بگیرید
از رقبای خود یاد بگیرید

2. بهترین صفحات رقبای خود را پیدا کنید

وقتی زمان می‌گذارید تا بفهمید چه چیزی برای وب‌سایت‌هایی که در SERP با آنها رقابت می‌کنید، کار می‌کند، می‌توانید تجزیه و تحلیل خود را به سطح بعدی ببرید و قبل از استفاده از این بینش برای آگاهی دادن به رویکرد خود، درک کنید که چرا این رویکرد کار می‌کند.

یک نقطه شروع موثر این است که صفحات رقبای خود را با بهترین عملکرد پیدا کنید تا بتوانید تصویری از اینکه ترافیک ارگانیک آنها از کجا می آید و از چه چیزی هدایت می شود ایجاد کنید. تجزیه و تحلیل صفحات برتر رقبا می تواند شما را در جهت مواردی از این قبیل راهنمایی کند

شکاف محتوا/کلمه کلیدی
شکاف پیوند
فرصتی برای بهبود محتوای موجود شما
کلمه کلیدی آدمخواری

بهترین صفحات رقبای خود را پیدا کنید
بهترین صفحات رقبای خود را پیدا کنید

3.از کلمات کلیدی دم بلند یا همان ال اس ای ( LSI ) استفاده کنید

کلمات کلیدی دم بلند طولانی تر و خاص تر از کلمات کلیدی هدف معمولی هستند. آنها تمایل دارند حجم جستجوی کمتری نسبت به کلمات کلیدی کوتاهتر داشته باشند، اما می توانند بسیار مفید باشند.

کلمات کلیدی دم بلند به شما نشان می دهد که چرا کاربران جستجوی خاصی را انجام می دهند و نه فقط آنچه را که به دنبال آن هستند. همچنین، آنها اکنون حجم جستجوی بالاتری را در مقایسه با کلمات کلیدی کوتاهتر نشان می دهند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که 91.8 درصد از کل جستجوها برای کلمات کلیدی طولانی است. این یک تغییر بزرگ نسبت به روزهای اولیه اینترنت است.

یکی از دلایل استفاده از کلمات کلیدی طولانی این است که آنها تمایل به جستجوی بالاتری دارند. این به این دلیل است که آنها خاص تر هستند، بنابراین می توانید کلمات کلیدی را به مواردی که بسیار مرتبط با اقداماتی هستند که می خواهید کاربران در سایت شما انجام دهند محدود کنید.

نمونه ای از کلمه کلیدی دم بلند “نحوه رتبه بندی در گوگل” است. این با کلمه کلیدی کوتاه مانند “رتبه بندی گوگل” مخالف است.

هدف پشت این تغییرات بسیار متفاوت است. در مورد “چگونه در گوگل رتبه بندی کنیم” می بینید که کاربر در حال پرسیدن سوال است، به این معنی که آنها به دنبال پاسخ مستقیم برای آن هستند.

برای «رتبه‌بندی Google»، ما واقعاً نمی‌دانیم هدف کاربر چیست. شاید آنها فقط سعی می کنند معنی آن را بفهمند.

در حالی که همیشه اینطور نیست، کلمات کلیدی دم بلند حجم جستجوی کمتری دارند و در نتیجه رقابت کمتری دارند. بنابراین، ممکن است راحت‌تر باشد که خودتان را برای آنها قرار دهید.

چگونه می توانید به طور موثر از کلمات کلیدی دم بلند در محتوای خود استفاده کنید؟

شما نباید یک دسته از اصطلاحات طولانی متفاوت را در محتوای فعلی خود بگنجانید، به امید اینکه کارساز باشد. این می تواند دقیقاً برعکس آنچه شما به دنبال آن هستید، داشته باشد.

4. از کلمات کلیدی در متن جایگزین تصاویر استفاده کنید

متن Alt یا متن جایگزین، توضیح مختصری از یک تصویر است. این یک عامل مهم رتبه بندی در گوگل است، زیرا طبق گفته MozCast هنوز بیش از 20٪ بر نتایج تأثیر دارد.

از کلمات کلیدی در متن جایگزین تصاویر استفاده کنید
از کلمات کلیدی در متن جایگزین تصاویر استفاده کنید

متن جایگزین سه کاربرد اصلی دارد :

دسترس‌پذیری: متن جایگزین با استفاده از صفحه‌خوان برای کاربران کم‌بینا با صدای بلند خوانده می‌شود. متأسفانه، 55 درصد از سایت‌های تجارت الکترونیک الزامات دسترسی اولیه را برآورده نمی‌کنند .
زمینه – زمانی که تصویری در صفحه بارگیری نمی‌شود، متن جایگزین به عنوان یک متن بازگشتی ظاهر می‌شود تا زمینه را در اختیار کاربران قرار دهد.
بهینه سازی موتورهای جستجو: متن جایگزین توسط خزنده های موتورهای جستجو برای کمک به آنها در فهرست بندی صحیح یک تصویر استفاده می شود. گوگل در سال 2021 تأیید کرد که متن جایگزین «هنوز برای سئو مهم است» .

همانطور که اینترنت در دسترس تر می شود، الگوریتم گوگل نیز قابل دسترسی است . این بدان معنی است که وب سایت های قابل دسترسی نسبت به رقبای غیرقابل دسترس خود اولویت دارند. به هر حال، هرچه یک سایت در دسترس تر باشد، پتانسیل بیشتری برای جذب ترافیک دارد.

نکاتی برای استفاده از کلمات کلیدی در متن جایگزین:

ابتدا به تصویر فکر کنید و توضیحی متناسب با آن بنویسید.
اطمینان حاصل کنید که توضیحات شما تصویر را به طور طبیعی توصیف می کند. زیاد کلنجار نرید و نیازی نیست خودتون را بپیچونید …
به راه هایی فکر کنید که می توانید کلمات کلیدی هدف یا ثانویه خود را در متن جایگزین تصویر بگنجانید. به عنوان مثال، برجسته کردن اینکه یک تصویر اسکرین شات از فرآیندی است که در محتوای خود توضیح داده اید.

5. از کلمات کلیدی در سرفصل ها استفاده کنید

وقتی کلمات کلیدی را در هدر خود قرار می دهید، به موتورهای جستجو و کاربران نشان می دهید که محتوای شما با هدف آن عبارات جستجو مطابقت دارد. درست همانطور که فهرست مطالب زمینه را برای کاربران فراهم می کند، کلمات کلیدی قرار داده شده در سرصفحه ها نیز می توانند همین کار را برای ربات های موتور جستجو انجام دهند.

از کلمات کلیدی در سرفصل ها استفاده کنید
از کلمات کلیدی در سرفصل ها استفاده کنید

در حالی که 36 درصد از کارشناسان سئو فکر می کنند عناوین مهم هستند، این به این معنی نیست که اگر کلمات کلیدی منطقی نیستند، آنها را مجبور به جاسازی کنید.

قبل از تصمیم گیری در مورد مکان قرار دادن کلمات کلیدی هدف یا سایر تغییرات، تجربه کاربری و توصیه های Google را در نظر بگیرید. به هر قیمتی باید از پر کردن کلمات کلیدی اجتناب شود.

نکاتی برای استفاده از کلمات کلیدی در سرفصل ها:

کلمه کلیدی هدف پست خود را انتخاب کنید تا در سرفصل ها قرار گیرد.
کلمه کلیدی را در ابزار جستجوی کلمه کلیدی وارد کنید تا سایر تغییرات آن را بیابید.
تا جایی که می توانید از کلمه کلیدی و تغییرات آن در عناوین خود استفاده کنید (سعی کنید حداقل در 40٪ از سرفصل ها استفاده کنید).

6.تمرکز بر ارائه یک UX عالی (تجربه کاربر)

فراتر از کلمات کلیدی و محتوا، باید تجربیاتی را که کاربرانتان از ابتدا تا انتها دارند در نظر بگیرید.

گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت شما فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرد که یکی از آنها زمان صرف شده در صفحه (یا زمان ماندن ) است. اگر کاربران در عرض چند ثانیه پس از فرود از صفحه شما خارج شوند، این به گوگل می گوید که محتوای مورد نظر آنها نیست.

یکی از مواردی که بر زمان ماندگاری و نرخ پرش تأثیر می گذارد، مدت زمانی است که طول می کشد تا یک صفحه بارگذاری شود. تجزیه و تحلیل بیش از 5 میلیون صفحه دسکتاپ و موبایل نشان داد که میانگین زمان بارگیری کامل یک صفحه وب 10.3 ثانیه در دسکتاپ و 27.3 ثانیه در تلفن همراه است.

5 ثانیه اول بارگذاری صفحه بیشترین تأثیر را روی نرخ تبدیل کلی دارد. هر ثانیه اضافی که یک صفحه طول می کشد تا بارگذاری شود، نرخ تبدیل هر بار به طور متوسط ​​4.42٪ کاهش می یابد .

تجربه کاربری به یک فاکتور رتبه‌بندی بسیار مهم برای گوگل تبدیل شده است زیرا این شرکت در سال 2021 به‌روزرسانی تجربه روی صفحه خود را آغاز کرد.

تجربه کاربر
تجربه کاربر

نکاتی برای ایجاد یک UX عالی:

اطمینان حاصل کنید که محتوا و تصاویر استفاده شده هدف جستجوی هر کلمه کلیدی را برآورده می کند.
مرتبط ترین اطلاعات را در بالای صفحه قرار دهید.
برای بهبود زمان بارگذاری هر صفحه وب، اندازه تصاویر را کاهش دهید.
پیمایش در محتوا را آسان کنید، به خصوص برای محتوای طولانی تر. این می تواند شامل فهرست مطالب، داشتن عناوین واضح یا استفاده از پاراگراف های کوتاه تر باشد.
به هم ریختگی مانند محتوای اضافی را حذف کنید و از تصاویر یا فونت های مزاحم استفاده نکنید.

7. از لینک های داخلی استفاده کنید

قبلاً اشاره کردم که گوگل زمان صرف شده در صفحه را هنگام رتبه بندی وب سایت شما در نظر می گیرد. دومین معیار مشابه، زمان صرف شده در سراسر وب سایت شما است. این یکی دیگر از عوامل موقعیت یابی کلیدی برای الگوریتم گوگل است.

هرچه کاربر بیشتر در وب سایت شما بماند، احتمال بیشتری دارد که به سمت پایین قیف حرکت کند. علاوه بر این، به موتورهای جستجو سیگنال می دهد که محتوای شما با کیفیت و مرتبط است.

بیش از 80 درصد از متخصصان سئو بر این باورند که هر پست وبلاگ باید حداقل 2 تا 5 لینک داخلی داشته باشد و بیشتر افراد زمان مساوی را صرف استراتژی های لینک داخلی و خارجی خود می کنند.

از لینک های داخلی استفاده کنید
از لینک های داخلی استفاده کنید

دو مرحله کلیدی برای افزایش زمان صرف شده در سایت شما عبارتند از:

محتوای جذاب و روشنگر بنویسید
پیوند به محتوای داخلی مرتبط
وقتی به محتوای داخلی لینک می‌دهید، کاربران را عمیق‌تر وارد سایت می‌کنید. این شانس این را افزایش می دهد که آنها تعامل معنی داری با محتوای شما داشته باشند (مانند گذاشتن نظر در یک پست وبلاگ یا اشتراک گذاری آن در رسانه های اجتماعی)، که به خودی خود برای رتبه بندی SERP مفید است.

نکاتی برای ادغام و استفاده از پیوندهای داخلی:

صفحاتی با محتوای اضافی را انتخاب کنید که مرتبط با موضوعی است که کاربر شما را برای آن پیدا کرده است.
از متن لنگر با صدای طبیعی استفاده کنید و کاربران را تشویق کنید تا به صفحه بعد کلیک کنند.
از استفاده از انکر تکست های عمومی مانند «اینجا کلیک کنید» یا «بیشتر بخوانید» خودداری کنید. متن لنگر توصیفی بیشتر به Google کمک می کند تا بفهمد چگونه صفحه شما را فهرست کند.
به عنوان یک قاعده کلی، مطمئن شوید که مهمترین صفحات در وب سایت شما همیشه سه کلیک یا کمتر از نمایش صفحه اول باشد.

8. بک لینک های اسپم را حذف کنید

بک لینک ها در گذشته گنجینه سئو بودند. درست است که بک لینک ها هنوز یک فاکتور مهم رتبه بندی برای گوگل هستند، اما کیفیت آن بک لینک ها در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری مهم است.

در سال 2021، گوگل به‌روزرسانی دیگری را برای الگوریتم منتشر کرد که بک لینک‌های بد را پیدا کرده و ارزش آن را کاهش می‌دهد. در حالی که هیچ سایتی به طور جداگانه در این فرآیند جریمه نشد، بسیاری از بک لینک هایی را که بسیاری از سایت ها به آن عادت کرده بودند حذف کرد و بر رتبه بندی تأثیر گذاشت.

هنوز سایت‌های زیادی وجود دارند که هرگز ترافیک ارگانیک را از گوگل دریافت نمی‌کنند، در واقع ۹۱ درصد از کل صفحات. این به این دلیل است که بیش از 50٪ از آن صفحات یک بک لینک ندارند.

اگر صاحب وب سایت هستید، به احتمال زیاد در گذشته چند درخواست برای بک لینک دریافت کرده اید. گاهی اوقات آنها به شما پیشنهاد می دهند که برای انجام این کار به شما پول بدهند. تقریباً در همه موارد، درخواست‌ها از طرف صاحبان وب‌سایت‌هایی می‌آیند که امتیاز اعتبار دامنه آنها کمتر از شما است یا ممکن است از شیوه‌های سئوی مشکوک استفاده کنند.

بسیار مهم است که تمام درخواست های بک لینک را بررسی کنید، درست مانند منابع محتوا، تا مطمئن شوید که آنها تأثیر منفی روی سایت شما نمی گذارند. چگونه می توانید تشخیص دهید که کدام سایت ها به سایت شما لینک می دهند و چگونه با رقبای خود مقایسه می کنید؟ با ابزار جستجوگر بک لینک من . فقط آدرس دامنه را وارد کنید تا یک نمای کلی از نمایه بک لینک خود دریافت کنید

بک لینک های اسپم
بک لینک های اسپم

نکاتی برای حذف بک لینک های اسپم:

برای مشاهده بک لینک هایی که وب سایت شما در حال حاضر دریافت می کند، یک ممیزی انجام دهید.
قبل از اینکه یک بک لینک ناخواسته را رد کنید، سعی کنید با وب سایت تماس بگیرید و از آنها بخواهید آن را حذف کنند.
طبق گفته گوگل، هر وب سایتی که لینک های وابسته به سایت شما را ارائه می دهد باید به لینک ها امتیاز دهد، بنابراین حتما از شرکت های وابسته بخواهید که تگ HTML صحیح را اضافه کنند.

9. پروفایل بک لینک خود را متنوع کنید

منظور از تنوع بخشیدن به پروفایل بک لینک چیست؟ به طور خلاصه، ایده آل این است که تا حد امکان لینک های بیشتری از وب سایت های بیشتری داشته باشید.

یک مطالعه توسط Ahfrefs که بیش از یک میلیارد صفحه وب را تجزیه و تحلیل کرد، نشان داد که 66.31٪ از آنها هیچ دامنه ارجاعی ندارند و 26.29٪ فقط یک تا سه دامنه ارجاع دارند. کمتر از 0.1 درصد از سایت ها بیش از 100 دامنه ارجاع دارند، که وقتی در مورد آن فکر می کنید بسیار گویا است.

پروفایل بک لینک خود را متنوع کنید
پروفایل بک لینک خود را متنوع کنید

نکاتی برای تنوع بخشیدن به پروفایل بک لینک

سعی کنید پیوندهایی را از دایرکتوری ها و سایر جمع آوری منابع به عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به پیوندهای خود دریافت کنید.
به وب سایت هایی دسترسی پیدا کنید که برای برند شما مناسب هستند. از آنها بخواهید به سایت شما لینک دهند و بالعکس.
یک گزارش بک لینک در مورد رقابت خود اجرا کنید و ببینید از کجا لینک می گیرند. روی پیوند دادن آن یا وب سایت های مشابه به وب سایت شما تمرکز کنید.

10.محتوای تکراری

مربوط به آدم خواری کلمات کلیدی، محتوای تکراری است.

محتوای تکراری بلوک هایی از محتوایی است که مطابق یا مشابه با سایر محتوای سایت یا اینترنت است. به دومی سرقت ادبی نیز می گویند.

برای جلوگیری از علامت گذاری محتوای وب سایت توسط گوگل به عنوان تکراری، این نکات را دنبال کنید:

301 تغییر مسیر ایجاد کنید.
ساختار URL ثابتی داشته باشید.
از دامنه های با کیفیت استفاده کنید
از تگ noindex در محتوای سندیکایی استفاده کنید.

محتوای تکراری
محتوای تکراری
نویسنده
مدیر بلاگ
مدیر بلاگ

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *