خدمات تبلیغات متاوبز

انواع تبلیغات چیست؟و چه تاثیری بررونق کسب و کار دارد؟

تبلیغات در واقع به معنی معرفی محصول و خدمات، با هدف ترغیب و تشویق مشتریان برای خرید آن کالا و خدمات است. برای تولیدکنندگان محصولات مختلف، اولین و مهمترین گام برای تبلیغات هدفمند آگاهی از نیازها و علایق گروه هدف می باشد. بررسی علایق مشتریان بالقوه و ایجاد حس نیاز و ترغیب آنها برای خرید، از جمله فعالیت هایی است که غول‌های تجارت همواره در حال انجام آن هستند. تجربه نشان داده است که تبلیغات بصری بیش‌ترین بازده را بر روی افراد دارد. مغز انسان بیش‌ترین توجه را نسبت به تصاویر دارد. با در نظر گرفتن این توانایی مغز، شرکت های بزرگ تلاش وقفه ناپذیری در موضوع برند‌سازی داشته اند. بطوری که با شنیدن اسم آن شرکت ناخود‌آگاه لوگوی آن برند در ذهن مخاطب نقش بندد. یا برعکس با دیدن لوگوی شرکت، مخاطب به یاد اسم آن شرکت می افتد.

راه اندازی کسب و کار موفق

برای راه اندازی هر کسب و کار و تجارتی نیاز به یک سری اقدامات اولیه است. این اقدامات به ترتیب عبارتند از :

 

گام اول در ایجاد کسب و کار :

پیدا کردن زمینه علاقه مندی و استعداد یابی و رشد شخصی:

قطعا شما در زمینه ای موفق خواهید شد که در آن زمینه استعداد داشته باشید و آن کار مورد علاقه شما باشد. در کاری که هیچ علاقه ای نسبت به آن ندارید هرچقدر هم که تلاش کنید موفق نخواهید شد.

برند سازی شخصی:

برند سازی و طراحی لوگو یکی از مهمترین بخش های راه اندازی کسب و کار است. بعد از این مرحله است که شما نیاز به انواع تبلیغات پیدا خواهید کرد. عملکرد عالی در این بخش باعث رونق هر کسب و کار نوپا گشته و آن را در چرخه رقابت نگه می دارد.

گام دوم در ایجاد کسب و کار :

افزایش مشتری و تبدیل آنها به مشتریان ثابت:

حال که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید باید راهکار های افزایش مشتری و تبدیلشان به مشتری ثابت را فرا گیرید . این امر مهم از دو راه امکان پذیر است. اولین راه معرفی محصول یا خدمات با یک سری تبلیغ خلاقانه و دومین راه ارائه خدمات پس از فروش مناسب به خریداران کالا و خدمات شما. قطعا مراعات کردن مراحل بالا نقش مهمی در موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت. ممکن است رقبایی هم داشته باشید اما رضایتمندی مشتری حرف اول و آخر هر کسب و کار است.

برند سازی موفق و تاثیر آن بر ذهن مخاطب برند سازی موفق و تاثیر آن بر ذهن مخاطب

متخصصان مجموعه متاوبز با ارائه خدمات تبلیغات از مشاوره تا پشتیبانی، تجربه جدیدی را برای کاربران رقم می‌زنند.

یک تبلیغ چگونه بر افراد تاثیر می‌گذارد؟

تبلیغات

تبلیغات هوشمند و هدفدار یکی از دغدغه های تولیدکنندگان و صاحبان صنعت و تجارت است. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که تبلیغات چگونه بر افراد تاثیر می‌گذارد و آن ها را تحریک به خرید می‌کند؟
به هر اندازه ای که حوزه صنعت گسترده و جذاب است، حوزه تبلیغات نیز به همان اندازه وسیع و پر مشغله است. همانطور که اشاره شد مغز انسان بیش ترین واکنش را به محرک های بصری دارد. همه کسانی که در حوزه های مختلف فعالیت دارند، ترجیح می دهند که از این ابزار برای پیش‌برد اهداف خود بیشترین بهره را ببرند. اغلب طراحان تبلیغات ترجیح می دهند که با روش غیر مستقیم و ازطریق اغراق یا طنز، تبلیغات جذابی طراحی کنند تا تعداد بیشتری از مخاطبان را با خود همراه کنند. آنها بطور کاملا زیرکانه و نا محسوس در مخاطب حس نیازمندی نسبت به محصول خود ایجاد می کنند. یک سری از تولید کنندگان کالا و خدمات هم با اغراق زیاد و رویایی نشان دادن محصول و خدمات خود بیش‌تر رویا می فروشند تا کالا.

انواع تبلیغات

حال که متوجه اهمیت تبلیغ محصولات و خدمات شدیم وقت آن رسیده است که با انواع تبلیغات آشنا شده و پر بازده ترین راه های تبلیغ کردن را معرفی کنیم.

یکی از قدیمی ترین و پر بازده ترین روش های معرفی و تبلیغ محصول شما رسانه هایی مانند رادیو و تلویزیون ،روزنامه و مجله است. با توجه به مخاطبین فراوان رسانه، تولیدکنندگان و فروشندگان حد اکثر استفاده را از این بستر مناسب می برند. بینندگان و مخاطبان تلویزیون مشتریان بالقوه ‌ای هستند که باید بطور هدفمند بر ذهن آن ها تاثیر گذاشت.

احتمالا هنگامی که صحبت درباره انواع تبلیغات محیطی می شود، شما یاد بیلبورد های بزرگ و پرزرق و برق یا چاپ و پخش تراکت می افتید . درست است که این بیلبورد های داخل شهر و کنار اتوبان ها بخشی از تبلیغ محیطی محسوب می شوند اما داستان به اینجا ختم نمی شود. هرکجا که جمعیتی در یک جا کنار هم جمع شوند آن جا محیط مناسبی برای معرفی محصول شماست. اتوبوس های شهری، واگن های مترو، سالن های سینما، دور زمین های ورزشی همگی محلی برای تبلیغ محسوب می شوند.

سلبریتی ها یا همان افراد مشهور به دلیل اینکه توجه افراد زیادی متوجه آن ها است ، برای غول های صنعت تابلوهای تبلیغاتی متحرک به حساب می آیند. اینکه آن ها از کدام فروشگاه یا کدام برند نیاز های خود را تهیه می کنند بر فروش آن برند تاثیر مثبت دارد. بنابراین بیشتر درآمد سلبریتی ها از تبلیغات برای شرکت های بزرگ حاصل می‌شود. تاثیر افراد مشهور بر سود یا زیان شرکت ها به اندازه ای است که ممکن است با یک عکس العمل سلبریتی ها سهام ایران شرکت ها ارزشمند شده یا ریزش کند. مثل اتفاقی که چند وقت پیش با یک حرکت رونالدو برای شرکت کوکا کولا افتاد و باعث سقوط ارزش سهام این شرکت شد.

امروزه گسترش کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی، بستر جدیدی برای معرفی محصولات، فراهم آورده است. شرکت های بزرگ و حتی کسب و کارهای کوچک بهترین و بیشترین بهره را از این پلتفرم ها می برند. اگر نگاهی اجمالی به تاریخچه فروش محصولات داشته باشیم، احتمالا به دورانی بر خواهیم گشت که فروشنده های دوره گرد خانه به خانه اقدام به معرفی و فروش محصول خود می‌کردند. حتما این صحنه را در برخی از فیلم های سیاه و سفید قدیمی دیده اید. فروشنده ای با کیف بزرگی بر دوش جلوی درب خانه تک تک مشتریان می رود و سعی در فروش محصول خود، دارد.تمامی تبلیغات اینترنتی در واقع همان کار را انجام می‌دهند اما با شکل نوین و امروزی، یعنی در اینترنت. با استفاده از پهنه اینترنت شرکت ها، خانه به خانه سراغ کاربران اینترنتی می روند و سعی در اقناع کردن کاربران دارند. با توجه به گسترش استفاده از اینترنت، تبلیغات اینترنتی نیز تنوع زیادی پیدا کرده اند .

وقتی که کاربری وارد اینترنت شده و در صفحه های وب به دنبال چیزی می‌گردد، با انبوهی از تبلیغات احاطه می شود. وب سایت ها بهترین و پر بازده ترین مکان برای معرفی محصول و خدمات است .کاربرانی از یک سایت بازدید می‌کنند بطور هوشمندانه و هدفمندی در معرض تبلیغات گوناگون قرار می‌گیرند و به سمت آن ها هدایت می شوند.

انسان امروزی با انبوهی از محصولات شرکت های مختلف احاطه شده است. در این بین کشش و علاقه مشتریان به برخی از محصولات بیشتر است که در ادامه به برخی از جذاب ترین حوزه های تجارت می پردازیم و نقش تبلیغات در آن حوزه ها را بررسی می کنیم.

حوزه مد و فشن یکی از جذاب ترین و گسترده ترین حوزه های تبلیغات است. خود این بخش شاخه های فراوانی دارد.پوشاک، آرایش و مو، کیف و کفش، زیورآلات و اکسسوری و… تنها بخش کوچکی از این حوزه بی نهایت گسترده است .انواع تبلیغات هدفدار برای جذب مشتریان در این حوزه همواره مورد توجه غول های صنعت مد و فشن بوده. هرکدام از این شاخه ها دارای زیر شاخه های دیگری هستند که به تنهایی با در کنار دیگر زیر شاخه ها حوزه جذابی را برای ایجاد کسب و کار فراهم آورده اند.

بی شک یکی از حرفه‌ای ترین و ماهرانه ترین بخش های تبلیغات مربوط به حوزه غذا است. با کمک عکاسی ماهرانه، غذای معمولی که روزانه مورد استفاده هر کدام از ما قرار می‌گیرد، طوری اشتها برانگیز نشان داده می‌شودکه هر کسی را به خوردن آ غذا ترغیب کند. این هنری است که از عهده طراحان تبلیغ بر می‌آید.

طراحی سایت هنری

هنر هم جزء پر طرفدارترین زمینه های تجارت است. خلق آثار هنری علاوه بر بعد هنری، بعد تجاری نیز دارد. گردش مالی در این زمینه نیز بسیار زیاد است و سود فراوانی را نصیب فعالان این عرصه می‌کند. همین امر پای تبلیغات را به این عرصه باز کرده است. برخی از مشاغل تلفیقی از هنر و مهارت‌های حرفه ای هستند مانند عکاسی . اگر به این ترکیب هنر و حرفه ،مهارت بازاریابی افزوده شود قطعا سود‌آوری فراوانی برای صاحب حرفه خواهد داشت.

دیدیم که با گسترش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی فرصت بی‌نظیری در اختیار تک تک کاربران این شبکه ها قرار داده است که از هنر، حرفه و خلاقیت خود در جهت درآمد زایی استفاده کنند. اگر شما هم در حرفه ای مشغول به کار هستید می‌توانید در بستر پلتفرم هایی چون اینستاگرام ،کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. در این راه باید از تبلیغات در این فضاها را هم فرا بگیرید. برخی از شرکت ها هم هستند که در این راه به شما کمک می کنند و در دیده شدن کسب و کار شما نقش مهمی دارند.

تبلیغات، تنها راه میلیاردر شدن

بازاریابی آنلاین تنها راه حل موجود برای کسب درآمدهای میلیونی است.

تاثیر و نتایجی که تبلیغات بر فروش کالاها و محصولات می گذارد غیر قابل انکار است. اما نکته مهم چگونه تبلیغ کردن است که وجه تمایزی بین شما و رقبای تجاری شما است. در سال های اخیر دیجیتال مارکتینگ، یک دانش فنی جدید محسوب می شود و به سرعت در حال رشد و توسعه است. با توجه به اهمیت دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز، همکاری با یک شرکت خلاق که بتواند برای گسترش کسب و کار شما و همچنین معرفی محصول شما به مخاطبان هدف شما بهترین عملکرد را ارائه دهد، الزامی و ضروری است. در ادامه به نقش و تاثیر کارشناسان و بازاریابان خواهیم پرداخت و توضیح می دهیم خدمات شرکت تبلیغاتی شامل چه مواردی میشود.

تبلیغات یک سرمایه گذاری کلیدی برای مشاغل بزرگ و کوچک است.

یک کمپین موفق باعث انتشار اخبار در مورد محصولات و خدمات شما، جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر می شود. اگر بخواهید مشتریان جدیدی را به خرید یک محصول تشویق کنید یا یک راه ارتباطی جدید با مشتریان قدیمی خودتان راه اندازی کنید، شیوه های زیادی برای بازاریابی آنلاین وجود دارد. مناسب‌ترین گزینه برای تبلیغ کسب‌وکار شما، به شرایط و نیازهای مخاطبان هدف شما بستگی دارد. و اینکه مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین راه برای دستیابی به تعداد زیادی از کاربران فعال، چیست؟ گزینه انتخاب شده نیز باید محیطی مناسب برای عرضه محصول یا خدمات شما باشد. به عنوان مثال، اگر می دانید که مخاطبان هدف شما مجله خاصی را مطالعه می کنند، باید در آن نشریه تبلیغ کنید.

چگونه با بازاریابی آنلاین سود بیشتری کسب کنیم؟

بازاریابی آنلاین به معنای معرفی محصولات یا خدمات یک برند برای مصرف کنندگان در بستر اینترنت است. خدمات تبلیغات آنلاین شامل بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بسیاری از انواع بازاریابی نمایشی (از جمله بنرهای که در سایت ها بارگذاری می شوند.) است. مثال های از این نوع بازاریابی را می توان در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، اینستاگرام، گوگل و غیره پیدا کرد.

گرفتن مشاوره بازاریابی چه کمکی به شما می کند؟

کمکی که کارشناسان بازاریابی به یک کسب و کار می کنند این است، آنها توصیه ها و راه حل های اثر بخشی برای موفقیت فعالیت های بازاریابی یک برند پیشنهاد میدهند. ارائه مشاوره بازاریابی در زمینه سئو، استراتژی رسانه های اجتماعی، تجزیه و تحلیل رقبا و شناسایی مخاطبان مهمترین خدماتی است که یک شرکت فعال و خلاق در اختیار صاحبان کسب و کارها می گذارد.

برند سازی موفق و تاثیر آن بر ذهن مخاطب برند سازی موفق و تاثیر آن بر ذهن مخاطب

متخصصان مجموعه متاوبز با ارائه خدمات تبلیغات از مشاوره تا پشتیبانی، تجربه جدیدی را برای کاربران رقم می‌زنند.

درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا با شما تماس بگیریم

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاه ها و سوالاتتان را با ما در میان بگذراید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس

شنبه تا چهارشنبه (ساعت 9 الی 19)

واتساپ

پشتیبانی تایم کاری

تلگرام

پشتیبانی 24 ساعته