Woocommerce vs Prestashop (پرستاشاپ یا ووکامرس)

چکیده مطلب
در این مقاله به بررسی دو سیستم مدیریت محتوای پرستاشاپ و ووکامرس و مقایسه این دو پلتفرم با هم پرداخته ایم. اگر شما هم نمیدانید کدام یک را برای ساخت فروشگاه خود انتخاب کنید در ادامه مطلب همراه ما باشید.
دسترسی آسان به مطالب

اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی انلاین را دارید، این مقاله برای شما مناسب است زیرا دو سیستم مدیرست محتوای خیلی قوی Woocommerce و Prestashop را با خم مقایسه کرده ایم . ممکن است کمی در مورد پلتفرم های فروشگاه ساز موجود تحقیق کرده باشید و نقاط قوت و ضعف آنها را مقایسه کرده باشید. این جایی است که ممکن است با یک مانع رایج روبرو شده باشید: Woocommerce یا Prestashop کدام یک را باید برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید ؟

هر دو پلتفرم عالی هستند و مطمئناً برنده مشخصی وجود ندارد. انتخاب به ماهیت کسب و کار آنلاین و مهارت فنی شما بستگی دارد. در این مقاله، Woocommerce و Prestashop را با هم مقایسه می‌کنم تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنیم.

Woocommerce یا Prestashop

بیایید ابتدا با نگاهی به پیشینه پرستاشاپ و ووکامرس و نحوه ظهور این دو پلتفرم فروشگاه ساز انلاین در طول زمان شروع کنیم.

ووکامرس

Woocommerce یک افزونه تجارت الکترونیک است که به شما امکان می دهد یک فروشگاه تجارت الکترونیک را در یک وب سایت دارای وردپرس راه اندازی کنید. Woocommerce که در سال 2011 راه اندازی شد، به یک راه حل نهایی تجارت الکترونیک برای فروشگاه های آنلاین بزرگ و کوچک تبدیل شده است.

در لحظه نگارش این مقاله، ووکامرس توسط ۲۸ درصد فروشگاه های آنلاین از جمله برخی از برندهای برتر دنیا استفاده می شود .

از آنجایی که Woocommerce یک افزونه رایگان و منبع باز است، توسعه دهندگان در سراسر جهان به طور مداوم در بهبود پلت فرم کمک می کنند. در نتیجه، فهرست بلندبالایی از ویژگی‌های Woocommerce را مشاهده می‌کنید که تقریباً همه چیزهایی را که از یک پلتفرم تجارت الکترونیک سطح بالا انتظار دارید را شامل می‌شود.

ووکامرس
ووکامرس

Prestashop

پرستاشاپ مدت زیادی است که وجود داشته است و به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای قابل اعتماد برای فروشگاه های تجارت الکترونیک شهرت پیدا کرده است. اولین بار در سال 2007 منتشر شد، و همچنان انتخاب توسعه دهندگانی است که راه حل هایی برای مدیریت محصول، صورتحساب و حمل و نقل ایجاد می کنند.

پرستاشاپ را می توان با هر نیازی تطبیق داد، اما مورد استفاده اصلی ان در فروشگاه های تجارت الکترونیک است.

Prestashop

    Prestashop

Woocommerce vs Prestashop

پرستاشاپ یک پلتفرم قدیمی است که امروزه یکی از بهترین گزینه ها است. از سوی دیگر، Woocommerce نسبتاً جدید است اما رقابت سختی را برای Prestashop برای موقعیت برتر ارائه می دهد.

هر پلتفرم ، مجموعه ای از ویژگی های ضروری را ارائه می دهد که صاحبان فروشگاه های تجارت الکترونیک برای عملیات فروشگاه به آن نیاز دارند. علاوه بر این، تیم توسعه دهنده سعی می کند محصول خود را از رقبا با ویژگی ها و برنامه های افزودنی متمایز کند که به عملکرد فروشگاه و تجربه کاربر ارزش می بخشد.

من این تجزیه و تحلیل را در چندین سطح ساختاربندی کرده ام تا بتوانید پلتفرم تجارت الکترونیک مناسب برای ایده کسب و کار خود را شناسایی کنید.

مدیریت محتوا

در این زمینه، WooCommerce به دلیل لایه زیرین وردپرس که مدیریت محتوای عالی را ارائه می دهد، برتری واضحی نسبت به رقبا دارد.

پرستاشاپ یک بخش CMS برای ایجاد صفحات اطلاعاتی شما دارد، اما با گزینه های بسیار محدود.

تولید محتوا در Prestashop
تولید محتوا در Prestashop

وردپرس دارای ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ است که به شما امکان را می دهد تا فیلدهای سفارشی ایجاد کنید و تمام جنبه های اصلی صفحات را ویرایش کنید.

تولید محتوا در ووکامرس
تولید محتوا در ووکامرس

البته میتوانید برای وبلاگ فروشگاه ساز پرستاشاپی خود از وردپرس استفاده نمایید. پس این مشکل در پرستاشاپ قالب رفع است.

مدیریت محصولات در این دو سیستم مدیریت محتوا Prestashop و ووکامرس

هر دو سیستم مدیریت محتوا یک رابط مدیریتی نسبتاً آسان برای مدیریت داده های محصول (تصاویر و متن) ارائه می دهند. اگر داده ها بسیار زیاد است، می توانید مستقیماً آن را با استفاده از یک فایل اکسل آپلود کنید. به طور مشابه، هر دو پلتفرم فرآیندهای ساده ای را برای ایجاد تغییرات در توضیحات محصول و داده های شناسایی مرتبط ارائه می دهند.

مدیریت محصول در Prestashop
مدیریت محصول در Prestashop

پرستاشاپ تنها برای یک هدف ایجاد شده است که فقط فروشگاه های آنلاین ایجاد می کند و بنابراین، این رویکرد به وضوح برای تسهیل مدیریت داده های محصول تعریف شده است. از طرف دیگر، ووکامرس از قالب پست وردپرس استفاده می کند و آن را برای مدیریت داده های محصول به عنوان یک پست تطبیق می دهد.

مدیریت محصولات در ووکامرس
مدیریت محصولات در ووکامرس

مدیریت سهام

هر دو پلتفرم به شما امکان می دهند کنترل دقیقی بر روی کنترل سهام فروشگاه داشته باشید. در بسیاری از موارد، شما ایده روشنی از موجودی موجود و محصولات موجود در ویترین فروشگاه دارید. این قابلیت اختیاری است و می‌توان آن را برای شبیه‌سازی یک سهام بی‌نهایت غیرفعال کرد، اگر مشکلی در سهام ندارید.

پرستاشاپ گزینه های پیشرفته کنترل سهام را ارائه می دهد که از طریق آن می توانید چندین فروشگاه را تعریف کنید، در صورت کم شدن موجودی و اینکه چه محصولاتی در بین مخاطبان فروشگاه خود محبوب هستند، اعلان دریافت کنید.

گزینه های سفارشی سازی

در مخزن افزونه وردپرس ، شما بیش از 55000 افزونه و تعداد زیادی افزونه رایگان دارید (اگرچه بسیاری از آنها نسخه پولی با ویژگی های توسعه یافته دارند). همه این افزونه‌ها قابلیت‌هایی را برای WooCommerce ارائه نمی‌دهند، اما به شما کمک می‌کند تا از گزینه‌هایی که در اختیار دارید ایده بگیرید.

مخزن وردپرس برای ووکامرس
مخزن وردپرس برای ووکامرس

در مورد تم ها هم همینطور. در حالی که بیش از 1200 تم در مخزن رسمی وجود دارد، توسعه دهندگان زیادی وجود دارند که تم خود را در بازارهایی مانند ThemeForest عرضه می کنند یا می فروشند.

مخزن تم وردپرس
مخزن تم وردپرس

بازار پرستاشاپ هزاران افزونه و ماژول برای گسترش عملکردهای فروشگاه دارد. به طور مشابه، بازار بیش از 4000 الگو را برای سفارشی کردن ویترین ارائه می دهد.

بازار Prestashop
بازار Prestashop

هنگام در نظر گرفتن قالب های پرستاشاپ، شما میتوانید یک قالب کامل با پشتیبانی خوب تهیه نمایید.

ماژول های Prestashop
ماژول های Prestashop

ما در مجموعه متاوبز میتوانیم قالب مختص به فروشگاه شما را طراحی کنیم. طراحی سایت فروشگاهی متاوبز

بهینه سازی سئو

برای WooCommerce، می‌توانید صدها افزونه (من Yoast SEO را توصیه می‌کنم) پیدا کنید که به شما امکان می‌دهد تقریباً تمام جنبه‌های SEO درون صفحه را بهینه کنید. علاوه بر تقویت موقعیت ارگانیک، این پلاگین ها همچنین به شما کمک می کنند تا جذابیت بیشتری کسب کنید و به برند خود برسید.

افزونه بهینه سازی ووکامرس
افزونه بهینه سازی ووکامرس

تفاوت اصلی این است که برای پرستاشاپ، تعداد کمی از ماژول های متمرکز بر سئو وجود دارد . در واقع، دسته‌ها و محصولات معمولاً برای سئو بهینه‌سازی می‌شوند، اما صفحات استاتیک پرستاشاپ کمی محدود هستند و کمک زیادی به تلاش‌های سئو نمی‌کنند. ولی متخصصان سئو مجموعه متاوبز اماده ارائه خدمات سئو فروشگاه پرستاشاپی شما هستند تا فروشگاه شما به راحتی دیده شود و به موفقیت برسد. خدمات سئو پرستاشاپ متاوبز

فروش محصول

ما دوباره در این مورد یک تساوی داریم. هر دو پلتفرم امکان ایجاد محصولات انبوه (گروه بندی چندین محصول) و همچنین ایجاد ترکیبات (محصولات با انواع اندازه ها و رنگ ها) را فراهم می کنند. ولی در نظر داشته باشید که در پرستاشاپ محصولات بیشتری می توانید قرار دهید.

آنها همچنین امکان فروش محصولات مجازی را از طریق دانلود و کد قابل بازخرید ارائه می دهند. این قابلیت برای ایجاد بسترهایی برای اجاره اتاق های هتل، خرید بلیط برای رویدادها و غیره ایده آل است.

آمار فروشگاه

WooCommerce تجزیه و تحلیل دقیق فروشگاه را ارائه می دهد که فروش، محصولات پرفروش درآمد فروشگاه، فروش ماهانه و آمارهای مرتبط را ارائه می دهد. در اینجا یک اسکرین شات از WooCommerce Analytics است.

امار فروشگاه در ووکامرس
امار فروشگاه در ووکامرس

پرستاشاپ همچنین آمار عملکرد فروشگاه ها را در مورد سفارش های ارسال شده و سبدهای خرید نیمه پر ارائه می دهد. هنگام انتخاب Prestashop، همیشه ایده خوبی است که ماژولی را اضافه کنید که تجزیه و تحلیل فروشگاه پیشرفته را ارائه می دهد. همچنین می توانید بررسی کنید که کدام محصول سرچ و بازدید بالاتری داشته است.

امار فروشگاه در Prestashop
امار فروشگاه در Prestashop

به همین دلیل است که من Google Analytics را برای تجزیه و تحلیل عمیق رفتار کاربر توصیه می کنم. همچنین می‌توانید اطلاعات مربوط به قیف‌های تبدیل را استخراج کنید و اطلاعات مربوط به رفتار کاربر را به دست آورید، بنابراین ایده روشنی در مورد نحوه تبدیل بازدیدکنندگان خود به مشتری دارید.

سرعت و امنیت

در راه حل های میزبانی با عملکرد بالا، هر دو پلت فرم امن هستند و عملکرد خوبی ارائه می دهند. اگرچه در اینجا باید به نفع پرستاشاپ نیزه بشکنید زیرا در درجه اول یک پلت فرم تجارت الکترونیک است. در حالی که WooCommerce از ساختار زیربنایی وردپرس استفاده می کند ..

افزونه هایی مانند WooCommerce از ساختار وردپرس برای ذخیره انواع داده ها در جداول گزینه و اطلاعات متا ورودی بیش از حد بهره برداری می کنند. به همین دلیل، پیوندهای بین جداول مختلف و فیلدهای داده پایه چندان کارآمد نیستند.

این واقعیت تأثیر منفی واقعی بر پایگاه داده ای با چند صد یا هزاران آیتم ندارد. با این حال، وقتی درباره ده‌ها یا صدها هزار عنصر صحبت می‌کنم (چه یک پلاگین یا یک تم )، اضافه بار سرور به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

پشتیبانی چند زبانه

هر دو پلتفرم برای فروش محصولات به چندین زبان سازگار هستند. برای WooCommerce، شما می توانید از WPML به دلیل سازگاری عالی آن استفاده کنید. به طور مشابه، با Prestashop، یک ماژول یکپارچه برای پشتیبانی چند زبانه دریافت می کنید.

پشتیبانی توسعه

WooCommerce و Prestashop کاملاً مستند هستند و جامعه بزرگی از توسعه دهندگان دارند. یافتن تمام اسناد، راهنماها و پاسخ به رایج ترین سؤالات دشوار نیست.

طرح های قیمت گذاری

این مهم ترین سوالی است که برای بسیاری از کاربران پیش می آید. اگر در سطح صرفاً تجارت الکترونیک هر دو پلتفرم ووکامرس و پرستاشاپ مشابه باشند، آیا تفاوتی در قیمت وجود دارد؟

آخرین نسخه های WooCommerce و Prestashop برای دانلود رایگان هستند. بنابراین اگر قصد دارید یک توسعه دهنده استخدام کنید. مجموعه متاوبز اماده خدمات دهی به شما می باشد.

خلاصه

Woocommerce یا Prestashop: شما به پایان تحلیل من رسیده اید و وقت آن است که نتیجه گیری کنید زیرا هر دو پلتفرم راه حل های خوبی برای فروشگاه آنلاین تجارت الکترونیک شما هستند.

شما بهتر است با توجه به تعداد محصولاتی که می خواهید ارائه دهید و نکاتی که در بالا گفته شد سیستم مدیریت محتوای خود را انتخاب نمایید.

هر کدام را که انتخاب کنید مجموعه متاوبز در کنار شماست و اماده است تا در این راه شما را همراهی نماید.

نویسنده
مدیریت طراحی
مدیریت طراحی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *