5 ایده برتر وبلاگ نویسی برای فروشگاه پرستاشاپ شما

5 ایده برتر وبلاگ نویسی برای فروشگاه پرستاشاپ شما
چکیده مطلب
ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تبلیغات سنتی، مانند تبلیغات روزنامه‌ها و مجلات و ... جایگاه خود را به عنوان تکنیک‌های تبلیغات موثر از دست می‌دهند. از آنجایی که کسب‌وکارهای بیشتری به اهمیت حضور آنلاین پی می‌برند و به سمت تجارت آنلاین می‌روند، بازاریابی دیجیتال بیشتر و بیشتر بر استراتژی تکیه می‌کند.
دسترسی آسان به مطالب

آیا تا به حال به اهمیت وبلاگ نویسی برای فروشگاه پرستاشاپ خود فکر کرده اید؟ ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که تبلیغات سنتی، مانند تبلیغات روزنامه‌ها و مجلات، تبلیغات تلویزیونی و اطلاعیه‌های رادیویی، جایگاه خود را به عنوان تکنیک‌های تبلیغات موثر از دست می‌دهند. از آنجایی که کسب‌وکارهای بیشتری به اهمیت حضور آنلاین پی می‌برند و به سمت تجارت آنلاین می‌روند، بازاریابی دیجیتال بیشتر و بیشتر بر استراتژی تکیه می‌کند.

بازاریابی دیجیتال تکنیک‌های تبلیغاتی متعددی را شامل می‌شود: بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، بازاریابی وابسته و ایمیل و … ، اما در میان همه این ابزارها، بازاریابی محتوا یا وبلاگ نویسی وجود دارد.

در این مقاله، ما قصد داریم اهمیت وبلاگ نویسی برای تجارت الکترونیک را بررسی کنیم و در مورد چه چیزی وبلاگ نویسی کنیم. در اینجا شما همچنین می توانید دسته ای از موضوعات عالی برای وبلاگ ها در PrestaShop و انتخاب وبلاگ های تجارت الکترونیک نمونه را پیدا کنید که ممکن است برای شما الهام بخش باشد.

چرا وبلاگ نویسی برای تجارت الکترونیک و فروشگاه پرستاشاپ مهم است؟

وبلاگ نویسی موقعیت خود را به عنوان یک استراتژی بازاریابی ضروری حفظ کرده است و اکثر وب سایت ها اکنون لزوماً وبلاگ را دارند. بازاریابی محتوا در زمینه تجارت الکترونیک به عنوان بهترین روش برای جلب دید برند و افزایش تعداد مشتریان ارزش ویژه ای یافته است. ابداع یک استراتژی محتوا، انتخاب موضوعات مرتبط برای وبلاگ و تهیه یک برنامه محتوا در حال حاضر به همان اندازه که برنامه ریزی بودجه سازمانی همیشه بوده است، فعالیت های بازاریابی رایج است.

اهمیت وبلاگ نویسی برای تجارت الکترونیک و فروشگاه پرستاشاپ
اهمیت وبلاگ نویسی برای تجارت الکترونیک و فروشگاه پرستاشاپ

بله، ما معتقدیم که وبلاگ و سایت تجاری و فروشگاهی (پرستاشاپ) به هم تعلق دارند. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید در بازاریابی محتوا برای فروشگاه آنلاین شرکت کنید.

دلیل شماره 1 : با وبلاگ ، شهرت ایجاد کنید.

اعتماد شاید مرتبط ترین احساسی است که شما به عنوان یک کسب و کار باید در بین مشتریان خود ایجاد کنید. اگر مشتریان شما به شما اعتماد کنند، به شما تکیه خواهند کرد و باور خواهند کرد که می توانید آنها را بهتر کنید یا مشکلاتشان را حل کنید. راه اندازی وبلاگی که حاوی اطلاعات مرتبط در مورد جنبه هایی است که مشتریان بالقوه یا وفادار شما به آنها علاقه دارند، بهترین راه برای ایجاد شهرت است.

یکی دیگر از مزایای وبلاگ نویسی برای ایجاد شهرت این است که شما مالک محتوای خود هستید، مستقل از هر استاندارد و قانونی. هنگامی که در یک صنعت توانمند هستید، می توانید اطلاعات را در وبلاگ با هر قالبی که مناسب می دانید با مشتریان خود به اشتراک بگذارید. می‌توانید نکات و ترفندها، دستورالعمل‌ها و روش‌های گام به گام، مطالعات موردی و پرسش‌های متداول، تحقیقات کامل و اخبار صنعت را ارائه دهید و اگر محتوای شما خوب باشد، مخاطبان شما برای آن ارزش قائل خواهند شد.

دلیل شماره 2 : با وبلاگ ،ترافیک را هدایت کنید.

مگر اینکه شرکتی با نام تجاری معروف جهانی مانند تسلا، اپل یا هرمس باشید، به احتمال کمی مشتریان بالقوه برند شما را بدانند و مستقیماً آن را در موتور جستجو جستجو کنند. بنابراین، به جای انتظار برای جریان ترافیک، صاحبان مشاغل می توانند امور را در دستان خود بگیرند. محتوا بهترین راه برای تبلیغ نه تنها محصولات، بلکه دیدگاه برند شما به جهان است.

اینجاست که بازاریابی محتوا و بهینه سازی موتورهای جستجو در هم تنیده شده و با هم کار می کنند. سئو استراتژی استفاده از کلمات کلیدی و عبارات کلیدی محبوب و مرتبط با تجارت یا صنعت شما برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما است. بدیهی است که کلمات کلیدی نمی توانند خارج از زمینه وجود داشته باشند . آنها باید با متن احاطه شوند تا طبیعی به نظر برسند، درک آنها آسان باشد و برای الگوریتم های موتور جستجو اسپم نباشند. وبلاگ نویسی تجارت الکترونیک فرصت های نامحدودی را برای جاسازی تمام کلمات کلیدی مناسب در فروشگاه آنلاین خود و هدایت ترافیک به آن در اختیار شما قرار می دهد.

دلیل شماره 3 : فروش بدون فشار با کمک وبلاگ

زمانی که بازاریابی سنتی این نمایشگاه را اجرا کرد، مشتریان به روش‌های اصراری و گاهی حتی تهاجمی آن عادت کردند. امروزه هیچ مشتری تبلیغات مستقیم و لاف زدن در مورد کیفیت و مفید بودن محصول را باور نمی کند. مخاطب به جای پیگیری کورکورانه تماس های تبلیغاتی، تمایل دارد قبل از تصمیم گیری در مورد خرید، تحقیقات کاملی درباره محصول انجام دهد.

محتوای خوب نوشته شده و آموزنده این قدرت را خواهد داشت که بر نظرات مردم تأثیر بگذارد و لطف آنها را به سمت هر چیزی که خوب تلقی می شود منحرف کند. دانش خود را در مورد موضوع نشان دهید، به سؤالاتی که مشتریان ممکن است بپرسند پاسخ دهید یا راه هایی را که می توان از محصولات شما استفاده کرد را نشان دهید و بدون هیچ مشکلی مشتریان را به دست آورید.

چگونه موضوع وبلاگ را انتخاب کنیم؟
چگونه موضوع وبلاگ را انتخاب کنیم؟

احتمالاً اکنون فکر می کنید: “بله، نوشتن وبلاگ برای تبلیغ جالب و عالی است، اما در مورد چه چیزی باید بنویسم؟” و صادقانه، ما شما را درک می کنیم. یک راه بی نهایت برای فرو رفتن در دنیای جالب موضوعات وبلاگ وجود دارد که گم شدن در میان آنها را برای یک وبلاگ نویس تازه کار ساده می کند. با این حال، ما توانستیم با محدود کردن این تعداد نامحدود به مجموعه‌ای کوچک اما مرتبط از ایده‌ها، بر سردرگمی غلبه کنیم. اکنون تعداد زیادی خوانندگان و جذب مخاطب ثابت برای ما به ارمغان می آورد که تأثیر مثبتی بر نتایج رتبه بندی موتورهای جستجو و شهرت صنعت ما دارد.

 

برای مشخص کردن موضوعات عالی برای نوشتن در وبلاگ تجارت الکترونیک خود، به سه سوال زیر پاسخ دهید:

سوال شماره 1 : مخاطبان هدف من چه کسانی هستند؟

شما می توانید از راه آسان بروید و در مورد محبوب ترین موضوعات وبلاگ تحقیق کنید، اما آنها با مخاطبان شما صحبت نمی کنند. در پایان، شما مقالاتی را نه فقط برای موتورهای جستجو می نویسید، بلکه دیدگاه خود را با مشتریان فعلی و بالقوه خود به اشتراک می گذارید، و دانستن اینکه آنها چه کسانی هستند و چگونه هستند، حاوی پاسخ به این سوال است که «درباره چه چیزی بنویسم؟».

با استفاده از گوگل آنالیتیکس یا هر ابزار مشابه دیگری، صاحب فروشگاه می تواند داده های جمعیت شناختی اصلی مخاطبان خود را دریافت کند و بر اساس این داده ها، موضوعات وبلاگ را برای آنها انتخاب کند.

سپس، می‌توانید با کمک ایمیل یا نظرسنجی‌های درون سایت، بیشتر کاوش کنید و داده‌های خاص‌تری را پیدا کنید، مانند موضوعاتی که دوست دارند درباره آن‌ها بخوانند و دقیقاً چه انتظاراتی از وبلاگ شما دارند.

با این اطلاعات در دستان شما، تصمیم گیری در مورد موضوعات وبلاگ آینده خود بسیار آسان تر خواهد بود.

سوال شماره 2 : چه محتوایی برای وبلاگ شما مناسب است که در مورد آن بنویسید؟

همه باید از محتوایی که ایجاد می کنید سود ببرند. ارتباط کاملاً محبوبیت در بین مخاطبان نیست – به چالش های مشتریان شما رسیدگی می کند، به آنها پاسخ می دهد به سؤالات و ارائه راه حل برای مشکلاتی که با آنها دست و پنجه نرم می کنند. مرتبط بودن نیز چیزی است که به صنعت، یا حتی خاص اختصاص دارد.

محتوای شما باید برای کسانی که در این زمینه آگاه هستند ارزشمند باشد، در غیر این صورت، هرگز اعتبار مورد نظر خود را به دست نخواهید آورد. علاوه بر این، ارتباط به اهداف جهانی و کوچکترین اهداف برند شما تمایل دارد. تصمیم بگیرید که در نتیجه چه چیزی به دست آورید . آیا این تبدیل، معاملات بسته، اشتراک در شبکه های اجتماعی است یا چیز دیگری؟

سوال شماره 3 : به چه کسی می توانید نگاه کنید؟

استادان صنعت و وبلاگ‌های با کیفیتی را که می‌خواهید شبیه آنها باشید پیدا کنید و از آنها بیاموزید. چند وقت یکبار پست می گذارند؟ چه تیترهایی دارند؟ مخاطب هدف آنها چیست؟ این مقالات شامل چه فراخوانی برای اقدام هستند؟ خوانندگان چه نظراتی می گذارند و چه نظراتی را بیان می کنند؟ اینها تنها جنبه هایی نیستند که باید تجزیه و تحلیل شوند تا بتوانید تاکتیک ها و راه هایی را که باید دنبال کنید انتخاب کنید.

بهترین ایده های وبلاگ تجارت الکترونیک برای پرستاشاپ

برای شروع اولین مقاله خود به موجی از الهام نیاز دارید؟ یا شاید شما یک بلوک نویسنده دارید و فکر می کنید که توانایی های وبلاگ نویسی خود را تمام کرده اید؟ این ایده‌های وبلاگ شرکت پرستاشاپ شما را در مسیر درست قرار می‌دهد و به شما تشویق می‌کند تا شروع به نوشتن کنید.

بهترین ایده های وبلاگ تجارت الکترونیک برای پرستاشاپ
بهترین ایده های وبلاگ تجارت الکترونیک برای پرستاشاپ

این لیستی از موضوعات برتر تجارت الکترونیک است که مخاطبان شما آن را دوست خواهند داشت.

ایده شماره 1 : راهنمای هدیه

مهم نیست که مردم چقدر به خانواده و اقوام خود عشق می ورزند، دوستان خود را گرامی می دارند و برای همکاران خود ارزش قائل هستند، وقتی تعطیلات فرا می رسد، در مورد اینکه چه چیزی بدهند دچار مشکل می شوند. این مشکل را برای مشتریان خود حل کنید و برای تعطیلات و مناسبت های خاص سال به آنها راهنمای هدیه جامعی ارائه دهید. راهنمای هدیه خود را مستقیماً به سمت مخاطب هدف خود قرار دهید و آنها را بصری و رنگارنگ کنید . این کار خوانندگان را تشویق می کند تا آنها را به اشتراک بگذارند.

ایده شماره 2 : نحوه انجام

آموزش‌ها یا دستورالعمل‌ها محتوای آموزشی هستند که به شما امکان می‌دهند تخصص و دانش خود را در مورد محصولاتی که می‌فروشید نشان دهید. آموزش های ارزشمند و مفیدی ایجاد کنید که شامل مواردی باشد که شما تولید یا می فروشید و وبلاگ شما را به منبعی تبدیل می کند که در جامعه مورد احترام قرار می گیرد و توسط مشتریان شما جستجو می شود.

ایده شماره 3 : مصاحبه با اینفلوئنسرها در وبلاگ

امروزه مشتریان جوان تمایل دارند تصمیم خرید خود را بر اساس رفتار یا ترجیحات این یا آن فرد محبوب یا متخصص در این زمینه قرار دهند. چنین افرادی اینفلوئنسر نامیده می شوند و در واقع قدرت کافی برای تأثیرگذاری بر رفتار خرید مخاطبان خود دارند. این گرایش به ویژه در مخاطبان جوان‌تر نمایان است.

تعادل بین سرگرمی و مفید بودن را حفظ کنید و یک پست عالی دریافت کنید که شهرت جامعه شما را بهبود می بخشد. بهترین وبلاگ های تجارت الکترونیک از این روش استفاده می کنند، بنابراین وقت آن است که آن را نیز انجام دهید!

ایده شماره 4 : محتوای ساخته شده توسط مشتری

محتوای ساخته شده توسط مشتری یک راه فوق العاده برای تأکید بر این است که شما مستقیماً با مشتریان خود ارتباط برقرار می کنید و برای نظرات آنها در مورد خدمات یا محصولات خود ارزش قائل هستید. اشکال زیادی از محتوای ساخته شده توسط مشتری وجود دارد که می تواند وارد شود. یک ایده عالی این است که رقابتی را بین مخاطبان خود برای بهترین داستان حاوی محصول شما یا دقیق ترین بررسی محصول شروع کنید.

ایده شماره 5 : انتخاب تیتر مناسب برای وبلاگ

مقالاتی مانند «5 برتر»، «10 بهترین» ایده‌های عالی برای موضوع مقاله هستند زیرا توجه خوانندگان را به خود جلب می‌کنند. اطلاعات موجود در چنین اطلاعاتی را می توان به سرعت و به راحتی اسکن و درک کرد که این یک مزیت بزرگ برای دنیای پرشتابی است که در آن زندگی می کنیم. جدا از این، چنین مقالاتی زندگی افراد را آسان می کند و آنها را از کار تحقیق و ساختن خود معاف می کند. تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی خوب است و چه چیزی نیست. علاوه بر این، چنین مقالاتی جهانی هستند و می توانند به راحتی برای هر زمینه و صنعتی سازگار شوند.

خلاصه:

امیدواریم این اطلاعات الهام بخش و تشویقی برای نویسندگان جدید و با تجربه وبلاگ پرستاشاپ باشد.نظر خود را برای ما بنویسید و توضیح دهید که چه ایده هایی برای موضوع وبلاگ از دست داده ایم .

آیا می خواهید فروشگاه پرستاشاپ خود را به جدیدترین نسخه پلتفرم ارتقا دهید؟ متاوبز به شما کمک می کند مهاجرت کنید!

نویسنده
مدیریت طراحی
مدیریت طراحی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *