مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی چیست؟

طراحی سایت با برنامه نویسی
چکیده مطلب
در این مقاله به معرفی مزیت های طراحی سایت با برنامه نویسی پرداختیم.
دسترسی آسان به مطالب

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی چیست؟ آیا شما هم در ابتدای راه طراحی سایت هستید؟ نمیدانید از چه روشی برای ساخت وب سایت استفاده کنید. روش های گوناگونی پیش روی شما وجود دارد، از جمله طراحی سایت با برنامه نویسی، استفاده از سیستم های مدیریت محتوا یا سایت ساز و سفارش طراحی به شرکت های متخصص در این زمینه. هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

در این مقاله تلاش کرده ایم تا یک راهنمای خوب باشیم و به معرفی انواع روش ها و مزیت ها و معایب آن ها بپردازیم. تا شما مخاطب عزیز بهترین تصمیم را بگیرید. پس با ما همراه باشید.

روش های طراحی سایت با برنامه نویسی
روش های مختلف طراحی سایت با برنامه نویسی

روش های مختلف طراحی سایت:

روش های مختلفی برای طراحی و ایجاد یک وب سایت وجود دارد. امروزه داشتن یک وب سایت عالی به یکی از اجزای ضروری هر کسب و کاری تبدیل شده است. طراحی یک سایت عالی حتما در جذب کاربران به کسب و کار آنلاین شما تاثیر دارد، این جذابیت سبب فروش و ارائه خدمات بیشتر می شود.

پس اگر شما هم به فکر راه اندازی یک وب سایت هستید ، سریع تر از یکی از روش های زیر استفاده کنید تا بیشتر دیده شوید:

  • طراحی سایت با برنامه نویسی
  • طراحی سایت با کمک سایت سازها
  • استفاده از شرکت های ارائه دهنده خدمات طراحی وب

طراحی سایت با برنامه نویسی چگونه است؟

طراحی سایت با برنامه نویسی به این معنی است که به صورت دستی و با نوشتن کدهای برنامه نویسی یک سایت را خلق کرد. این روش متکی به دانش و تکنیک است، اما در مقابل برای ساخت یک صفحه وب نیازی به هزینه های گران قیمت نیستید.
البته کدنویسی بیشتر برای کسانی مناسب است که مهارت های برنامه نویسی HTML، JavaScript و CSS را داشته باشند یا کارشناسان این حوزه را استخدام کنند.

شاید برای بسیاری از افراد کسب این مهارت طاقت ‌فرسا باشد، اما زبان های برنامه نویسی مبتنی بر متن با استفاده آسانی وحود دارد. از جمله زبان برنامه نویسی پایتون که برای مبتدیان در برنامه نویسی عالی است. با این گفته ها برنامه نویسی نیاز به مطالعه، آموزش زبان برنامه نویسی و تجربه کار با پایگاه های داده را نیاز دارد. اگر تازه کار هستید قبل از طراحی سایت از ویدیوهای آموزشی رایگان و سایت های خارجی معتبر مانند w3schools ، codecademy بهره ببرید.

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی
مزایای طراحی سایت با برنامه نویسی

مزیت های طراحی سایت با برنامه نویسی :

مزیت های طراحی سایت با برنامه نویسی بسیار متنوع است، در این مقاله به برخی از مهم ترین این مزایا اشاره میکنیم :

امکان سفارشی سازی نامحدود :

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی این است که وقتی کد را با دست می نویسید، هیچ محدودیتی برای سفارشی سازی وجود ندارد. طراحی سایت با cms هم دارای برخی امکانات شخصی سازی هستند، اما محدودیتی برای دستکاری وجود دارد.

این حجم از سفارش سازی وب سایت شما را کاملا منحصر به فرد میکند، زیرا بسته به نیازهای شما این کدها نوشته میشود. همچنین محدودیتی از نظر فنی برای برای سفارشی‌سازی و خلاقیت وجود ندارد، زیرا از قالب های آماده استفاده نمیکنید.

درک کد:

مزیت دیگر طراحی سایت با برنامه نویسی این است که وقتی خودتان وب سایت را با کدنویسی نوشته اید، درک خیلی بهتری از آن دارید. با این درک به راحتی بسیاری از مشکلات و چالش های سایت را کنار میزنید. همچنین با گذشت زمان و افزایش مهارت کدنویسی، به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل خواهید شد.

امنیت بیشتر :

مزیت مهم طراحی سایت با برنامه نویسی در این عصر ارتباطات و با توجه به حجم انبوه حملات سایبری، امنیت بیشتر است. البته به این معنی نیست که با برنامه نویسی سایت شما کاملا امن میشود.

منظورمان این است که پلتفرم‌های ایجاد وب‌سایت‌ها از کدهای یکسانی برای همه سایت‌های خود استفاده می‌کنند، بنابراین هدف هکرها هستند زیرا می‌توانند همزمان به چندین سایت حمله کنند. این که سایت شما واقعاً امن باشد بستگی به این دارد که تمام اقدامات مناسب را برای جلوگیری از مشکلات امنیتی به درستی انجام دهید.

مقرون به صرفه :

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی، مقرون به صرفه بودن آن است. سایت سازها در ابتدای کار رایگان در اختیار کاربران قرار میگرند، اما برای امکانات بیشتر باید هزینه صرف کنید. در صورتی که در این روش هیچ هزینه ای پنهانی وجود ندارد و تنها به دانش خودتان متکی هستید.

محدودیت کمتر :

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی، محدودیت کمتر فضای ذخیره سازی است. در پلتفرم‌های رایگان ایجاد وب‌سایت‌ها کاربران دسترسی محدودی به ویژگی‌ها و عملکردها دارند، همچنین بخشی از سایت با بنرها و انواع دیگر تبلیغات این سایت سازها پر میشود.

کنترل کامل :

مزیت دیگر طراحی سایت با برنامه نویسی، کنترل کامل بر روی وب سایت است. زیرا در مورد نحوه ساخت صفحه وب بیشتر می دانند و در صورت وجود اشکال یا مشکل در صفحه وب، نیازی به تماس و انتظار برای پشتیبانی نیست و در کوتاه ترین زمان مشکل حل میشود.

در طراحی با سیستم های مدیریت محتوا اگر کدی سبب خطا شود باید آزمایش‌هایی را برای تعیین اینکه کدام قسمت از کد باعث ایجاد مشکل شده را شروع کنید. انجام این کار در برخی از موارد بسیار زمان بر است.

خلاقیت بیشتر:

مزیت جذاب طراحی سایت با برنامه نویسی، خلاقیت بیشتر است. زیراوقتی شروع به برنامه نویسی می کنید، می توانید یک طرح کاملا جدید و متفاوت ایجاد کنید. یکی از معایب استفاده از پلتفرم برای ایجاد وب سایت، قالب ها ی شبیه به هم برای وب سایت های مختلف است.

شما برای این که بتوانید این قالب ها را شخصی سازی کنید، باید زمان زیادی را صرف این کار کنید. بدون شک اگر سایت با کدنویسی طراحی شود، آزادی بیشتری برای خلق ایده ای جذاب وجود دارد.

ابزار طراحی سایت با برنامه نویسی
مزایای روش های طراحی سایت با برنامه نویسی

افزایش سرعت بارگذاری سایت :

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی، افزایش سرعت بارگذاری سایت است. به این دلیل cms ها، کدهای بیشتری را به سایت شما اضافه می کنند. بسیاری از این کدها، شامل دستورالعمل‌های مختلفی برای افزودن تبلیغات به سایت‌هایی رایگان است. این حجم از کدها سرعت بارگذاری سایت را به شدت کاهش میدهد و شاید باعث مشکلات فنی دیگری نیز بشود.

افزایش مهارت :

مزیت دیگر طراحی سایت با برنامه نویسی، افزایش مهارت یا استفاده از برخی فناوری‌ها یا زبان‌های جدید است. شما در هر پروژه چیز جدیدی یاد می گیرید یا برای ساختار بهتر برنامه نویسی، پیاده سازی اسکریپت ها و غیره تلاش میکنید. همه این وظایف شما را قادر می سازد تا روز به روز حرفه ای تر شوید.

معایب طراحی سایت با برنامه نویسی :

زمان بر بودن :

از جمله معایب طراحی سایت با برنامه نویسی به خصوص برای افراد تازه کار، زمان بر بودن است. شما باید زمان کافی برای مطالعه بگذارید، و همچنین آزمون و خطاهای زیادی وجود خواهد داشت.

خطاها و مشکلات :

از معایب طراحی سایت با برنامه نویسی خطاها و مشکلات است. گاهی اوقات، حتی کوچکترین و کوچکترین خطا در نحو کد می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود. این خطاها می توانند از جهات مختلفی روی وب سایت تأثیر بگذارند. برای مثال، ممکن است صفحه وب به درستی بارگیری نشود، یا برخی از عناصر ممکن است اکنون کار کنند.

استخدام متخصص :

معایب طراحی سایت با برنامه نویسی برای مبتدیان این است که برخی از مشکلات موجود ممکن است نیاز به استخدام متخصص هست تا آن را برطرف کند. با این حال با کد نویسی ، می‌توانید به دلخواه خود را از ابتدا سفارشی کنید و هر آجر را مطابق با نیازهای خود تان تنظیم کنید. مهم نیست که سازنده وب‌سایت چقدر سفارشی‌سازی را ارائه می‌کند، اگر خودتان این کار را انجام دهید، همیشه احتمال آن بیشتر می‌شود.

طراحی سایت با سایت ساز ها چگونه است؟

سازندگان وب سایت نرم افزارها، برنامه ها یا ابزارهایی هستند که کار ایجاد یک وب سایت را با استفاده از قالب های از پیش ساخته شده و بدون نیاز به طراحی یا نوشتن کد ساده می کنند. طیف گسترده ای از قالب ها، ویژگی ها و عناصر از پیش ساخته شده را ارائه می دهد که تنها با چند کلیک می توان از آنها استفاده کرد.

از جمله جدا از سیستم کشیدن و رها کردن، یکی از نکات برجسته استفاده از سازنده وب سایت این است که اغلب از عناصر چسبنده استفاده می کند که حساب ها یا مخاطبین رسانه های اجتماعی را نشان می دهد. استفاده از این افزونه ها می تواند به افزایش بازدید وب سایت یا بازدید از صفحه شما کمک کند.

همچنین بسیار مفید است که به راحتی حضور آنلاین خود را ایجاد کنید. از محبوب ترین وب سازها میتوان به وردپرس ، جوملا ، پرستاشاپ و غیره اشاره کرد.

طراحی سایت به کمک cms ها
طراحی سایت با به کارگیری cms ها

مزیت طراحی وب سایت باCMS ها در مقابل برنامه نویسی :

مزیت طراحی وب سایت با CMS ها در مقابل برنامه نویسی این است که کار را سریعتر و آسان تر انجام می دهید، به خصوص اگر یکی از بهترین سازندگان وب سایت را انتخاب کنید.

قالب های متنوع :

مزیت طراحی وب سایت با پلتفروم های سایت ساز در مقابل برنامه نویسی، طیف گسترده‌ای از تم‌ها و قالب ‌های متنوع است. وقتی وب سایت خود را از ابتدا کدنویسی می کنید، با یک بوم خالی شروع می کنید و گزینه‌های طراحی وجود ندارد.

راه اندازی سریع وب سایت :

مزیت طراحی وب سایت با سایت سازها در مقابل برنامه نویسی، راه اندازی سریع وب سایت است. زیرا این پلتفروم ها از قبل به عملکردهای لازم برای ایجاد یک وب سایت مجهز هستند. و درکمترین زمان و به آسانی میتوان سایت دلخواهتان را ره اندازی کنید.

سهولت استفاده :

یکی دیگر از مزیت طراحی وب سایت با سیستم های مریریت محتوا در مقابل برنامه نویسی، سهولت استفاده است. شما تنها با کشیدن و رها کردن عناصر دلخواهتان، بدون نیاز به نوشتن یک خط کد طراحی را انجام میدهید.

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی برای چه مشاغلی بیشتر است؟

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی تقریباً برای همه افرادی که قصد راه اندازی وب سایت دارند یکسان است. چه برای یک شروع یک کسب و کار آنلاین بزرگ یا یک سایت شخصی، هر دو روش مزایا و معایب خود را دارند.

یک سازنده وب سایت، می تواند برای مبتدیان مناسب باشد، از طرف دیگر، وقتی همه چیز را با دست کدنویسی می کنید هیچ محدودیتی برای خلاقیت وجود نداشته باشد. مشاغل خاصی وجود دارند که دوست دارند وب سایت های خود را کدنویسی کنند.

اغلب این مشاغل از فعال در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستند. زیرا، کارکنان آنها دانش فنی کافی برای انجام کار بدون استفاده از سازنده وب سایت را دارند.

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی برای مشاغل
مزایای طراحی سایت با برنامه نویسی برای انواع مشاغل

مزیت طراحی سایت با زبان برنامه نویسی پایتون :

مزیت طراحی سایت با زبان برنامه نویسی پایتون در این است که بسیار ساده و در عین حال کارآمد است. این زبان برنامه نویسی در سال 1991 ایجاد شد، هدف آن آسان کردن کار برنامه نویسی برای همه مشتاقان این حوزه است. این زبان برنامه نویسی متن باز، شی گرا و دارای کتابخانه های متعددی است.

یکی از بهترین فریم ها برای طراحی سایت، فریم ورک جانگو در پایتون است. با استفاده از پایتون، طراحی سایت استانداردی و با امنیتی را انجام دهید. انعطاف پذیری بالای این زبان کد نویسی سبب میشود تا الگوهای مناسب با نیازهای وب سایتتان رابه راحتی بسازید. البته هزینه طراحی سایت با این زبان برنامه نویسی زیاد است، پیشنهاد میشود قبل از شروع حتما با یک برنامه نویس با تجربه مشورت کنید.

نتیجه گیری :

مزیت طراحی سایت با برنامه نویسی بسیار متنوع است، هر دو گزینه مزایا و معایب خود را دارند. کاربران می توانند بسته به نوع خدماتی که نیاز دارند، دانش برنامه نویسی، و معیارهایشان در ظاهر کلی و عملکرد صفحه وب، تصمیم بگیرند که کدام یک بهتر است. حقیقت این است که، برنامه نویسی امکان استقلال و آزادی بیشتری را فراهم می کند. همچنین شما به یک ابزار یا پلتفرم وابسته نیستید، بنابراین می توانید رئیس خودتان باشید.

به نظر شماچه مزایای دیگری برای طراحی با کد نویسی وجود دارد؟ شما کدام روش را انتخاب می کنید؟ نظرات ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

نویسنده
حسین جدیدی
حسین جدیدی

نظرات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *