ارز دیجیتال - آموزش و راهنمای جامع ارزهای دیجیتالی

خدمات ارزهای دیجیتالی

ارز دیجیتال شکلی خاص از ارز است که فقط به صورت دیجیتال یا الکترونیکی در دسترس است و بر پایه رمزگذاری های دیجیتالی بناشده است.هم چنین ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که فقط با کامپیوتر یا موبایل قابل دسترسی هستند، به این دلیل که به صورت الکترونیکی وجود دارند. نام های دیگر آن عبارتند از : پول دیجیتال ، پول اکترونیک ، ارز الکترونیک و … گفته می شود.
ارز دیجیتال معمولی نیازی به واسطه ندارند و اغلب ارزان ترین روش برای معامله ارز است. تنها عیب ارز دیجیتال این است که برای تجارت ثبات ندارد (چون ارزش آن لحضه ای تغییر می کند) و مستعد هک شدن هستند.
با این حال روز به روز محبوبیت این نوع در مقابل پول های رایج در حال افزایش است و برای اینکه ارز دیجیتال واقعاً به یک رقیب تبدیل شود، به چندین ویژگی نیاز دارد که می تواند محبوبیت آن را سرعت بخشد. که در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم.

ارز دیجیتال ، آینده پول شما

ارز دیجیتال وجود خارجی ندارد (مانند پول رایج کشور) و فقط به صورت دیجیتال در دسترس است. تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتال با استفاده از کامپیوتر یا کیف پول الکترونیکی متصل به اینترنت انجام می شود و تراکنش‌های مربوط به چنین ارزهایی تنها زمانی امکان‌پذیر می‌شوند که دارندگان آن‌ها این ارزها را در اختیار داشته باشند.
ارز دیجیتال همچنین تراکنش های فوری را امکان پذیر می کنند که می توانند به طور یکپارچه در سراسر مرزها انجام شوند. برای مثال، این امکان برای شخصی که در ایران مستقر است می‌تواند با ارز دیجیتال برای فرد دیگر در سنگاپور ارز دیجیتال را جابه جا کند البته مشروط بر این که هر دوی آن ها به اینترنت متصل باشند.

چرا ارز دیجیتال مهم است ؟

چند سال پیش اگر در مورد ارز دیجیتال با کسی صحبت می کردیم ، کسی اطلاعات کامل در زمینه آن نداشت و اکثریت گمان می کردند که ارز دیجیتال یک سیستم بانکی زیر زمینی است که برای پول شویی و یا کلاه برداری ایجاد شده است !!!!!!
اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، ارز دیجیتال به عنوان نوعی ارز رایج شناخته شده است و در بسیاری از معاملات تجاری و سرمایه گذاری های جهانی از آن استفاده می شود. هم چنین اطلاعات و گزارش های بسیاری از این ارز در کلیه نشریات به عنوان مثال تحت عنوان بیت کوین منتشر می گردد و ارزش اقتصادی آن روز به روز در حال افزایش است .
حال وقت آن رسیده است که از خود سوال کنیم آیا باید به ارز دیجیتال اهمیت داد . جهت پاسخ به این سوال اجازه دهید تا بعضی از ویژگی های ارز دیجیتال را باهم بررسی کنیم :

شناخته شده ترین ارز های دیجیتال

در این بخش به بررسی 10 ارز دیجیتال مهم می پردازیم

1. بیت کوین Bitcoin

بیت کوین جایگاه مهمی در تاریخ ارز دیجیتال دارد زیرا یکی از اولین و موفق ترین و مهم ترین ارز دیجیتال حال حاضر است که خود زیر مجوعه های زیادی دارد. از 14 مارس 2022، BCH دارای ارزش بازار حدود 5.5 میلیارد دلار و ارزش هر توکن 286.97 دلار است. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که هر کاربر، بخشی از یک شبکه وسیع را تشکیل می دهد.و حتی اگر بخشی از شبکه از دسترس خارج شود، پول همچنان در حرکت خواهد بود. بیت کوین دارای شلوغ ترین شبکه در بین دیگر رمز ارز ها نیز می باشد زیرا بیت کوین کاربران و طرفداران زیادی دارد و به صورت روزانه بر تعداد کاربران و همچنین علاقه مندان بیت کوین افزوده می شود

4.کاردانو Cardano (ADA)

یک ارز رمزنگاری شده است که با رویکردی مبتنی بر تحقیق توسط مهندسان، ریاضیدانان و کارشناسان رمزنگاری ایجاد شده است. این پروژه توسط چارلز هاسکینسون، یکی از پنج بنیانگذار اولیه اتریوم، تأسیس شد. او بعد ها در مورد مسیر که اتریوم در آن قرار گرفته بود با تیم اتریوم دچار اختلاف نظر شد و این امر سبب که که به صورت مستقل کاردانو (ADA) را راه اندازی کند. البته با توجه به پیشرفت های کاردانو گفته می شود که این ارز دیجیتال هنوز در مرحله ابتدایی خودش است . در 14 مارس 2022، کاردانو دارای هشتمین ارزش بازار بزرگ با 26.9 میلیارد دلار است و یک ADA حدود 0.80 دلار معامله می شود.

7. باینس کوین Binance Coin (BNB)

این سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. کسانی که از این ارز دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت برای معامله استفاده می کنند، می توانند با تخفیف معامله کنند. صرافی Binance توسط Changpeng Zhao تأسیس شد و یکی از پرکاربردترین صرافی‌ها در جهان بر اساس حجم معاملات است. از 14 مارس 2022، بایننس کوین دارای ارزش بازار 61.0 میلیارد دلار است که یک BNB به ارزش 369.48.24 دلار است.

2.اتریوم Ethereum (ETH)

اولین ارز دیجیتالی پیشنهادی ما اتریوم است. اتریوم (ETH)، یک پلت فرم نرم افزاری است که قرار دادهای هوشمند را قادر می سازد بدون هیچ گونه خرابی، کلاهبرداری، کنترل یا دخالت شخص ثالث ساخته و اجرا شوند. هدف اتریوم ایجاد مجموعه ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هر کسی در جهان می تواند آزادانه به آن دسترسی داشته باشد . پلتفرم رمز نگاری آن با نام اتر شناخته شده است. اتر که در سال 2015 راه اندازی شد، در حال حاضر پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است، اگرچه با اختلاف قابل توجهی از ارز دیجیتال غالب عقب تر است. تا 14 مارس 2022 با حدود 2565 دلار در هر ETH معامله می شود، ارزش بازار اتر کمتر از نیمی از بیت کوین است.

5.استلار Stellar (XLM)

اگرچه استلار (XLM) خود را به عنوان یک بلاک چین سازمانی برای تراکنش های سازمانی معرفی کرده است، اما همچنان یک بلاک چین با منبع باز است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. این سیستم امکان تراکنش های فرامرزی بین هر ارز را فراهم می کند. واحد پول اصلی Stellar Lumens (XLM) است. استلار دارای ارزش بازار حدود 4.4 میلیارد دلار است و در 14 مارس 2022 حدود 18 سنت ارزش گذاری شده است.

8. تتر Tether (USDT)

تتر (USDT) یکی از اولین و محبوب‌ترین گروهی از ارز های دیجیتال است که هدف آن بالابردن ارزش این ارزدیجیتال به کمک کاهش نوسانات در بازار های جهانی است. قیمت تتر مستقیماً با قیمت دلار آمریکا مرتبط است. این سیستم به کاربران این امکان را می دهد که راحت تر از سایر ارزهای دیجیتال به دلار آمریکا نقل و انتقالات را به موقع تر از تبدیل واقعی به ارز معمولی انجام دهند. تتر که در سال 2014 راه اندازی شد، خود را به عنوان یک پلتفرم فعال با بلاک چین توصیف می کند و از 14 مارس 2022، تتر با ارزش بازار 80.1 میلیارد دلار و ارزش هر توکن 1.26 دلار، سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است.

3. لایت کوین Litecoin (LTC)

لایت کوین (LTC) که در سال 2011 راه اندازی شد، یکی از اولین ارزهای رمزپایه ای بود که راه بیت کوین را دنبال کرد و این توسط چارلی لی، فارغ التحصیل MIT و مهندس سابق گوگل ساخته شده است. اگرچه LTC از بسیاری جهات مانند بیت کوین است، اما سرعت تراکنش در آن بالاتر بیت کوین است. از 14 مارس 2022، LTC دارای ارزش بازار 7.4 میلیارد دلار و ارزش هر توکن در حدود 106 دلار است که آن را به بیست و یکمین ارز دیجیتال بزرگ در جهان تبدیل می کند.

6.دوج کوین Dogecoin (DOGE)

یکی از ارز های دیجیتال که در سال 2021 با افزایش سرسام آور قیمت سکه، سر و صدای زیادی به پا کرد. دوج کوین توسط دو مهندس نرم افزار به نام های بیلی مارکوس و جکسون پالمر در سال 2013 ایجاد شد. این ارز دیجیتال توسط برخی از شرکت‌های بزرگ، از جمله Dallas Mavericks، Kronos، و شاید مهم‌ترین آنها SpaceX، یک سازنده هوافضای آمریکایی متعلق به ایلان ماسک، به عنوان نوعی ارز دیجیتال معتبر استفاده شده است. از 14 مارس 2022، ارزش بازار Dogecoin 15.0 میلیارد دلار است و ارزش یک DOGE در حدود 11 سنت است که آن را سیزدهمین ارز دیجیتال بزرگ می کند.

9.مونرو Monero (XMR)

یک ارز امن، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. این ارز رمزنگاری شده با منبع باز در آوریل 2014 راه اندازی شد و به زودی مورد توجه بازار ارز دیجیتال قرار گرفت. توسعه این ارز دیجیتال کاملاً مبتنی بر کمک مالی و جامعه محور است. از 14 مارس 2022، مونرو دارای ارزش بازار 3.3 میلیارد دلار و ارزش هر توکن 181.32.30 دلار است.

ویژگی های ارزهای دیجیتال

1. سرعت بالا در انجام معاملات

به دلیل ارزش شناخته شده جهانی ارز دیجیتال، زمان صرف شده برای تعیین قیمت تراکنش و ارزیابی کارمزدهای مربوط به معامله پول (تغییر نوع ارز دیجیتال) بسیار کاهش می یابد. تراکنش ها ساده تر و سریع تر می شوند.

4. تثبیت قیمت برخی از ارزهای دیجیتال

در حالی که نوسانات اولیه برای ارز دیجیتال وجود دارد ، چندین ارز دیجیتال مانند : بیت کوین اکنون در حالت تثبیت است و این باعث افزایش اعتماد مصرف کننده می شود.

2. افزایش محبوبیت جهانی

علاقه جهانی به ارز دیجیتال افزایش یافته است. امروزه ارزش یک بیت کوین (یک نوع از ارز دیجیتال) معادل بیش از 4000 دلار است و بیش از 800 ارز دیجیتال دیگر موجود است. عرضه بیشتر نشان دهنده محبوبیت بیشتر است.

5.توجه ویژه سرمایه گذاران وال استریت

سرمایه گذاران وال استریت شروع به تمرکز بر روی ارز دیجیتال کرده اند. در حالی که ، یک کارشناس وال استریت گفت : "سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای برخی گروه ها جذاب تر از طلا شده است."

3. اقتصاد بدون پول نقد

برای اکثر مصرف کنندگان، ارز دیجیتال به معنای حذف نیاز به حمل مقادیر زیادی پول نقد و کارت های اعتباری یا برداشت از دستگاه های خودپرداز است.علاوه براین انتقال ارز به خارج از کشور بسیار آسان شده است.

6.امنیت سایبری قوی

تراکنش‌های ارز دیجیتال شامل بیت کوین در یک پایگاه داده عمومی شبکه‌ای به نام بلاک چین ثبت می‌شوند. از آنجایی که شرکت هایی که بیت کوین را به دلار واقعی تبدیل می کنند نیاز به شناسایی دارند(ثبت شده هستند)، سرقت و استفاده از آن برای هکرها دشوار است.

درخواست خدمات

با تکمیل فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا با شما تماس بگیریم

نظرات و دیدگاه ها

دیدگاه ها و سوالاتتان در مورد سئو سایت با ما در میان بگذراید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس

شنبه تا چهارشنبه (ساعت 9 الی 19)

واتساپ

پشتیبانی 24 ساعته

تلگرام

پشتیبانی 24 ساعته